1. 1.
  birisi 9-10 sene önce popüler bir oyun iken diğeri ise bugünlerde popüler olan bir oyunun versusudur. elbette metin 2 alır. metin 2 bu ülkeye gelmiş en kaliteli online oyunlardan biri iken lol bu ülkeye gelmiş en berbat ve sevilmesinin nedeni anlaşılmamış online oyunlardan birisidir. evet.
  2 -1 ... kahraman zorbey
 2. 2.
  metin2 cidden bağımlılık yapıcı madde kapsamına alınmalı şu an ki kafayla tabii mettin2 ne lan kodumun oyununa mı takcam diyorsun ama yıllarrr yılaaar evvel öyle değildi. sabah akşam mesai yapıyoduk hitlerin meth verip çalıştırdığı ameleler gibi.
  -1 ... ne alakasi var oglum
 3. 3.
  ikisi de tehlikelidir.

  metin 2, çin enformasyonu için üretilmiş bir oyundur ve de bu misyon adına ödül de almıştır. webzen bağlantılarını inceleyebilirsiniz.

  abd nasıl hollywood ve diğer yolları kullandıysa Çin ve uzak doğu da anime/ manga, mmorpg'ler ve yeni yeni şarkıcılar ( koreli gruplar bizim ülkede çok biliniyor) ve diziler üzerinden gelecek.

  şu anda da black desert denen bir zımbırtı var sanırım. uzak durun bu şeylerden. bir dönem de knight online vardı. her dönem bir halt çıkarırlar. arada birçok var da yaymak gibi olmasın.

  lol daha uluslararası çapta organize edilmiştir. içeriğindeki karakterlerin alıntılandığı kültürler çeşitlidir. tek tip insan yetiştirme ve pc/ sanal dünya bağımlılığı planının parçasıdır. e spor denen zırvanın amiral gemisi olmuştur. sektör haline gelmesi, turnuvalarının düzenlenir olması ve sair.

  bizim üç büyükler eliyle bile takımlar kuruldu, vodafone parkta binlerce çocuk ve genç toplandı. içerisinde ali koç da var. bir zımbırtının finalinde mi ne yer almıştı siz daha net bilirsiniz ben takip etmediğim için detaylara vakıf değilim.

  bir ara sürekli youtube de reklamları dönüyordu, bir avuç çeşitli milletlerden ( çekik bir kız, rus bir kız*, bir tane siyahi eleman, bir tane gözlüklü * avrupa'lıyı andıran eleman bir de nereli olduğunu çözemedim tip) kişiler vardı. zaten niyetlerini aşikar eden bir durum. netflix'in oyun versiyonu.

  bu ergen olduğunu tahmin ettiğim kitle oyunun içerisindeydiler. çoğu oyun gibi lol de sanal gerçeklik dediğimiz vr box teknolojisi ile birleştirilecek. bu oyunun/ filmin ve sair içinde olma işleri uzak değil maalesef.

  lol takımlarını incelerseniz bu işle kafayı bozmuş asya takımları hariç geneli çok ulusludur. amaç; bireyi toplumundan/ kültüründen koparma, tüm dünya gençleri için ortak kültür oluşturma, karakterler ve hikayeleri üzerinden zihin formatı, e-spor denen pc bağımlılığı üzerinden sağlıksız, psikolojisi dağılmış, topraktan ve doğadan uzaklaşmış gerçeklik algısı bozuk nesiller yetiştirme.

  arkadaşlar, şunu unutmayın; ne diziler, ne filmler, ne şarkılar, ne çizgi filmler/ romanlar ne de oyunlar... siz beğenin diye yapılmıyor. para kazanmak da hedef değil ki çoğu ücretsiz bunların. hedef sizsiniz.
  -2 ... legend ahmet