bugün

yol tutması için geçenlerde kullandığım ilaçtır . ben de işe yaramıştır.
Metpamid hikaye,
Bir Beypazarı maden suyu her şeyi bitirir.
Son bir haftadır süregelen mide bulantılarım sebebi ile kullandığım ilaç. Distoni kapıya dayandı yakalanmasak bari.
Sifar'dan recodati'ye geçen antiemetik ilaç.
jenerik adı: metpamid
etken madde: metoklopramid

özafagustaki asetilkolin reseptörlerini aktive ederek motiliteyi arttırırken, mide ve bağırsaktaki motiliteyi azaltan garip ilaç. böylece gastrointestinal sistemin geriye doğru çalışmasını engelleyerek kusmaya mani olur.

gastrit vb. mide yakınmalarında, araç tutmasında kusmayı engellemek için kullanılabilir.

kullanımı biraz uyku haline sebep olabilir.
gastritlilerin ve hareket eden araç tutması ya da psikolojik mide bulantısı yaşayanların tercih ettiği ilaç. tedavi amaçlı değil, şikayetleri ortadan kaldırmaya yarayan ilaçlar arasındadır.
kimi insana fayda eder, kimisine etmez. kimisinde uyku hali ve halsizlik gibi yan etkiler yapar, kimisinde yapmaz.
yarattığı etki bünyeden bünyeye değişir.
reflühastaları genelde kullanır...
Her bünyede farklı yan etkilerini görebileceğiniz ilaç. Bir kaç defa kullandım ama yan etkisini görmedim.
Bugun defalarca uyuyup uyanip keyifsiz bir ruh halinde geziyorum evde. Sebebi sabah ictigim metpamid tabii ki. Oyle sersemletiyor ki direk uyuyorsunuz sonrasinda isteksizlik bas gosteriyor. O kadar isim var asla kalkamiyorum yerimden. Cok zorda kalmadikca icmeyin hele gunduz hic icmeyin.
Midem bulanior diye gidersin; metpamid ignesi yaparlar. Sonra carpinti, huzursuzluk , sersemlik bas gosterir. Öluyor muyum lan acaba diye dusunmeye baslarsin. Yani insana midesinin bulanmasina pisman edecek ilac. Hic sevmem kendisni. Her doktor da onu yazar. Eminim kendileri asla kullanmazlar. Lanet olsun sana.
Mide hapı. Kullanan herkes memnun kalıyor bundan.
15 dakika icerisinde mide bulantısını kesen ilaç.
Gece baslayan bulantimi geciren guzel ilactir. Bi kere cok degisik psikolojik bi mide bulantisi atagi gecirmistim ama artik kusacak bi sey yokken bile kusma istegi geliyordu basimi oynatinca bile iste o zaman eve gelip hemsire vurmustu bunun ignesini saatlerce uyuduktan sonra uyanip kendime gelmistim. Ignesi de kendi de uyku getiriyor.
bir talidomide değildir, fokomegali yapmaz. etki mekanizması bazı bulantıların geçmesini sağlamada yetersizdir.
bazı bünyelerde etki göstermeyen anti-emetik ilaç. dedesi olan talidomid den sonra bütün anti-emetiklerden soğumuş olup zencefil limona dönenlerdenim.
Asla ise yaramayan, mide bulantisi icin verilen fakat bulantiyi allahuekber daglarina cikaran kotunun kotusu ilacimsi.
buscopan ve ulcuran ile iyi takim arkadasi olur.
Sen ne guzel bir ilacsin ya.
Mide bulantisini sip diye geciren ilac.
Eczane de çalıştığım yıllar çok satılan ilaçlar listeme girebilecek kaliteli bir bulantı hapı.
Mide bulantısı için önerilen yegane ilaç. Gelgelelim bir kere işe yaradığını görmedim. Ben ki ilaç sektörüne tek başıma savaş açmış bir vatandaşım buna rağmen dayanılmaz mide bulantıları sebebiyle bu gereksizi defaatle tükettim Belki bir gün işe yarar umuduyla.

Kesinlikle işe yaramıyor. boğazınıza tahta çubuk sokup kusun daha iyi netice alırsınız.
Acil yardımda mide bulantısı için en çok kullanılan ilaçtır. Buscopan ve Ulcuran ile süper üçlüyü oluştururlar.
Beyaz tavşanımın alerjisi olan ilaç.

2 sene önce doktorun bok yemesiyle bunu içmiş. yarım saat geçti geçmedi bunun kafası aşağıya düşmeye başladı. Kafamı kaldıramıyorum diyordu. ister istemez panik yaptık. Okulda boş bir odaya aldık falan. Hoca bunu sorguya çekiyor uyuşturucu kullandı sanıyor.

En sonunda ambulans çağrıldı. Hastaneye gittik derken canı çıktı.

Şu ilaçları neye alerjiniz olup olmadığını bilmeden şeker gibi yutmayın lan. Mideniz bulanıyorsa nane koklayın, elinizi yüzünüzü yıkayın elbet geçecektir.

Geçmiyorsa zaten adam akıllı bir doktora gidip kendinizi kontrol ettirmelisiniz.

(bkz: eltiden kamu spotları)
Kendisini evde aramaya calismaya cikiyorum. Sabah sabah gozumu acar acmaz midem bulanmaya basladi. Bulursamda bulamazsamda editlerim.

Mide bulantisini 10 dakikada kesen ilac.

Edit: bulana kadar olcem sandim ictim ama ustune kusmamak icin zor tuttum kendimi. Sabahin korunde neden mide bulanir aksam yemegi yedim 8 gibi sonrada 12 gibi uyudum.
Kemoterapi tedavisinin ekürisidir. Kaç yıldır görmekten yıldığım ilaçlardan sadece biridir.
yol arkadaşım.
güncel Önemli Başlıklar