bugün

michael j fox'un back to the future serisinde canlandırdığı karakter.
korkak tavuk.
(bkz: kısa karizma)
(bkz: cep karizması)
geçmiş zamanda attığı blues gitar solosuyla hafızalarımızdan çıkmayan mükemmel bir filmin mükemmel kahramanı.
gelecege donusun tum serilerinde mutlaka bir kaykay sahnesi ile hasımlarını madara eden karakter.
(bkz: sempatik pigme)
herkesin batman, superman, spiderman olduğu zamanlarda yegane kahramanım olmuş, acıların çocuğu * michael j. fox un mükemmel oyunculuğu ile hayat verdiği , back to the future serisindeki unutulmaz karakter.

(bkz: martin mcfly)
sempatiliği ile gönlümde taht kurmus karizma karakter.*
parkinson hastalığı yüzünden genç denebilecek bir yaşta oyunculuğu bırakan michael j. fox'u unutulmazlar arasına sokan geleceğe dönüş karakteri.
ezeli düşmanı için

(bkz: biff tannen)
gelelceğe dönüş (back to the future) serisinin rock'n roll tutkunu karakteri. rol için ilk düşünülen isim eric snoltz yeterince iyi canlandıramayınca o sıralar 23 yaşında olan michael j. fox oynamıştır. doc emmet brown ile sıkı bir dostluğu olan karakterimizin baş düşmanı biff tannen, sevgilisi jennifer parker, annesi lorraine mcfly, babası ise george mcfly'dır.
nike ayakkabıları ile gelecekte kızların yüreğini hoplayan, geçmişte kovboyların sinirini bozan kişilik.
kaykayın olayım marty
türkiye de yekta kopan tarafından seslendirilen karakter.

- hiç kimse ama hiç kimse bana bana korkak tavuk diyemez
- doktorr!! doktorr!!
nickimin esin kaynağı.
Gelecekte giydiği 'anında kuruyan mont'la hala aklımda kalan kişi. Neden hala yok ondan.
çocukluğumun aşkı, nike spor ayakkabılarına, o giydiği siyah converselere kurban olduğum, kaykayına bi tur binmek istediğim. birlikte johnny b goode eşliğinde çılgın atalım hadi marty.
çocukken herkesin bi süper kahramanı vardır ya, benim süper kahramanım da marty mcfly dı.
back to the future serisini döndürüp döndürüp seyretmemin 3 nedeninden biriydi ayrıca. diğerleri için:
(bkz: dr emmet brown) (bkz: delorean dmc-12)
Girdiği bir entry ile bu gece beni alıp götüren takdir ettiğim yazardır. Yürüsün gitsin durmasın hiç.
sevgisini sözlüğe kusmuş şahıstır.Her başlıkta elmyra mode onu isteyen bir kalbi vardır.Ne diyelim hayırlısı olsun.

-Bi ters durum olursa gençler söyleyiverin de bu entrymi sileyim acıtır falan hüzün olmaya niyetim yok.
-değişkendir bünyem son kararım silmiyorum.:)

Hadi yolunuz açık olsun.
dajavu yazardır. beni benden almayı başarmıştır yaşadıklarıyla.
seraysever midir bilmem ama filmsever yazardır. erkek erkeğe muhabbet edebildiğim güzel insanlardan. koştursun efenim sözlükte.
bildiğin ukaladır. bi de çok özentidir. bi de burnu kırılsındır. naber?
filmde söylediği johnny b goodu hala dinlediğim karakter.

--spoiler--
-siz bunu sevmeyebilirsiniz ama torunlarınız çok sevicek.
--spoiler--
gerçekten o ha dediğim ve ben hayatımda böyle bir yazar görmedim diyebileceğiniz ender insan.

- yıllardır aynı yatağı paylaştığım, hatta aynı yatakta uyuduğumuz için sevgilim tarafından kıskanıldığım kuzenim olan yazar.

not: sevgilim kızdır.

(bkz: not gay)