bugün

japon teknolojisi ile yapılmış olan tüneldir.

ters mühendislik örneği olan japon teknolojisi sanıldığı gibi iyi değildir. artık devri kapanmıştır.

(bkz: ters mühendislik)

(bkz: sony)
her gün onlarca kara çarşaflı ve ışidliyle karşılaşılan hat. ama alıştık zaten artık.
Bugün baya sıkıntılı olan toplu taşıma hattı. Teknik arıza nedeniyle kazlıçeşmeden kalkan sirkeciden dönüyor kalktığı yere. Aynı şey ayrılıkçeşme için de geçerli. Hal böyle olunca da seferler 17.dk da bir olmuş. Sirkeci baya kalabalık yani.

Bugün bineceklere duyrulur.
--spoiler--

Marmaray tünelinde gece saat 03.00 sıralarında su sızıntısına müdahale eden 27 yaşındaki Fatih Uysal, elektrik akımına kapıldı. Talihsiz işçi sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Fatih Uysal burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
--spoiler--
Hakkinda bilgi verilmesi mukemmel olan arac.
Binecektim vazgectim.
Tesekkurler.
baya kafasız insanları gösteren ulaşım aracı. ön tarafları bomboş ya bomboş. herkes yürüyen merdivenlerden iner inmez bekliyor arkadan biniyor. 50 metre yürümeye bile üşeniyorlar.
marmaray setlerinden biri arızalanınca haydarpaşa lokomotif bakım atölyesine nasıl getiriyorlar biliyor musunuz ?

durakları bilenler muhtemelen ayrılıkçeşme'nin az ilersinden liman tarafına çekiliyor diye tahmin edeceksiniz.
öyle değil, önce avrupaya yakasına geçip ordan feribota yükleniyor ve haydarpaşa limana getiriliyor.

aradaki 500 metrelik hattı da sökmüş akıllılar sonra da böyle pratik bi yol bulmuşlar.
geçenlerde sınava girmek için kullandım bir ara hangi kıtada olduğu bile karıştırdım. Nasıl mı? anlatayım. beşiktaştan üsküdara geçtim vapurla. ordan marmarayla yenikapıya ordan da tekrar tramvaya bindim. şimdi denizin üstünden karşıya geçip hemen sonra altından tekrar karşıya geçince insan nerde olduğunu bi şaşırıyor. taksim yazısını görünce nasıl lan taksim diye bi milisaniye düşündüm. sonra haaaa oldu tabii. uykuyu almak önemli.
bilmem ne arızası varsa artık seferlerin an itibariyle gecikmeli yapıldığı raylı ulaşım sistemi.
Şu an acil olarak boşaltılsın anonsu yapılıyormuş. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Bunların yaptırdığı dandik şey kimsenin canını yakmaz umarım.
acil boşaltın anonsu yalanlanmıştır.
Yanlış yangın alarmı yapılmış o yüzden boşaltılmış şimdi seferler normale dönmüştür.
http://mobil.hurriyet.com...cilen-bosaltildi-40441014
enerji kesintisi nedeniyle şu an seferleri durdurulan uygulama.
hiç kullanmadığım uygulama. memlekette hiç binmediğimi söyleyince çok şaşırıyorlar, sanki binmek çok elzem bir şey.
bu hükümeti her fırsatta eleştiren şahsıma "yaptırana yapana helal olsun" dedirten 2 ulaşım aracından bir tanesidir. diğeri de avrasya tüneli. çok uzun yıllardır istanbul avrupa yakasından anadolu yakasına geçerken resmen kabız olan bizlere çok faydası olan araçtır..

toplu taşıma ile gidiyorsan kazlıçeşme veya yenikapı, sirkeciden biniyorsun bir kaç dakika içerisinde karşıya geçiyorsun. tünelde aynısı bakırköyden 1.köprüyü kullanarak karşıya 1 saat ve üzeri bir sürede geçerken şimdi şirketten çıkıp 20 dakika içerisinde ataşehir civarında olabiliyorum.

yapım aşamalarına ve ihalesinin falan kimlere verildiğine girmeyeyim şimdi gene hükümet şeyleri şey etmesin *
istanbul'un şelale ve havuzlarıyla meşhur turistik bölgesi. bir manavgat değil tabi.

(bkz: marmaray havuzu)

(bkz: marmaray şelalesi)
Etkili ulaşım aracı.

Tek çekincem depremde durumu ne olur?
marmaray 2 sene sonra binilmesini önermeyeceğim. tünelin içinde ki su sagdan soldan fışkırmakta çözüm olarakta poliüretan bas kapat gitsin ne bilimsel yöntem. 2 sene önce gene aynı şekilde bir işçi su kaçağının olduğu yeri genişletip poliüretan sıkıp kapatma niyetindeydi elindeki matkabı suyun geldiği yere soktu ki delik büyüsün tabiki de öyle olmadı su fışkırdı elindeki matkaba’ın akımına kapıldı ve öldü. drenaj sistemi çok kötü. heryer su heryer metal ve heryer elektirik öyle tehlikeli bir yapı. ve dökülüyor. 2 sene önce bitmiş bir projenin yangın söndürme sistemi borularının korozyona uğraması zaten herşeyi açıklıyor. tüneldeki 4. ve 5. tüplerin birleştirilmesinde açısal farklılıklar var. herkes de biliyor.
yenikapı durağı'nıntavanı sıvalı çatlaklar barındırıyor.

korkarak kullanıyorum.

maalesef deprem olsa büyük sıkıntı olabilir.
Solcuların bayıla bayıla kullandığıdır. Sorsan eleştirirler. Evet.
ayrılıkçeşmesi istasyonunda mescid bulunuyor. diğer duraklarda işim olmadığı için bilemiyorum.
Gebzeye kadar uzatılan proje.

Bağdat caddesi boyunca devam edip şaşkınbakkal-suadiye-bostancı maltepe kartal pendiğe gebzeye varacak.

Sonra denizin altından geçip halkalıya gidecekmiş.
Binenler dikkat etmelidir bu aralar bişeyler olabilir.