bugün

Memleket.
Valla deniz sıcak değildi ayaş tarafında bugün..
hava 45 derece o ayrı.*
Tokatimi yersin sakasina maruz kalan ilimiz. Duyduk ki once kurtler sonra da suri isgaline ugramis.
suriyenin en kuzeydeki şehri.
suriyeden fazla suriyeli barındırır.
Hissedilen hala 44.
Adana ve antalya ağlamasın boşuna mersin kadar bezdirici bir sıcak yok akdenizde.
işte kanıt nem oranı yeterli sanırım:
https://i.hizliresim.com/mkEnBP.jpg
An itibariyle buluştuğum şehir.
Güzel, seviyorum.

Adana'nın hem limanı, hem sahili. Küçük kardeşi.
Bok gibi şehir.
Yaşadığım şehir. Yazları gayet cehennem iken kışları cennet gibi memleket. Kızları da aslında çok güzeldir, tabi azcık kendilerinden emin olsalar tadından yenmeyecekler.
toplama şehirdir. yerlilerin çoğu kürt, bir o kadarı da çingenedir efendim.
Hepsini gördüm de çingene görmedim hiç ben bu şehirde. Gören varsa beri gelsin! Ayrıca çingenelere kurban olsunlar.
ilginç polisleri var. aşağı yukarı haftada bir gittiğim şehir. sahilde gezmeden de adanaya dönmem. son 3-4 seferdir polis gelip gbt kontrolü yapıp geri gidiyor. tamam tipim biraz kayık olabilir de niye sadece benim kimliğime bakıyonuz anlamıyorum. sahilde cins cins bir sürü insan var. onlara da bakın lan.
Adana ile alakası yoktur. Adana şişirilmiş balon mersin ise reklama ihtiyacı olmayan güzide bir şehirdir.
En yakın arkadaşımın yaşadığı şehir. O yüzden sık sık giderim. Bu yaz ki planlarım adasında yerini aldı.
Memleketim. Her ne kadar son 4 yıldır uzak olsam da özlenmiyor değil. Ha bide kuşimato sokak.
Mersin in yerlileri kürt demiş birisi.

Götüm ve ben ayrı ayrı kahkaha atıyoruz.

Mersin in Adana nin Hatay in Antalya nin Muğla nin veya aydın in. Hepsinin yerlisi öz be öz türk yörük tür.
Keşke burda da yağmur yağasın dediğim şehir. Eriyoruz resmen.
aslında güzel tekdüze bir şehir ama nem çok nem .
buraya tatil yapmaya gidenler var. ahahha.
28-29-30 temmuz tarihleri arasında 4. Şaymana festivali düzenlenen şehir. Çadırını alan doğa-müzik-sanat ile iç içe 3 gün geçirecek. Ulan o değilde yalnız başına da gidilmiyor işte, yok mu gidecek kimseeeeeee.
Taşucu ve atakent çok güzeldir. Akşam birasını kapan geliyor sahile. Mis gibi.
geldiğimde hayata bir kez daha geldiğim şehir.

ailem burada olmasa sevmezdim muhtemelen.

kozmopolit diyerek yumuşatma çabasına gerek yok. karışıklığı rahatsız edici boyutta. "kozmopolit" olmasa objektif yorumumla da türkiyenin en güzel şehirlerinden biri diyebilirdim.
Türkiye'nin en tehlikeli şehri. Çok gevşek çok hain insan var.
türkmen şehri olmsına rağmen bir çok chpli salağı ihtiva eden şehirdir.
Buranın da kordon'u vardır.
Havasıyla ömürden minimum beş sene alsa da tüm ilçeleriyle beraber her şeye rağmen güzel memleketim.