bugün

milenyum çağına damgasını vuran şirkettir.
Nasıl başlamalı bilmiyorum, Windows işletim sistemiyle hepimizin hayatında öyle veya böyle yer edinmiş bir şirketti Microsoft. Kendisini gerçekten severdim, taa ki Windows Phone hamlesine kadar. Öyle saçma sapan adımlar attılar ki, sadık wp kullanıcılarını bile canlarından bezdirdiler. 1 yıldan beri bir türlü gelemeyen Windows 10 mobile mı desem, eski nesil lumia kullanıcılarını insider adı altında kobay olarak kullanıp son ayakta onlara üvey evlat muamelesi yapmaları mı desem, satın aldıkları hizmetleri daha da yavaşlatıp insanları çıldırtmaları mı desem, kendi platformlarına getirmedikleri özellikleri diğer platformlara getirmeleri mi desem, w10 mobile konusunda verdikleri hiçbir vaadi tam olarak yerine getirmemeleri mi desem, ne desem bilemedim canlar. Evet dünyanın en değerli 3. Şirketi olabilir. Ancak kabul edelim artık, mobil konusunda öbek öbek sıçmıştır.
Son alınan habere göre eski nesil lumialara yeni yapı "gelebilir"miş. Şubat sonu oldu. Artık sabırlar taştı gerçekten. Buraya kadar ms. Bir daha da bu şirketin hiçbir ürününü kullanmamaya gayret edeceğim. Belki de yapabileceği en kötü şeyi yaptı ms; insanların güvenini kırdı. Elime geçen ilk fırsatta lumia'ma da veda ediyorum. Bravo sana Microsoft. Her yerde savunduğumuz, sevdiğimizi söylediğimiz şu sistemden bile soğuttun bizi. ilerde belki toparlar, ç*k kadar da olsa bir umudum vardı ama artık umrumda değil. Yeter. Gerçekten yeter.
sadece mobil de değil, bilgisayar sistemlerinde de kötü olan şirket.

sony ile birlikte eriyor ikisi de.
Bill gates amcanın kurduğu şirkettir.
o çarşaf gibi logosuyla akıllara kazınmış.
Hamle yaparken ne düşünüyorlar bilmiyorum ama, ileriyi düşünmesi gereken kullanıcılar-yani müşteriler- değil, şirkettir. Bu durumların önceden düşünülmesi gerekiyordu. Microsoft'un yaptığı, en hafif tabirle t*şak geçmektir. Son kullanıcı, müşteri artık her ne derseniz,bu kadar sabretmek zorunda değildir. Ha derseniz ki kullanma kardeşim zorla mı kullandırıyorlar, haklısınız. Dediğim gibi bendeki sabır buraya kadar. Zaten ilginç olan bir şey var, ben bu platformun müşterisi kadar sabırlı bir kitle görmedim. Ama artık onların bile sabrı taştı. Ne diyeyim, kullanmak isteyenlere mutluluklar dileriz bu saatten sonra.
Zamanında söylediklerimizi haklı çıkarmış şirket.
(#31780505)
lügata "microsoft gibi bekletmek" diye bir söz eklenmesine vesile olan yüce şirket.

anlamı: Ne zaman geleceği belli olmayan, bir tarihte geleceğinin sözünü verip de asla o tarihte gelmeyen* şeyler için kullanılan söz öbeği.

örnekleyecek olursak

görsel
bilgi: görsel 24 Mart 2016 tarihinde hazırlanmıştır. 2 saat önce ibaresi 24 Mart tarihine aittir.
Yazılım devi Microsoft, kullanıcıların akıllı telefonlarıyla mümkün olabildiğince daha az dokunmalarını gerektirecek yeni yöntemler üzerinde çalıştığını duyurdu.
piyasa değeri 30 aralık 1999 da 618.9 milyar dolar idi.
günümüzde 434 milyar dolardır.
bir döneme damga vuran işletim sistemi Windows 98'i bugün (1998) piyasaya sürmüş olan firma.
Dünyada teknoloji üstünde duran firmalardan biri.Birçok gizli projesi olduğu söyleniyor. Bill Gates'in payı çok büyüktür firmanın bugünlere gelmesinde.
Bunlar yıllar evvel 500 milyona klavye mouse takımı satıyorlardı. Ürünü, Usb'den pc'ye girince driver istiyordu. (bkz: gül gül öldük)
Kişisel masaüstü işletim sisteminde dünya tekeli firma. Pazarlama metodları ile herkese zorla işletim sistemi satan firma.
Bilişim piyasasının ağ babası. Bir tanesi.
kanseri tedavi etti. ancak insan nüfusunun azalması için. henüz satış yapmadı.

malum pahalı tedavi yüksek kâr demektir.
yakında şirketin ülkesi var diyeceğimiz teknoloji devi.
özellikle google apple facebook samsung gibi dev markalar piyasaya çıkınca microsoftun kar marjı ve popülitesi düştü biraz sanki.
Ben xp'ye dönüyorum dedirten şirket.

edit: Bir dakika neden xp'ye dönüyorum ki. Artık yerli yazılım yapın lan. Yerli yerli.
Ben hep 7 kullanıyorum ve beni enteres etmeyen durum.

Daha görmek kısmet olmadı Windows 10u.
sende olmasan düzgün klavye ve telefon kullanamayacağız.
görsel
piyasa değeri 486.81 milyar dolardır.
bu meblağ belçika'nın gsyih dan fazladır.
2014ten bu güne tüm ürünleri için alel ade veri topladığını belirten firma.
Nereye verdiği ne için topladığını kullanıcı sözleşmesinde "belirtmek zorunda olmadığını" belirten bu firmayı tüm dünyadaki özel ve devlet işlerinde kullanmakta.
Yazılımcılar bu yönde yetiştiriliyor, insanların alışkanlıkları bu firma ürünleri üzerinden biçimlendiriliyor.
Yarın öbür gün jenniffer lawrence durumuna düşünce ağlamayalım.
2015 yılı cirosu 93 milyar 580 milyon dolar olan şirket.
Bir tür yazılım. Evet.