bugün

mıde bulantısı hapıdır.
uzun yolculuklardaki bulantı sorununu çözmeye birebirdir.
emmek fiiline durmak yardımcı fiili eklenerek oluşturulmuş bileşik fiil.anlamayanlar için cümle içinde kullanımı: sen emedur ben geliyorum.'dur.
bir de iğnesi olan bulantı kesici ilaç. madem hapı vardı niye iğnesini vururlardı diye düşünmeme sebebiyet vermiştir.
aynı zamanda fitil formuda bulunan bulantı ilacı.
(bkz: isildur)
(bkz: medpamid)
"sana 3x1 emedur yazıyorum" diyen doktora kafa atılmasına yol açabilecek ilaçtır.
batı anadolu'da; "emmeye devam et!" maksadına gelen söz.
etkisi mide bulantısının biraz da piskolojik olmasından dolayı çok çabuk tesir eden, içtikten sonra yarım saat içinde mide bulantısından esir bırakmıyan, başucu ilacı.
(bkz: keep sucking)

serbest cagrisim*
Antiemle hemen hemen aynı görevleri yapan, Antiemin tersine uyutmadan miğde bulantısını kesen maddeye verilen isimdir. SSK'nın acil servisinde bolca ampül şeklinde bulunur, genelde novaljinle karıştırılıp kalçaya vurulur ve sonrasındaki semptomatik rahatlama kaçınılmazdır.
kusacak olana alayı gelse işe yaramıyor.
(bkz: sen emedur ben yetişirim)
- sen emedur.
+ sen de verbidon o zaman.
mıde bulantısını onleyıcı yolculuk hapı olan bu dımbırtı evde cok konusan kardese mısafır gelen yaramaz cocuga erken yatması ıstedıgınız aıle bıreylerıne ıtına ıle kullanır oldurmez hafıf hafıf bulutların ustunde gezme moduna sokar 2 veya 3 adet alındıgında.
bulantı kesici hap.
otobüs, vapur vs. binilirken, annenin binmeden önce " hele sen şunu bi at ağzına bakayım" dediği çocukken adeta bütünleşilen mide bulantısı kesici ilaç.
adı nedeniyle ciddiyetini kaybetmiş olan ilaç.

- sen emedur ben geliyorum. **
bir antiemetik ilaçtır.
isminin okunması mide bulantısını artıran, bulantı ilacı.
mide bulantısı için kullanılmasını sürekliliğe döken bi ilaç.
yeni duydum ismini. duyduğumda gülme efektiyle "o ne la öle" tepkisi verdim *.
ilaç hiç bitmicekmiş gibi geliyo kulağa.
biyolojik içerikten dolayı mı, yoksa ticari zekayla mı verdiler bu ismi araştırmak lazım.

-şimdi ramiz abi sana bu ilacı verem sen emedur geleyom ben.
-la ne zaman kada eme verem ben bunu sağdıcım.
-eme dur ramiz aga sen.
-e bitince napam
-yenisini at ağzına emiver sağdıcım.
beni en az travocort adlı ilaç kadar güldürmüştür. emilen bir şey olsa neyse. *
çok iyi bir mide bulantısı hapıdır. araba tutuyor diye içtiydim, otobüs durur durmaz midem ağzıma geldi. tuvalete nasıl koştuğumu bilemedim.

iyi kusturuyo yani. kusmak isteyenler için. o değil de kullanacağım başka ilaç kalmadı anasını satıyım.
mide bulantısına iyi gelen bir ilaç.

görsel

--spoiler--
miden bulanıyorsa emedur.
--spoiler--