bugün

the green mile' daki john coffey karakteriyle hafızalara kazınmış devasa aktör.

ayrıntılı bilgi:

http://www.imdb.com/name/nm0003817/
(bkz: sin city)
yeşil yol filminde zeka geriliği olan bir adamı mükemmel canlandırmış naif insan.
akrep kral isimli kıytırık bir filmde, aynı anda 3 hatunu götürdüğüne şahit olduğumuz çukulata tenli aktör.
yeşil yol filminde rolün hakkını fazlasıyla veren ve beni büyüleyen 1.96lık sevimli dev... hala filmin etkisindeyim..
(bkz: yeşil yol)
yeşil yol filmindeki koca bebek. az ağlatmadı hani bizi de...
sağolsun güzel oyunculuğuyla yeşil yol filminde ağzımıza sıçmışlığı vardır.

şu filmi de izlenmeye değer : the slammin salmon
koca yürekli dev adam.
vejeteyanmış kendisi.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=iGh2_qgYJd8
allah rahmet eylesin.
ne yazık ki hayata gözlerini yuman oyuncu.
daha gençti lan dememe sebep olmuş güzel oyuncu. ölümün zamansız olduğunu gösteren iri oyuncu.
bu sabah aldığım haberle birlikte üzüldüğüm insandır ki; 54 yaşında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir.

-john coffey, kahve gibi ama değil.
gözlerimizde yaş bırakmayan iyilik meleği dev John Coffey sen her zaman varolacaksın."Lütfen ışıkları kapatma patron, ben karanlıktan korkarım"
ölüm haberiyle birlikte beni derinden üzen ünlü aktör.
yeşil yol filmindeki karekteri ile gönüllere taht kurmuştur. en azından benim için böyle. ayrıca; ölümü sonrası nedense üzmüştür.

elin gavuru için üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi sözlük.
ölümüne üzüldüğüm insanlardandır. yeşil yol filminde ki ölüm sahnesinde zaten ağlamıştım. allah rahmet eylesin.
neden üzüldüm bilmiyorum.
Yeşil Yol filmindeki rolüyle yıldızı parlayan biu naif oyuncu 2 aydır yaşam mücadelesi verdiği hastanede yaşamını yitirdi.

-Şimdi ışıkları söndürebilirsin patron..
yeşil yol'daki kalbimize işleyen oyunculuğu sayesinde hiç unutulmayacak. hüngür hüngür ağlatmıştın filminde ama sen güle güle git.
yeşil yol un pamuk kalpli devi.
unutulmayacak filmin unutulmayacak aktörü.
yolun açık olsun.
green mile'da cüssesi kadar kalbiyle sevgimizi kazanan ama erken yaşta aramızdan ayrılan oyuncu.
kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmiş, çok sevilen dev aktör...
hayatını kaybetmiştir.

r.i.p
sıradışı fiziğini yetenekleriyle birleştirip oyunculuğa dönüştürebilmiş ender aktörlerdendi. maalesef bay cingıls'ı öksüz bıraktı

--spoiler--

artık ışıkları söndürebilirsin patron

--spoiler--

elveda dev adam...