bugün

11 yaş ve grubu oyunu.

(bkz: aç alfa mavi kurt)
genellikle 11-14 taş grubunun oynadığı oyun.chat bölümündeki muhabbetler görülmeye değerdir*grafik ve sistemdeki iyiliğe rağmen güvenlik açıkları bulunan oyun.
üçüncü server'ini açmaya hazirlanan online oyun. birinci server'deki düpe olayları ikinci server'deki ch'nin 2'de kalmasi sanirim bunu gerektirdi. keşke açılmasa ogame gibi oyuncular farklı farklı server'e bölünmese ama oluyor efendim ne yapalim?

sanildigi gibi 11-14 yaş araligi degil 11-43 yaş aralığındadır oyunu oynayan oyuncularin yaşları, biraz köy dışına çıkıp gezmek oyuncularla iletişim kurmak gerek tabi.
oldukça sarıcı online oyun. 2 günde 21. levele geldim, tek sıkıntım terminolojiyi tam çözememem. * *
ayrıca internette her yerde liste liste hile programları vardır, bu tip sitelerde hile programlarını hazırlayan adamlar, gm'lerin oyunu hiç bilmediklerini iddia ediyor. anlaşılan bir idare ve kontrol eksikliği var.
http://www.youtube.com/watch?v=XRo4ayiG8yI
yamulmuyorsam ciftlesme var bu oyunda.*
level 25de cocuk yapabiliyormussunuz.**
hala tam surum olamayan oyun. orumcek zindanin 2. kati acilmis giris de ep yani türk lirasına dayanmistir. bunalti geldi vallahi, hayir yani 70 level olsan ne olacak? 55 levelim konusuyorum ne bir atraksiyon ne bir eglence orumcek, ork, şeytan kes dur nereye kadar? etkinliker desen ele yuze bulasmis gm diyor ki "size etkinlik metkinlik yok" cocuk muyuz lan biz? acikca cik de daha oyunu oturtamadik ama sizi parayla sovusluyoruz diye.

tutmayın lan beni satıyorum 55 levellik carimi. aga pm pls
kal online kolpası oyun.ninja yetenekleri güzelde anam saçma ya.kal online oynayın daha iyi.zaten çevirmen olarak tazmanya canavarını mı kullanmıslar anlayamadım.
adından kaybeden oyun. tamam cevırı yapılmış da adını niye çevirmişler onu anlamadım ben.
arkadaşımın :"metin var bak, lan türkçe oyun, birbirinle konuşuyosun balık avlıyosun, hayat dolu oyun falan, birlikte balık avlarız olm" tavsiyesiyle türklerin yaptığını sandığım, başlayınca "eziq" "ezuq" gibi kelimeleri sarf eden gerizekalıların oynadığı oyun olarak tanımladığım oyun.

sonuç olarak oyunun başında ne kadar çok zaman geçirirse oyuncu, o kadar taşaklı oluyor. ben gider balığımı oltamla yakalarım, yanına mangalımı yakarım...
skill konusunda büyük eksik yaşayan oyundur, en güzeli balık tutun mangal yapın bakın, çok ciddiyim. hiç kasmayın level falan.
halk arasında metininki de denilen dandik bir mmorpg. Knight online a asla rakip olamayacak oyundur
1.si ne ara geldi de bu 2 şeklinde düşündüren oyun. hakkaten niye 2 ya.
oynamadığım ama içinde evlilik olduğunu duyduğum ve bu olayın on-onbeş yaş grubu Türk gençliği tarafından nasıl kullanılacağını aşağı yukarı tahmin ettiğim oyun.
daha önceden metin adlı, yine aynı konuyu anlatan 2 boyutlu flash bir oyun bulunduğu için yapımcıları metin2 adını koymuşlardır. yeter artık lan!

bu arada 19. serveri efes açılmış.

edit: oha bu entry'i girdiğim akşam 20. server ayasofya açıldı. ne hız bu, ne ayak?

bu arada dün başlamıştım, 1 buçuk günde 17 level oldum lan.
Ymir tarafından geliştirilen kore yapımı bir MMORPG oyundur. Oyun 3 krallık arasında geçmektedir. Oyunun ismi, metin adı verilen taşlardan gelmektedir. Oyunda bir çok yerde, farklı levellerde metin taşları bulunur. Metin 2'de 4 karakter vardır. Şaman, savaşçı, sura ve ninja. Her karakter kendi içinde iki sınıfa ayrılır.

Şaman - Ejderha, iyileştirme.
Savaşçı - Bedensel, zihinsel.
Sura - Büyülü silah, kara büyü.
Ninja - Yakın dövüş, uzak dövüş.
oyunda tabi benm gibi kazıklananlarda var.mesela adama 210.000 para vererek +9 zırh alacaıma adam +0 koymuş.bakamdım ve para gitti..(zırhçıda o zırh 8.000)
yanılgıların aksine, metin kelimesi korece taş demek(miş). yine yanılgıların aksine bu oyunun ikincisi olduğu için metin2'dir. birincisi için buyrun; http://www.metin.co.kr
çiçek toplayarak level atlanılan oyun. zile basıp kaçarsanız gizli inek bölümüne girme şansı yakalayabiliyorsunuz. bu bölümde en kısa zamanda en çok süt sağan birinci oluyor. birinci olan gençlik parkında atlı karınca kazanıyor bir tur. böyle de güzel bir oyun.

(bkz atma recep din kardeşiyiz)
metin1' in plus'ı.
ayrıca oyundaki kız sayısının çokluğu sizi şaşırtmasın çoğu erkek olmasına rağmen birilerinden birşeyler kapabilmek için kız nicki almışlardır yanınıza gelip aşkım 10k versene elindeki kılıcı versene diyenlerin yanından hemen uzaklaşın.
sebep olduğu bir espri için,

(bkz: allah 1 metin 2)
1. versiyonunu oluşturmadan 2. versiyonunu oluşturabilme yeteneğine sahip Turkiye'nin tek 0-5 yaş zeka duzeyine hitap eden oyunu.
rezalet görüntüsü, saçma çevirileri ile çocuklara hitap eden çevrimiçi oyun.

(bkz: güçlü asi general)
(bkz: biri kardeşimi bu oyundan kurtarsın)
6 yaşındaki yeğenimin kızları tavlamak için kullandığı oyun.

metin 2'den konuşalım mı? dedi sarı saçlı birine, gözlerim fal taşı gibi açıldı. daha yaşın kaç başın kaç? nerden öğreniyorsunuz bu ayakları? allah'tan kızların o yaşlarda bilgisayar oyunlarına pek meyilli olmadığını bilmiyor henüz. yoksa hemen doktorculuk oynayalım mı moduna geçecek korkarım.
murat 3 adlı şarkıcının emmoğlusu. bi de rocky 4 var tabi. bunlar devam eder böyle taa commodore 64'e kadar. kafa da 1500 bu arada.
beş para etmez oyun. çocukluğumu yediniz lan.
oyuncularının cogunlugunu 15 yas alti veletlerin olusturdugu, ve bu veletlerin giderek oyunun içine etmeye başladıkları bir gerçektir fakat ozune bakarsak omrumden dolu dolu 2 sene çalmış ve bana çok guzel dostukluklar kazandırmıs bir oyun olarak metin2 kimileri için vazgecilmezdir. pvp sisteminin sadeliği ve kolayliği, duello mantiğinin oyunda hakim olmasi, oyunu diğer alternatiflerine gore daha oynanabilir kılıyor. çok kaliteli olduğunu iddia edemem lakin kesinlikle oynamaya değer.
oyunun türkçe olması büyük bir artısıdır. oynayanların "genellikle" 15 yaş altı olması ise artıyıda alıp götürür.
Sevmediğim bir oyun.çocuk oyunu gibi geliyor bana.ha birde şu var,sanki 1 milyon kişi giriyorda oyuna,15-20 tane server açmışlar.yazık günah emeklerine.
Benim ufaklıkların da tutkunu olduğu "level atlamalı" (bu ifade bana ait değil) oyun (muş)...
isminden ve oynayan kitleden dolayı vasat oyun. grafikleri saymıyorum bile. hele ki o yaratıkların isimleri? başka oyun mu yok sana üzülme.*
boyu klavyeye yetmeyen veletlerin oynadığı oyun.
çok sıkıcıdır, en fazla 3-5 gün dayanabilirsiniz.
eğer metin2 olan bir akrabanıza gitmeyi düşünüyorsanız sakın yapmayın. **
ayrıca
12 yaşındaki kuzenimin wowu bırakıp metin2 ye geçmesi gibi dumur bir olay yaşamıştım.*
Beyin sulandırıcı oyunlar familyasının en zehirlisi olarak görülür efenim şahsım tarafımdan. Bir de bunun knight silkroad karahan gibi kuzenleri vardır ki onların da bundan aşağı kalır yanı yoktur. Alayı iğrençtir efenim.
böyle oyun adı mı olurmuş diye düşündüren oyun. 13 yaşında bi çocuğun ölümüne sebep olduğu iddiasıyla son günlerde oldukça gündemde olan oyundur ayrıca. *
Güya 13 yaşındaki bir velet bunu hackleyip para kazanıyormuşta onu öldürmüşlerde..Geç bunları türkiye kimse kimseyi bir oyunu hacklediği için öldürmez ha öleysede ben yaşamıyım o zaman.
çocukların dünyasına adım atmak için uygun bir yer. yarılma garanitili konuşmalar bulunur. oyun ise vasattır.
Zamanınızdan çalan oyun.
gerçek hayata çok yakın olan oyun. abartılı görsel efektleri yoktur. iyidir güzeldir fakat 2. senesinden sonra sikindirik bir hal almıştır.

(bkz: çocuk oyunu)
erzurumlu musa cinayetinde adı geçen ve ilk kez duyduğum oyun.
bağımlılık yapan benimde eskiden bağımlısı olduğum ve ban yediğim gereksiz MMO oyunu. *
an itibariyle türkiye de yasaklanmış oyundur.
bir online oyun.

indirip denedim. yanıma bir savaşçı geldi, görkemli görünüyordu. bana savaş anılarını falan anlatacak sandım. "s.a, aga para lazım mı" dedi. "sorry english" dedim, alt f4 yaptım; bundan daha güzel bir oyuna döndüm.
hep daim; "ya bu metin kim acaba" diye düşündürmüştür bu biçare bünyeyi.
sanal adapazarı gibidir konuşmalar, muhabbetler, oyuncu kalitesi hatta oyun bile o ayar ne şehir, ne köy.
uğruna küçük musa'nın hayatı kayan sikindirik oyun.
(bkz: bu da mı geleceğidi başımıza)
evrendeki en garip isme sahip oyun.

(bkz: r2d2)
öldürülen cocuk yuzunden oynama yas sınırının 18 e yukseltıgı online oyunlardan biridir.
berbat grafikleri ve -12 yasındaki oyuncularıya milleti aptallık tuzağına düşüren oyunu firmasının adının bile belli olmayan oyun.