Şehir merkezi dışındaki yerleri ziyaret edilesi ama şehrin içi gerçekten kötü olan şehir.

iki yıldır buradayım başıma gelen hayorlı şeyler bir elin parmağını geçmez. Pisliğiyle nam salmış, bir iyi şey duymuyorum hakkında.
tantunidir. gözüm görmez senden başkasını.
Şehrin merkezi konumundaki akdeniz çöptür, yaşanmaz. Güvenli de değildir.

Ama mezitli, pozcu tarafları gayet güzeldir. insanı da güzeldir.

Onun dışında kızkalesi, kargıpınarı vesaire sahil kasabaları güzeldir. Merkeze ulaşım kolaydır.

Arslanköy, gözne gibi yaylaları vardır serin, ferah.

ister merkezde takılın, canınız sıkılırsa 15-20 dakikada denize gidin, sıcaktan bunalırsanız yaylalar 15-20 dakika mesafede.

Keşke göç almayıp bozulmasaydı 900 bin yerine 600 bin nüfuslu yerlileri ile bölge insanlarından oluşsaydı sadece.

Türkiye'nin istanbul ve birkaç marmara ilçesinden sonra yerli nüfusuna kıyasla doğudan en yüksek oranda göç alan şehri. Hemde net bir şekilde.
aşırı nemli,yazın gölgeden gölgeden ulaşımın sağlanmasına rağmen yine de 100 metre sonrası terleten yer.
Canım memleketim. Son 10 yılda doğudan gelenler mi desen, suriyeliler mi desen çok çekti çok. Ayrıca
24 haziranda sandıklardan iyi parti ağırlıklı beklediğim şehir.
Malatyadan sonra ikinci memleketim hayatımın ilk 20 yılı bu şehirde geçti. hanım anamurlu artık resmen de mersinliyim.
Güzel şehir. Plajı nasıl bilmem.
Cezeryeleriyle anılan şehir.

Lakin bence kerebiç ile anılmalı.

Pozcu'da olmak vardı şimdi be.
Biz bu şehirin aşığıyız aşığı.(sıcak havaları hariç.)
canım memleketim.
hem helen medeniyeti, hem de fenike medeniyetinin birlikte yoğrulduğu güzel akdeniz şehri.
Buralar çok sıkıcı yok mu bi zirve falan?
gökdeleninin bir katının kaymakamlık yapıldığı yer.sonra bize niye gülüyor batılılar.
Kızları izmir’in kızlarından güzel olan şehir.
Merkezde mezitli ve belki biraz da yenişehir ile erdemli'den öte kıyı kasabaları hariç bir numarası olmayan çöp şehir.

Hele ki mezitli'den akdeniz'e geçtiğiniz an tabela olmaksızın bunu anlayabilirsiniz.

Mesela tarsus'muş. Tarsus büyüklük olarak silifke+erdemli'nin 3 misli. Lakin ne silifke'nin yarısı, ne de bir erdemli kasabaları eder. Erdemli'nin kendisi dahi daha iyi olabilir.

Ama onun dışında bahsettiğim yerler gayet hoş, insanları gayet modern ve rahat güzel bir şehir. Bunu trafikte bile anlamak mümkün. Kırmızı ışıkta yeşil yanar, millet ilerlemez. Biz adanalılar olarak söveriz ama kimseden tek korna çalınmaz.

Yalnız hala göç almakta.
Adana'nın bile aldığı göçü verdiği yerde bu şehir denizi sağolsun hala göç almakta. Gerçekten göç nüfusu tehlikeli oranlara gelen belki tek şehrimiz. Üzerine birde suriyeliler eklenmiş ki mersin-erdemli arası tüm plajlarda dahi bunu görebilirsiniz. Suriyeli ve doğulu bulunmayan hava sahası olan plajlar için erdemli'yi geçmeli hatta silifke sınırlarına girmelisiniz.

Merkezde ise göçle batırılmamış yerler mezitli ve yenişehir. Yani nispeten batırılmamış. Akdeniz'e kıyasla.

insanları tıpkı adana insanı gibi sanılanın aksine beyaz tenlidir. Aksi olanların yarısı yerli değildir.
hakettigi degeri alamayan guzel sehrim.
Tantunisi efsane mersinde yemiştik başka da bir şey bilmiyorum Mersine dair.
bu gün az ıslandık ve serinledik şehridir.
Kızları izmir’in kızlarından güzel olan şehir.
17 yaşımdan beri gitmediğim şehir şu an 28 yaşındayım 11 yıldır görmüyorum çocukluğum Mersin’de geçti özledim. Yarın 1 günlüğüne Mersin’e gideceğim çok mutluyum.
Duyduğum gördüğüm tüm sapkınlıkların normal karşılandığı, aile denilen kurumun en iğrenç örneklerini barındıran hemen herkesin mutsuz olduğu şehir.

Kimsenin işi rast gitmez. Tarihte de böyle bir sürü uygarlık kurulmuş fakat kimse durmamış burada hep göçmüş. Eminim yılanlarla dolu bir yerdi burası.
Hatta paralel evrende yılan yuvasıdır.

Uğursuz cenabet lanetli şehir.
''bura benim doğduğum şehir''

dedirten kelimedir.

respect patron!
Hayattan soğumama neden olan şehir.
Tabutsuz bir şekilde buradan ayrılabilirim umarım.
bu arada sahili suriyeliden Geçilmiyor birkaç yıldır, haberiniz ola.
düşük bütçeli izmir
üstü kapanır adana.