bugün

şeflerin yeri geldiğinde gerçekten de yarışmacılarla dalga geçtiği, garip garip hareket ettiği tv programı. yemeği hazırlarken stres yaptırmak amacıyla yaptığı hareketleri görüp farkına varsak da zaten yemek hazırlandıktan sonra tadım sırasında ağır ağır yürümek, ceket düzeltmek, garip garip hareket edip yarışmacı arkadaşa uzun uzun garip bir ifadeyle bakmak stres yaptırmak değil tribüne oynamak, daha çok izlenmek içindir. gerçek hayatlarında böyle davrandıklarını düşünmüyorum. akademinin içerisinde bulunmuş ve profesyonelliğe sonsuz saygıya sahip biri olarak kesinlikle bir insanın uzmanlık alanına saygı duyulması gerektiğine inanıyorum fakat yarışmacılar uzmana saygıdan cok uzmana sakso şeklinde davranmakta. ayrıca üniversitelerde akademideki ortamın ve içindeki hiyerarşinin sözlük formatının içine eden, kurallara uymayan bir entry ile anlatıldığını görmek gerçekten üzücü. nerede o eski uludağ sözlük.
islim kebabı yaptılar gene gittim hamburger sipariş ettim amk. Bu programda ne izlesem fastfood yiyorum.
sulari cok koydular ondan kaynamadi olmadi.bir yumurtanin iki kati su yeterliydi.ortalama 3 parmak.
3 ünü yan yana getirsen bir esnaf lokantası işletemezler..

Bi aşşağılamalar..

Bi çok bilirimler.

Bi yapmacık hareketler..

3 yetersizin show uruna gencecik hevesli insanların gururu ile oynadıkları yarışma...

Bir de dikkat ettim finale efendi olanı değil reytingi bol olacak olanı taşımaya çalışıyorlar... Yazık..
tepki çekmemek için geçen sezon ki gibi bu sezonda 1 tane başörtülü yarışmacının olacağı, olmak zorunda olduğu bariz olan yarışma

(bkz: yer mi anadolu çocuğu)
izleyenin çarliston biber kadar aklı yoktur.
twitter'da gündem olmasından irrite olduğum şey. bakın şey diyorum yarışma program vs. demiyorum. ergen ve boş yapan insan turnusolu.
Şu yarışmada yarışmacıların bir kere maklube yapıldığını göremeyeceğiz ne yazık ki. Halbuki maklube teröristlerin imza yemeği değil. Bizim de bulunduğumuz coğrafyanın bir yemeği. Bu teröristler baklava börek de yiyorlardı. Onlar niye yasaklı değil? Bazı şeyleri anlamak güç.
yemin ediyorum abi, bu nedir ya. adam hıçkıra hıçkıra ağlıyor. reyting rekoru kırıyor program, çocuğun kariyeriyle, duygularıyla oynadılar. hem diskalifiye ediyorlar hem de eliyorlar. dinime küfreden müslüman olsa. Masterchef benim için bitmiştir. mazlumun ahı yanına kalmaz acun.
Kökeni 90'ların ingirtere'sine kadar dayanan, 2005'te ise güncel/modernize edilmiş hali ile yeniden ekranlara dönen ve yükselen popülaritesi sayesinde birçok ülkeye yayılan ve sayısız ülkede çekilen yemek yarışmasıdır.

Yarışma mavi ve kırmızı takım olarak ikiye ayrılan bir grup yarışmacının tek kişi kalana kadar birbirlerine karşı mücadele etmesi üzerinedir.
Her hafta her iki takım için önce birer kaptan belirlenmekte, takımlar ve takımdaki kişiler her hafta güncellenmektedir.

Türkiye'de ise her ne kadar 2018'de başladığı sanılsa da aslında yarışmanın ilk sezonu 2011'de Show TV'de yayınlanmış ve ilk sezon sadece 13 bölüm sürmüştür.
O dönemde yeterli reytingi alamayınca da ikinci sezonu bundan tam 7 yıl sonraya kalmıştır.
ikinci sezon, ilkine nazaran daha modernizedir. Tamamen farklı juri üyelerine, daha gelişmiş oyun kurallarına sahiptir ve yarışma programlarıyla ünlü olan TV8 kanalında yayınlanmıştır. Bu da onu Türkiye'nin en sevilen yarışmalarından biri yapmıştır.
ikinci sezonun yüksek popülaritesi, ilerleyen sezonların da önünü açmıştır ve şu anda 5.sezonu ile hız kesmeden devam etmektedir.
geyşa var bir tane.

arada ona bakıyorum.

bu sene tırt, şeflerin de motivasyonu düşük.
ilk eleme turlarıyla, kadronun tamamlanmış bölümleri güzel olan, geri kalan ara turları izlenmeye değmez program.
An itibariyle kedi maması yaptırılan yarışma. Birde sekil şukul yapmışlar, hiç begenmedim.
bu seneki yarışmasında hemşehrim aldı galiba.

bir tane vikingleri adam vardı ya.
rıfat'a okunmuş enerji içeceği vermişler komedi ya.
bu zamana kadar hiç açıpda seyretmediğim bi yemek yarışması şüphesiz..
Kız yarışmacılar dökülmeye başladı. Büşra'ya çok üzüldüm. Yazık oldu kıza.

Erkeklerden sevmesem de sergen final oynar.
Kızlardan dilara..
ailem bağımlısı olduğu için her gün maruz kaldığım saçmalık.
Tv'da saçma sapan diziler olduğu sürece Acun'un programı hep en çok izlenen olur. Masterchef dışında izlenecek hiçbir şey yok. iyi ki acun var da salak saçma dizileri izlemek zorunda kalmıyoruz.
Kerem'in psikolojik sorunları var zaar, dünkü tanıtım bölümünde, deli deli hareketleri vardı. Dilara zor gider, o seflerden torpilli.
Mehmet şef’e resmen çiğ et yedirildi..

Yarışmacı esra, plastik cerrah olan kuzenimin kopyası ve evde kendisinden bahsederken kuzenimin adını veriyoruz.
Kalbimden geçen ve tabaklara bakarsak; umarım ki, mazbata tahsin bey’e verilecek.. vaziyete bakarsak, tabağa çaprazlama iki parça kaz koymakla bu iş olmaz, gibi geldi bana..
Esra finalde.

Komedi programı gibi. Kadının tüm senesi elenmeme üzerine potada geçti. Anlamadan finale çıktı. Şampiyon yapın tam olsun. Aynı akp türkiyesi gibi. Bütün yetkililer aslında uzaktan kumanda.

Sen kimi koparıyorsun acun.