bugün

entry'ler (405)

tolga

Ruhu büyüten, hep, iyi ki'nin anlam bulmus hali.
Halbuki ikinci defa tanımlanamayacak kadar yalın, izole.

evlenmek istemek

Sevilen kisiyle aynı evi paylasmak istemek. Evlilik diyince aklımda beliren en güzel durum.
Evlenmeden paylasılamaz mı derseniz, pek mümkün fakat bunu uzun vadede yapabilmek, aileye karsı yalanların türlü türlüsünü kurmamak için çıkıs yolu evlilige çıkıyor malesef.
Çıkıs yolu demis olsam da bu karar malesef evlilige giris yolunu temsil ediyor. Öyleyse evlenmek isteyen arkadaslara, gelisme ve sonuc bölümünde de basarılar diliyorum.

marmara hukuk 3 ders istiyor kampanyası

Istanbul üniversitesinde bu yıl, komple bütün bölümlere gelmis olan durum.
3 dersi kalanın okulu uzasın denilmis, bu kendinden baska kimseyi düsünmeyenler... Malesef sartlar bütün bölümler için aynı islemiyor.
Umarım kabul görür.

neden sevgilin yok

Nedenler ileri sürmeyin, şans verin karşınızdakine. Hayat gerçekten çok kısa ve belki de mutluluk bilmem neresini beğenmediğiniz o kişide.
Tabii önce uykunuzu alın, güzel beslenin. O bağırsaklar da mutluysa, tamamdır.

istanbul

Kendisiyle son senem olmasını umduğum şehir.
Üniversitenin ilk yıllarında daha bir güzeldi fakat son yıllarda o da yaşlandı, ben de. Huzur ve düzen isteyen emekli memur ruhuna büründüm galiba.

hayata dair iç burkan detaylar

Bazen birinden duyduğun birkaç cümle, uykularını kaçırmaya yeter. Bazen de bu birkaç cümle, insanlarla bağını koparmaya yeter. Sonra dönüp bakarsın, sebeplerini ve hatta olayı bile hatırlayamazsın.

nasılsın

Anlamı, işlevini yitirmiş olan soru cümlesi.
Kaçımız dürüst cevap verebiliyor ve kaçımız önemsendiğimizi hissediyoruz bu soruyla?
Herkes iyi mi gerçekten?

Formaliteden iyi olmak, güçlü durmak zorundayız tabii.

şuan ne olmasını isterdin

Tatlı ballı, ballı yoğurt.

sözlük yazarlarının hayata bakışı

insan yedisinde ne ise yetmişinde o olmuyormuş. Zaman insanı öyle güzel değiştirebiliyormuş ki. Nerden mi biliyorum, dostum olarak gördüğüm kılına dahi zarar gelmesin istediğim insan, artık umrumda değil fakat umrumdaymış gibi davranabiliyorum. Ki yapmacık davranamayan, grileri olmayan ben, menfaati bitene dek bütün renklere bürünmeye hazır. Çünkü bazen eski dostlar insana böyle şeyler öğretebiliyormuş.

sözlüğün insana hiçbir şey katmaması

Her geçen yıl bunun daha da artması, nedeni ise jenerasyon ve bu jenerasyonun arz-talep ilişkisi.

en büyük kusurunuz

Tartışma esnasında alttan alamamam ve bunu daha çok, en sevdiklerime yapmam.

tolga

Bir medikal fizik.
Aylardan ocak, soğuğun yüze vurumu. Bir bakış, gülüş. Nasıl bir utangaçlık, onda değil bende.
Ki o, duvarın arkası. Her an kaybolan, ritmi bozan.

Dudaktan dökülen en güzel isim, en sevilesi. Hep sevilesi.

gecenin gerçeği

Bu geceden ve bağlandığı gündüzden korkuyorum.

cem karaca

" Böylesine dolu dolu ağlamadı hiçbir kucakta hiçbir baş,
Ve hiçbir elveda bugüne dek bu biçim söylenmedi.
Hiçbir akşam o akşam gibi kanarcasına batmadı o güneş,
Ve hiçbir güneş onları bir daha bu biçim görmedi. "

Türk rock müziğinin " bu biçim" değerli sanatçısı.

lise ders kitabındaki bebeğe türban takılması

Henüz yürümeyi öğrenememiş, algısı dahi yeni yeni gelişmeye başlayan bir bebeği, cinsel obje olarak görüp başını kapamak; gelecekteki hayallerini örtmektir, özgürlüğünü kısıtlamaktır.

Gençlerin de bilinçaltının böyle görsellerle işgal edilmesi, gelecekteki "aile" kavramına, kadına, çocuğa ve hatta bebeğe yüklenecek olan anlamlara yapılan tecavüzden başka bir şey değildir, yazık.

hayatı yaşanabilir kılan detaylar

Değişimdir.

Mutlak gerçek olan tabularınızı dahi yıkıp, zamanla farkettirmeden sizi bu döngünün içine alacak olması kötü bir duruma götürse de, yine her şeyin değişecek olması. Belki de umudu en çok kamçılayandır kendisi.

bomboş hissetmek

Şu ara hissetmek istediğim duygu durumu.

Çevremde olup biten ve dahil olmak istemediğim şeylerin odak noktası durumuna gelmekten sıkıldım. Kendi enerjim tıkılıp kalmış, başkalarının enerjilerine göre duygu-durum değişikliği yaşar oldum.

Öyle bir hale gelmişim ki, bugün resmen diş fırçama laf attım ve dedim ki, iki gün sonra bu eve biri gelecek ve ben stresten ne yapacağımı bilmezken senin umrunda bile olmayacak. Kendisine "canlılık" özelliği yüklerken sanırım benim de delirmeme çok az kaldı.

hayırlısı

Belirsiz olan durumlar için kullanılan anahtar kelimedir.

Bir de muhabbet ettiğin kişinin anlattıkları pek umrunda değilse, yorum yapma zahmetinden kurtarır.

yalnız kalmaktan korkan insan

Aslında bir yanı hep yalnız olan insandır. Yalnızlıktan korkmak için önce yalnızlığın nasıl bir şey olduğunu bilmek gerekir.
Yalnızlık tek başına sinemaya gitmek, tek başına yemek yemek yada tek başına özgürce takılmak değildir. Çünkü bu, tercihtir ve böylesi güzeldir.
Hastayken seni merak edecek veya kolundan tutup doğrultacak birinin olmamasıdır yalnızlık ve evet korkunçtur.

galerideki en güzel fotoğraf

görsel