bugün

entry'ler (141)

sigmund freud

Okuyunca kimse ilk seferde anlamasın diye kitap yazan adam.

ön yargı

Ooo gel yanaş yamacıma. Yamaç diye isim mi olur bu biçim dizi be.

Buraya kadar anlayanlar okumaya devam etsin anlamayanlar boşverin çünkü neden çünkü siz önyargılısınız yuh size.

Efendim bu entry tamamen kişisel gözlemlerimden yola çıkarak yaziyorum. Bazı arkadaşlarım var aileleriyle birlikte tanıdığım. Bu elemanların kişilik özelliklerine baktığım zaman ailelerinden gelen özellikleri taşıdıkları aşikar. Aile hayvanseverse onlar da öyle. Aile geçimsizse o da öyle. Ama bu ön yargı olayı biraz daha farklı. Ailedeki sevgi oranıyla ters, ilgi oranıyla doğru orantılı. Ne demek lan bu derseniz. Ailesiyle baglari güçlü arkadaşlarımın hiçbiri ön yargılı değil. Buraya kadar güzel. Ama ailesi ilgisi fazla kaçan arkadaşlarımın önyargılı. Neden diye düşünüyorum. Çünkü bu elemanlar genelde tek çocuk. ilgi manyagi yetişmişler. Daha küçükken her şeyin en iyisi onlar adına karar verilmiş. Adam da ne yapıyor. Bu yaşına kadar kullanmadığı mekanizmayı yeni yeni çalıştırmaya başladığı icin bocalıyor. Bu da ön yargılarının daglar denizler kadar engin olmasına sebep oluyor. Eyyorlamam bu kadar.

çukur dizisi

Beni yemekhanenin gişelerinden kaçak atlatip bu hayatın heyecanı meyecani yok diye bağırtan dizidir.

uludağ sözlük

Uluda eğlence için ekşide bilgi için entry giriyorum. Bu bir itiraftır.

kendini geliştirmek

Zamanında sırf (sizden) daha önce karar verdi diye sizden zeki veya Çalışkan olmamasına rağmen önünüze geçen insanlar olacak. Şüphesiz ki onların en önemli özeliği sizden daha önce kendini geliştirmeye karar vermiş olmalarıdır.

sahibinden com da satılan ferrarı 458 ıtalıa

Benzin 5.25 tl. Şehiriçi 19.7 lt yakıyormuş o halde km başına 1.03 tl yakıyor. iyi lan en azından hesaplaması kolay olur.

Uzay mekiği de olsa bu hesap yapılacak arkadaş.

ygs 2017

bakıyorum da millette hiç heyecan falan yok. ben heyecandan sınavda şekerlerden sonra peçeteyi bile yemiştim.

tanım: ömür törpüsü bir sınav.

anın görgüsüzlüğü

Etrafıma baktım da görgüsüzlük yapabilecek hiç bir şey bulamadım lan. neden bu kadar fakirim :(

üniversitede en yakın arkadaş bulamamak

Çok ilginçtir ben de hep bunu düşünerek gittim. Hatta daha da kötüsü lisede öyle bir adam bulamadım*, üniversitede mi bulucam kafasındaydım.

Şuan, abi borç lazım dese donuma kadar vereceğim 3 arkadaşım,
kanka canım sıkkın diyince nerdesin geliyorum diyen 3 arkadaşım var.

bazılarımız şanslı.

hiçbir sosyal medya hesabı olmayan erkek

Geçenlerde radikal bir karar aldım ve bütün sosyal medya hesaplarımı kapattım. nedenine gelirsek beni çok önyargılı biri yaptığını farkettim. şöyle ki biriyle tanışır tanışmaz. hemen onun hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. facebook, instagram, twitter vs. hesapları kurcaladıkça kurcalıyoruz. konuşarak yavaş yavaş tanımak yerine bu böyleymiş şu şöyleymiş diye yorumlar yapmaya başlıyoruz.

instagrama bir fotoğraf atmak için 150 tane çekip aralarından bir tane seçmeye çalışırken harcanan mesai tuhafıma gidiyor. neysen o'sundur abi.

tanım: beğenilme çabası olmayan, işinde gücünde olan erkektir.

sınıfınızdaki en arka dörtlü şimdi ne yapıyor

2x matematik
1 inşaat müh.
1 elektrik müh.

içinde bulunduğum öndeki 4'lü ise şöyle:
2x eczacılık
1 tıp
1 makine müh.

saniyelik salaklıklar

çay kaynamış mı diye mutfağa gönderdiğim arkadaşın çayın altı açıkken:

''kanka sakın çakmak falan yakma gaz kokuyor.'' demesi. bu saniyelik salaklığa dakikalarca gülmüştük.

kaşar

bugün fabrikada ustaların birbirine hitap şekli olarak kullandıklarını duyduğum kelime.

+ sen kaç senelik kaşardın?
- 14
+ doğru sen eski kaşarlardandın.

her şeyi zorlaştıran en kısa söz

Babalarımızın sık kullandığı: (bkz: bakarız)

üniversitenin olmazsa olmazları

Bahar şenliği yaklaştığında ortaya çıkan büyük popolu, uzun etekli, kıvırcık saçlı kız.
görsel

birini hayatımızdan silmek

Önerim: (ctrl+a del) şeklinde olacak. Gerekli olanları geri dönüşüm kutusundan tekrar alabilirsiniz

kardan adam puttur

görsel
ben zaten kardan adama inanıyordum.

yazarların 1 cümlede şans seviyesi

Basımıza talih kuşu konacak diye beklerken, bizim yaralı bulduğumuz kusa talih adı koyarak eve almamız.

okunan en kalın kitap

Suç ve ceza 700 falandı.

intihar

herkesin en az bir kez düşündüğünü düşündüğüm şey. ben aslında hep düşünüyorum da belki ilerde bi boka yararım diye duruyorum.