bugün

Elimden öpme eylemini yazıya döken yazar.
pikaçudur. evet seçilmiştir o. ona bir melek göndermişlerdir hayatını derlesin, moralini toparlasın diye. yalnız bu meleğin kanatları sırtında değil topuklarındadır. hermes gibi.

marty mcfly

evet bu adam var ya
dünya tatlısı.

hem de abim.
ama sadece benim abim. çünkü başkası yaklaşırsa burunlarını ısırıyorum. evet yapıyorum.

bana masal anlatan, yeşil elma yediren, anlatacak masal bulamayınca üstümü örtüp saatlerce beni uyutmaya çalışan abiş.
sonra 'hanimiş'leri ve gıdıklaması fenadır. azcık da ukaladır.

severek burnunu sıkıyoruz.*
(bkz: öz abim olm bu)
zeka seviyesini merak ettiğim yazardır.
evet, cidden merak ediyorum.
kedisini evde unutup tatile çıkan kedi sahibi kadar sorumsuzdur bu aralar yazarı.
parmağını testereyle kesmiş*, öpiyim geçsin yazarı.
bu aralar küçük kardeşine pamuk helva almamış, eve haftada bir üç kilo yeşil elma almayı da unutuyor yazarı.
vampir gibi yaşamayı pek seviyor yazarı.
bu aralar pek mecnun yazarı.
bildiğin aşık bu yazarı.
kurabiye yesin bu yazarı.
kendisine bulutlar pek pembe görünüyor yazarı.
elmalı turtaya bayılan yazar.
hayatında uykuyu pek barındırmıyor yazarı.
sevdiceğine kavuşacak, az kalmış yazarı.
abim yazarı.
uykum geldi yazarı.
naber yazarı.
sınıfta kalan küçük kızların ağzını burnunu kırar yazarı.
acıktım yazarı.
unuttu beni bu ya yazarı.
öperim yazarı.
(bkz: hiç kimse bana tavuk diyemez)
yekta kopan konuşurken yekta'nın dublajını yapıyormuş hissi veren karakter.
sevdiğimiz bir yazar arkadaşımız. ayrıca michael j. fox'un geleceğe dönüş serisinde oynadığı karakterin ismidir. koş bakalım sözlükte.
(bkz: ayakkabılarını bağla evladım düşeceksin)
barcelona taraftarı olduğu doğru olan ancak arjantin taraftarı olmayan, sadece maradona ve messi için sempati duyduğu ama ne olursa olsun sağlam bir ispanya fanı olan yazar. Katalonya milli takımı olsa onu desteklerdi ama o takım ispanyanın içinde yer aldığı için o takımı tutan yazar.

(bkz: catalonia is not spain)
amcasının üzerine işediği, annesinin aşık olduğu, babasının en yakın arkadaşı olan ve kendi geleceğini gören ayrıca sevdiği kadını gecenin bir yarısı evinin önündeki salıncaklı koltuğa uyur vaziyette bırakabilen bir adam... kahramanım. bir de birinin nickiymiş. herkese sıfır sana yüz puan o zaman.
abim yazarı.
benim için her şeyden önce gelir yazarı.
kalbinin üstünde tepinilmiş yazarı.*
keşke yanımda olsa yazarı.
gecenin köründe teselli edebilecek kadar dayanıklı yazar.
hala nazımı çekiyor yazarı.
pamuk şeker seviyor yazarı.

bi de unutmasındır, kalplerimiz kırıldıysa bi önemi yoktur, bizim pamuk şekerlerimiz vardır.
tam akpci.

eklenti: ben akpye oy verirsin demedim akpcisin dedim. meali: ben yazar olamazsın demedim adam olamazsın dedim.
akp yi sevmeyen oyunu da ona vermeyen yazardır.

(bkz: şaşırdı yine çocuk)

saplantı : akpci olmak için onu sevmek ve takribinde oy vermek gerekir cahil adam. meali : format uygun değil diyeceklerime
muhabbeti güzel,eğlenceli entiriler sahibi yazar.
alternatif meslek olarak emlakçılığı seçmesi gereken yazardır. zira evleri görmeden tutturur adama ciddiyim. öyle güzel anlatıyor ki kağıda dökersiniz evlerin çizimlerini. tamam cancazım tutuyorum o evi. lunaparka 5 dakika olanı.
sinema tarihinin en iyi üçlemelerinden birinde boy gösteren, annesiyle öpüşen, büyük dedesini kucağında seven, babasıyla kanka olup anasıyla buluşmasını sağlayan çılgın profesörün dostu spastik kaykaylı american boy.
yedinci nesil taze silik.
micheal j.fox 30lu yaşlarda bu karakteri canlandırdığında 17sinde gibi gözüküyordu.çocukluğumuzun kahramanıdır.
silik olması şaşırtıcı olan yazar.
tarihin en sempatik karakteri sanırım.
Wikipedia bilgileri ilginçtir:

Occupation: Student
Original time: 1985
Time traveler: Yes
Years visited: 1885, 1955, 1985A, 2015
geleceğe dönüş filminde harika ve bir okadarda bahtsız bir karakter.

Part 1

anne sen misin?
-tamam canım. tamam sakin ol. nerdeyse 9 saattir uyuyorsun.
berbat bir rüya gördüm anne. rüyamda şeye çıkmışım... zaman yolculuğuna. korkunç bi'şeydi.
-artık güvendesin canım merak etme... 1955 yılındayız.
ne 1955 mi!!

Part 2

anne... anne sen misin?
-sakin ol marty. tam iki saattir uyuyorsun canım.
oooğh... evet. ne korkunç kabustu ama...
-evet.. şimdi güvenliktesin. burda 27. kattayız canım.
27.kat mı!! olaamaaazz!!

Part 3

anne... anne sen misin?
-tamam tamam sakin ol. nerdeyse 6 saatten beri uyuyorsun.
korkunç bir kabus gördüm... rüyamda, rüyamda vahşi batıdaydım. bir sürü kızılderili tarafından etrafım sarılmıştı. ve bi ayı...
-mcfly çiftliğinde güvendesin, endişelenme olur mu?
mcfly çiftliğimi!!
eric stoltz tarafından canlandırılmış ancak haftalarca süren çekimlerden sonra büyük bir risk alınarak rol michael j foxa verilmiştir.
geleceğe dönüş 25. yıl dvdsinde yapımcılar bu değişikliğin nedenini açıklıyor.

http://io9.com/5661580/ne...fly-in-back-to-the-future
fringe'in paralel evreninde hala eric stoltz'un canlandırdığı karakter.
bence rol iyi ki michael j fox'a verilmiştir. çocukluğumuzun kahramanıdır kendisi, ve stoltz'a göre bariz olarak daha sempatiktir. ha bu arada yekta kopan'ın müthiş ses ve dublajını da unutmayalım.
(bkz: hey o üstündeki can yeleği de ne öyle)
(bkz: biff tannen/#13622690)