1. 1.
  yeni turku'nun bir sarkisi.
  mumkunse ata demirer yorumu dinlenmelidir, apayri bir boyut acilacaktir gozlerinizin onunde. ayni sarki, ama ne kadar degismis dersiniz icinizden.
  hayir, hababamam sinifinin muzigi gibi de degildir. degisik bi sey.
  bi de kofti der ata sahte yerine, gulumsetir beni.
  5 ... child
 2. 2.
  murathan munganın bir şiiriydi galiba bu sarkının sözleri.**
  4 ... ratata
 3. 3.
  sagopa kajmerin aşmış sözlere sahip mükemmel parçası.bir pesimistin gözyaşları albümünde bulunur,insanı karamsarlığa iter.
  11 ... elendil
 4. 4.
  bir yeni türkü şarkısı.ata demirer de neredesin firuze filmi için arabesk cover sayılabilecek tarzda söylemiştir bu şarkıyı.
  4 ... electronica
 5. 5.
  Murathan Mungan'ın şiirine derya köroğlu müzik yapmış...
  Yaredir sinede eski sevgili
  Eski sevgili eski günler
  Hayata baksana takmıyor kimseyi
  Hiçbir şey diriltmez artık geçmişi
  Yaredir yine de

  Yaktın gemilerimi
  Dönüş yok artık geri
  Tak etti canıma bu maskeli balo
  Bu maskeli balo
  Ve onun sahte yüzleri

  Yaredir sinede eski sevgili
  Ne yapsan kolay unutulmaz
  Ağlama geçmişe yaşadık bitti
  Anılar bizi yalnız bırakmaz
  Yalnızız yine de
  5 ... farabi
 6. 6.
  murathan mungan için söylenmiş şarkılarda athena tarafından coverlanmış bir şarkı.sözleri son derece ironiktir.Hayatın gerçek yüzünü ortaya döker aslında bu şarkı
  6 ... berbay
 7. 7.
  ata demirer'in sözlerini biraz değiştirerek arabesk tarzıda söyleyediği eğlenceli parça.
  4 ... gonulcelen
 8. 8.
  Parfüm, düğme gibi zamanına göre sosyetik icatları günümüze kazandıran fransız burjuvasının insalık alemine sunduğu garip garip kuralları olan * balo türü.
  3 ... maksat muhabbet
 9. 9.
  eski zamanlarda kendilerine eş bulmak isteyen yüksek sosyetenin katıldığı, tanınmamak için yüzlerine maske taktıkları eğlence türü.
  1 -1 ... asiti kaçmış kola
 10. 10.
  Nesine gore ki kiymetin degeri, yuregin comelir egilir boynun, degeri bicilir kenara atilir, kiymetin de cikari varsa cikari yerinde dilenir, her duada tanri bin nazarladi, ve bendim her nazarda pay kapandim zarlarim dusesti, esti madem bu matem bedeldi tanri her dem, bu deprem cokertti onca yonca bunca yikici darbe harbe motive etti gozumun onune serdi derdi ferdi cikarin onemi sardi vardi her temelde tek emel. Yalanci dostu aldi karaya verdi name, herkes maske takmis, surati sarkmis, yuzunu asmis, kac kurtul falinin kahramani seytan, bulamacin icindeki tum rhymelar isyanda. Ve degerin degeri kalmamis, ve her yarista cikarin adimi onde, adimi koyarim, adimi saklarim derinde. Adimiz hangi kelime, anamiz nerede hangi cehennemde yaniyor? Yanimiz hep mi bostu? Kanimiz kardes de oldu neyse.

  Yanima aldim kendimi ve yurudum ince cizgisinde yolumun ortalikta gorunen herkesin adi yabanci, herkes kendi maskesiyle dolasir oldu yanibasimda, tanimaz oldum yuzleri ve keskelerle avunur oldum. Duslerimde gordugum yuzun birinde dusunur oldum, onca maske gozumun icine bakiyor sorgularcasina, ve burasi hep yabanci, hep yalanci doldu, cikmak istiyorum artik disari, birakin gideyim kendimi alip.

  Yaratan beni dunya arenasina soktugunda tektim, her nefesi soludugumda Yektim bu ucralarda ben beni mi kaybettim, ve dusman kelimesinin anlamini arkadas sifatini tasiyanlardan ogrendim. Insan, insanligin hocasi durumunda eli masali. Hergun baska derslerde karsimda bambaska bir hoca abide, her sinavda farkli notlar almanin piskolojisine adim attigimda sanirim ilk okuldaydim, yani cocuktum, yola cikmis yeni yolcuydum, ben bu yolda cok mola verdim, muhabbete daldim, yolumu uzattim. Cok sima tanidim, ima aldim yuzleri aklima kazidim, adi anildiginda iste dostum dedim, adim anildiginda tanimam dedi takti maskesini yuzunu cevirdi ve sildi kalici tum izleri, geri getiremedigi zaman eskide kalan ani defterini, her sayfada dustu maskesi. Simdilerde gozumun icine bakan herkes cikar pesinde takma ifadeler ardina gizlenmis tum fesatlar, hesaplar egoist sevgilerinde sakli ruyalarinin sayilarini maskelerinde gizlenmis tum yuz hatlari. Bir zaman selamladi bu adami ve adamini bulamadi.

  Yanima aldim kendimi ve yurudum ince cizgisinde yolumun ortalikta gorunen herkesin adi yabanci, herkes kendi maskesiyle dolasir oldu yanibasimda, tanimaz oldum yuzleri ve keskelerle avunur oldum. Duslerimde gordugum yuzum benim mi? dusunur oldum, onca maske gozumun icine bakiyor sorgularcasina, ve burasi hep yabanci, hep yalanci doldu, cikmak istiyorum artik disari, birakin gideyim kendimi alip. *
  14 ... fth