bugün

martı etinden yapılan bir çeşit döner.farklı olan yanı, bunu sadece dönercinin bilmesi.
eminonu, kadikoy, uskudar vs. gibi iskele bufelerinde satildigina inanilan 1 ytl lik doner. sermaye beles oldugundan bu kadar ucuza satiliyor muhtemelen. baska turlu zaten nasil maliyet kurtarilabilir ki.*
(bkz: tavuk diye yedigimiz marti olmasin ha)
(bkz: kedi lahmacunu)
boyle bir doner ce$idi oldugunu du$unen insanlar vardir. ofisiyel ortamda * 3 ki$i senkron cali$arak i$ yeti$tirmeye cali$irken* duyulan aclik hissini giderebilmek icin arkada$lar ofise cagirilir, yanlarina yiyecek, icecek stoklamalari tembihlenir.

+ne yersiniz?
-marti döner al aq
+yoksa ne alayim?
-hehe tavuk döner al o zaman*

aradan 1 saate yakin bir sure gecer, arkada$lar ellerde po$etler ile gelir;

+lan aradik o kadar hic bi yerde marti döner yok
-lan ne marti döneri!? deli misin tipin mi müsait zirto!?
+yahu marti döner istemediniz mi?
-ya bi s.ktir git allasen! yok sana yemek! ac kal!
karşıyaka çarşısında buyriaaan nefiss döneaarrr diyerek satılan açlık giderici. zorunlu olmadıkça yememek lazım.
gelişen martı avlama teknikleri sayesinde tavuk dönerin yerini alan döner çeşididir.

(bkz: yumurtaya can veren rabbim)
(bkz: biraz zeka ihsan eyle)
beyazid-aksaray-eminönü üçgeninde çoğu büfelerde tavuk döner yerine bize yedirilen yimah. hayır efendim martilara sahip çıkalım yemeyelim, yedirmeyelim. bir de yanında ayran veriyolar 1 ytl karşılığında anlayın artık amınakoyum.
istanbul eminönü nde tadına bakabileceğiniz ürün. bir arkadaş söyledi geceleri avlıyorlarmış.

(bkz: haber kaynağı olarak bir arkadaş ekolü)
eskiden büyük adada bir lokanta ismi idi. şimdi entryleri okuyunca acaba orasıda öyle miydi diye aklıma bir sürü soru takıldı.
Aldığım duyumlara göre amatör bir müzik grubu.
Eminönü'nde yediğiniz tavuk dönerlerin gerçek adı.
guş! ve kır pidesi şarkılarıyla kulağınızın pasını silecek psychedelic, progressive, experimental, atmosferik yarrak metal, psychedelic kebap metal türlerini başarıyla temsil eden müzik grubu. basçıları kaybolmuş bulana şarkı besteleyeceklermiş.

http://www.lastfm.com.tr/music/Mart%C4%B1+D%C3%B6ner

bahsi geçen şarkıları burdan bulabilirsiniz.
bir süre sonra tavuk dönerden daha güzel gelen yiyecek.
(bkz: adaptasyon)
en lezzetlisi ve en kalitelisi izmir konak'ta yapılmaktadır. has yerinden yiyelim efenim.
içinde bulgur pilavı da vardı..
tatlıydı lan
kaç para-bütün 2 tl-yarımda paket yapsana usta
alışmamış götte acaip yan etkileri vardır. misal ben arkadaşın teşviki ile gazosmanpaşa meydanında bir büfeden yemiştim hafiften balık tadı hissettiriyordu en başlarda büfeci izgaranın üzerindeki balıkları göstererek ikna etmeye çalıştıydı. ordan minibüsle topkapıda umumi tuvalete zor yetiştim yarım saat esir etti beni. çok fena cırcır oldum. görevli müptezel diye laf saydı eşkiya görünümlü olduğum için. sonra çıktım tekrar koşarak geri attım wc ye kendimi. *
netice: bu martılar çöp toplama istasyonlarında yemlendikleri ve avlandıkları için zehirlidir. en basitinden cırcırına bile doktor serumu dayıyor.
şehir efsanesidir. martı yakalamak, hadi yakaladın yakaladığın martıyı kesmek daha zor ve masraflıdır.
ankara'da kimse inanmaz herhalde.

o yüzden hiç görülmemiş bir olaydır. *
karaköy, kadıköy, eminönü ve civarında bulunabilen döner çeşidi.
beşevlerde bir dönerci mekanı, isimden kaybetmektedir. *
tadı çok güzeldir.
Arkadaş zoruyla bi kere yediğim ve zehirlenmedigim döner. Tadını hatırlamıyorum ama yerken garson çocuk uzaylı görmüş gibi bakıyordu bana. Öyle tiksinc yiyordum sanırım.
sayısı tavuk kadar değil ve de yakalama problemi var dolayısıyla daha pahalı olması gerek.
Bir şehir efsanesidir. Böyle birini çatıda yakalayan gören veya yolunmuş tüylerine rastlayan olmamıştır. Bu kadar ucuza olmasının nedeni türk müteşebbislerinin tembelliğidir. Çatıya çıkıp, denizde tuzak kurup yakalayıp yolmaktansa. Hazır dışkı, artık ne varsa gıdaya benzetip kakalamak daha kolaydır. Ispat etraftaki martı sayısı...
istanbul’da okuyan Ankara’ lı öğrenci memleketine döner. bir gün kızılay' da giderken karnını doyurmak ister ve ucuz olduğu için dönerci' de tavuk döner yemeye karar verir. zira istanbul'da da bol bol tavuk döner yemektedir pek çok üniversite öğrencisi gibi. fakat bir fark dikkatini çekmiştir. Ankara’daki tavuk döner istanbul’ dakine göre çok daha pahalıdır. bunun üzerine dönerciye sorar;

''abi sizin tavuk dönerler niye pahalı istanbul’ dakilere göre''

dönerci anında cevabı yapıştırır.

'' ankara’ da deniz yok da ondan''