bugün

tablet ve surup olarak piyasaya sunulan antiasit mide ilacı,ozellikler surup olanı mide yanması icin birebir.
(bkz: talcid)
yarendir bu yaren.
bu olmasa;
ne tadıyla bir fincan kahve içilebilir doyulmaz sohbetler eşliginde
ne de yalnızlıkların en dipinde..
ve yine ne de
bundan gayrı hangi şey,
kafa birmilyonken
çare olur, mideyi unutturarak beyne.

"keşke onu kırmak zorunda olmasaydım"
annenizin turk mutfagindan cikardigi yagli & tuzlu yemeklerin mideye actigi sava$ta ara bulucu gibi davranan, oooh lezizzzz dedikten sonra kramplardan kramplara ko$mayi yati$tiran, mis gibi, bebek gibi tablet. sen olmasaydin ben n'apardim? iyi ki varsin rennie, iyi ki varsin bayer.
mide yanmasına iyi gelen,tadı bir acayip olan ilaç.
tadı da etkisi de kesinlikle talcid'den çok daha etkili olan, güzel ilaç. Her eve lâzım.
talcid in kankası...
sanirim hayatim boyunca kullanmam gereken pastil kivaminda mide asidi dusmani ilac.
artık antidepresan olarak çerez gibi içtiğim mide bulantısına birebir ilaçtır.
(bkz: sevgiliden ayrıldıktan sonra yapılması gerekenler)
mide yanmasına çok iyi gelen ve acayip bir gaz çıkışı yaşatan, çiğnenerek/emilerek tüketilen güzide hap. midesi ağrıyan/bulanan/yananlara çok iyi gelecektir.
mide rahatsızlıkları konusunda hiçbir halta yaramayan ilacımsı.
çiğneme hapı, mide bulantısına ve yanmasına daha iyi gelecekken mide bulantısını daha çok arttırarak, adeta ağızda kireç tadı bırakır.
Talcid'le aynı soydan gelen antiasit mide ilacı. Özellikle gastrit hastalarına tavsiye edilir. Çok aç kalmaya dayanamayan midelere, çok yemek yiyince sindiremeyen midelere, amansız mide ağrılarına birebirdir.
lansor'un yerini tutamayan ilaç.

(bkz: lansor)
mide siskinligi konusunda iyi gelmeyen ilac.
naneli şekeri andıran bir tadı olan mide şurubu.
mide rahatsızlığı olanlar için ilaçtan öte olan kurtarıcıdır.
mide kaynaması gibi bir probleminiz varsa ama içki içmeyi veya kahvaltı etmeden sigara içmeyi çoook seviyorsanız, devadır bu hap, hap ta değildir ötesidir.
midenin bozulması akabinde sinirlerin bozulması sonrasında rennie alınması ve midenin de sinirlerin de düzelmesi. bu açıdan bakarsak bir sinir ilacı da diyebiliriz. mübarektir.
(bkz: rennie duo)
alternatif olarak 2 çare önerilir. 1. gaviscon şurup. süperdir. 2. cerrah mehmet ali yerdel dir. adam reflü ve ülser konusunda iyi uzmandır.
tadı için bile alıp yiyebileceğim ilaçtır. görülmüs muhtemelen en agır ilac kutusudur, kapsül olanı.
tok karnına kullanılması gereken çiğneme tabletidir. Lansor ile işlevleri farklıdır, lansor aç karına kullanılır, kıyaslanmamalıdırlar.
bildiğimiz kireç. nane aroması karıştırılmış, inşaatlarda kullanılan sönmüş kireç. ne iğrenç bi taddır arkadaş.
hamilelerin alabileceği versiyonu için (bkz: asidopan)
mide yanması için kullanılan ilaçtır. alternatif tedavi önermek gerekirse, birkaç taze nane yaprağı, bütün sorunlarınızı çözecektir. * * *
fazla kullanılması böbrek ve safra kesesi taşına sebep olan antisit ilacıdır. kullanıldıktan sonra yanma geçer geçmez bir sürahi su için derim. mide yanmasını hatta hafif sancıları derhal keser ve ferahlık verir. en son çaredir.

ülser sancısına ne yazık ki bütün mide ilaçları gibi iyi gelmemektedir. ülser sancın başlamışsa artık 24 saat mi olur 30'mu (benim rekorum aralıksız 30 saat, serum iğne vs bile kesmedi) çekeceksin o ağrıyı. geçmiş olsun.