bugün

En ileri durma meczup seni de üzerler
Kimileri var ki meczup derini yüzerler
Kafana da takma meczup yoluna bakarlar
Hiç oralı olma meczup seni de yakarlar

Sözleri çok iyi olan can bonomo şaheseri.
(bkz: worldisblack)
güzel bir can bonomo şarkısı.
anlamlı bir o kadar eğlenceli can bonomo eseri,severek dinliyoruz..
klibi, mimikleri, sözleriyle benim meczup olduğumu bir o kadar meczupça anlatan zımbırtı.
seviyorum seni bo, boni, bonibon artık herneyse.
dilimde dolanan aklımda gezinen; ne de hoş pek de hoş bir can bonomo şarkısıdır.
uzun zamandır dinleyip böylesine içselleştirdiğim tek şarkı sanıyorum. pek bir mükemmel!
http://youtu.be/4dWYR0ZNnlk
Can bonomo masondur şarkıları fasondur. Dedi çocuk
Can bonomonun en iyi şarkıs zannımca.
çok eğlenceli olan can bonomo şarkısıdır.
bir can bonomo albümüdür. ellerine sağlıktır.
(bkz: deli) aklı bali olmayan.
can bonomonun ilk albümünde yer alan çok keyifli ve mükemmel bir klibe sahip olan parçadır.
- damalı yüzey
- fötr şapka
- klibin başında meşhur göz hareketi

"ne alakası var amk yahudilikle masonlukla (!)".
tanrı aşkıyla aklını yitirmiş kimse.
sözü, müziği, düzenlemesi, yorumu ve klibi herşeyi dört dörtlük, sonundaki alaturca keman ile beni benden alan pek bir güzel ve özel can bonomo eseri.

--spoiler--
yalanların arkasından
gitme meczup
bu kadar mı kolay
yabanların bahçesinden
geçme meczup
bu seni sen yapan
--spoiler--
tdk'ya göre tanrı aşkıyla aklını yitirmiş kimse.
can bonomo'nun örovizyon dediğimiz hede ye bu şarkı ve klibiyle katılmasıyla isterdim açıkçası, şarkı güzel video su güzel müzikleri desen daha bir güzel örovizyon da bu kalite bile fazla gelebilirdi ülkemize.
Klibi ve sözlerinde baştan aşağı masonik öğeler barındıran can bonomo şarkısı. bu adam bide türk müş gibi görünmeye çalışır.
içmediği halde kafası binbeşyüz olmuş insan.

tasavvuf felsefesine göre; yükseliş, yani ruhun arınarak rabb'e doğru yönelişi iki şekilde gerçekleşir. birincisi, müridin şeyhini takip ederek süluk yoluyla yükselişidir. ikincisi ise, cezbeyle, yani yükseliş anında kendisini cezbeden manevi bir kuvvetin etkisi altında yükseliştir ki bu durumda ruh kendini kaybeder ve iniş anında bedene eski haliyle oturamaz. işte! rabb'leri yolunda kendilerini kaybetmiş bu kişilere meczup denir.

meczuplar, kendileri için yarattıkları ve çoşkuyla yaşadıkları manevi alemlerinden dünyevi aleme geçmekte zorlanırlar.

aykırı bir görüş ise; onları, yükselişleri esnasında etkileyen ve cezbeden manevi kuvvetin şeytana ait olduğu ve meczupların ahirette şeytanın sağ kolu olacaklarına yöneliktir.

zarar ve kar hesabı yapmaksızın, hırpani kıyafetleri ve dinleyenlerin dudaklarını uçuklatacak hikmetli sözleri ile çevrelerine zarar vermeden yaşar-giderler. onları uzaktan izleyen peşin hükümlü avam tarafından da çoğunlukla deli muamelesi görürler.

bir yıl sonra gelen edit: yazım kuralları.
kafıyı sıyırmış, deli anlamlarında, bu hale tanrı adına geldiği düşünülen zavallı. din adına eylem yapanlar için bi zamanlar ülkemizde basın tarafından bolca kullanılırdı. tabi bundaki amaç belli odakları harekete geçirmekti.
birisi der deli diğeri der veli,
ama bilemeyiz biz kim deli kim veli.
zira delilikle velilik arasında vardır ince bir çizgi.
Tanrı aşkı tasavvufi aşk anlamına gelen fakat kulağa çok hoş gelen kelimedir.
oldukça güzel bir can bonomo parçasıdır.
Can bonomonun bana bir saz verin ile birlikte tek güzel sarkisidir.