bugün

(bkz: kurtlar vadisi ırak) epizot 2..
5 salak bir araya gelir.. olaylar geli$ir.
12.01.2007 tarihinde gösterime girecek, hasılat rekorlarını alt üst edeceğini düşündüğüm bir başyapıt. *
(bkz: bu da mı başımıza gelecekti)
maskeli beşler serisinin memet ali alabora'sız ilk filmi
(bkz: hanım tüfeğimi getir)
ilk filmin başarısızlığını yeniden popüler olan peker açıkalın ile kapatmaya çalışılacak olan film.
Gözden de gönülden de ırak olsun diye düşünmeye sebebiyet veren film
sevgiliyle gidilmesi gereken boktan gibi duran bir türk filmi.*
http://video.haberturk.co...v_ID=4125&k_A=kapital

adresinden fragmanı izlenebilecek olan, heyecanla ve bünyeleri yarması beklenen film.
adam kaçırıp, karadeniz aksanıyla konuşma sahnesi çok hoş olan, yakında sinemaya girecek film.
konusu kısaca şöyle: Türkiye nin, Kuzey Irak petrolleri üzerindeki hakkının yendiğine inanan Maskeli Beşler Çetesi, ABD nin kontrolündeki bir petrol dağıtım tesisine operasyon düzenler. Komutan Bahattin (peker Açıkalın), tezcanlı Onbaşı Tezcan (Sezer), Onbaşı Kamil (Küçükayvaz), sakar Zeki (Ekener) ve takımın yeni üyesi Laz Recep (Sarıhan) baskınla tesisi ele geçirir ve ABD li askerleri rehin alır. Ancak eylem krize yol açar. Yardımcısı Davi (Bazan) ile bölge ağasına (Baskın) kaçak yakıt üreten üç kağıtçı Peşto (Tosun) en fazla zarar gören kişi olarak iki taraf arasında gidip gelmektedir. Bu arada tezcanlı Onbaşı Tezcan'ın ABD li Teğmen Angel e (Tatyana Tsvikeviç) aşık olmasıyla işler iyice karışır.

kaynak: internethaber
dandik bir filmi ti ye alan dandik bir filmdir.
toplamda boş bir film olsa da küfretmeden kopartan bazı sahneleri mevcuttur, he malesef güldürmek amaçlı küfür kullanan bir başka filmimizdir ama çok rahatsız edici düzeyde değil. ayrıca filmde kullanılan müzikler tam yerine cuk oturmuştur bu konuda takdir edilesidir.

--spoiler--
paraşütle ş.sezer ile c.küçükayvaz birlikte inerler
beşlinin yerdeki üyeleri:
-abi nerde kaldınız ya?
c.küçükayvaz:
-ya bu ipi çek demedin mi,çektim çektim açılmadı,çektim çektim açılmadı allahtan yolda tezcana rastladım da indik sarmaş dolaş.
--spoiler--

sinan bengier'in performansı da dikkat çekicidir.

--spoiler--
amerikalı komutan ıraklı yerliye bir şey söylüyor s.bengier de tercüman.
-tell him if i see him in this territory again, i'll arrest him.
-paşam diyor ki eğer seni yine burlarda görürsem kırar bacaklarını, mapusa tıkarım diyor.....paşam diyor
--spoiler--
filmin girişindeki çok hareketli olan ve 3d ses sistemiyle birleşince daha bir coşturan arapça şarkının insanı mestettiği film. * *

bir de tezcan*'ın gerdek sahnesindeki soyunma yöntemi koparıyor insanı cidden.*
ilk galasında tüm bakışların peker açıkalına yönelmesi ile şimdiden oyuncular konusunda polemikler yaşanan sinema filmi.
kurtlar vadisi'ni takip ettiği gün gibi belli olduğu için, serinin bundan sonraki filmler için
(bkz: maskeli beşler terör)
(bkz: maskeli beşler güneydoğu)
komik bir Türk filmi bekleyenlerin yanılacağı hatta ilk filme oranla çok daha kötü bir film.**
--spoiler--
Gene de akılda kalınacak birkaç sahneye sahip özellikle Tezcan'ın rüyası filmin en komik ve özgün yerlerinden biri. Bir diğer ilgi çekici nokta da filmin sonunda konuşan türkiye dışişleri bakanının "olaylar hakkında ne yapıyorsunuz?" sorusuna verdiği cevaptı.
"Olayları yakından izliyoruz." ******
--spoiler--
pişman olacağımı bile bile arkadaşımın zoruyla gittiğim film. bu filme gidipte komik ya da güzel bulan 10 yaşından büyük arkadaşları* iq testi yaptırmaya davet ediyorum.
ilk filmdeki kadroda yer alan memet ali alabora'nın dizi çekimleri nedeniyle yer alamadığı devam filmi.galasında yer alması arada bir kırgınlık olmadığını da belirtmektedir.
(bkz: her şeye kastıran yazar)
televizyonda izlenecek filmlerden bir tanesi.
tezcan ın bahattin i iplemediği sahneler güzeldi,
içeri sızmaya çalışırken tezcan ın kalas üzerinden içeri düşmesi,
böyle bir operasyonda kalas kullanılması,
tezcan ın korkup bayılması ardından "hava güzel içim geçivermiş" demesi,
ömer küçükayvaz ın el bombalarından bir iki tanesini içeri atması...

güzel film güzel... * *
(bkz: maskeli ne varsa benden ırak)
(bkz: maskeli beşler y rk)
bugünün türk komedi sineması için güzel bir film. mehmet ali erbil'in oynamaması bile gelişim göstergesidir.
bize müstehak herşey dedirten olay. kalitesizliğe bu kadar alkış tutan başka bir ülke var mı acaba.