1. 1.
  yahudi kökenli ve almanya doğumlu ünlü bilimadamı.
  ortaokulda okurken okuldan atılmış olması garip bir karamizahtir.
  18 -4 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  enerji eşittir emcekare formülünü bulan fizikçi.
  bir sözü çok hoşuma gider: iki şey sonsuzdur. birincisi evren, diğeri insanların aptallığı ama birincisinden o kadar emin değilim.
  41 ... aabi
 3. 3.
  (bkz: fotosel)
  6 ... no leaf clover
 4. 4.
  9 yaşına kadar konuşamamıştır.
  12 -2 ... maskelibalo
 5. 5.
  ürettiği bilgilerin zekasından değil, aşırı konsantrasyon yeteneğinden kaynaklandığı söylenir. başaramayanlara tavsiye.
  "konsantre ol"
  22 -3 ... pilotmont
 6. 6.
  fizik tarihinde zannedildigi kadar onemli olmayan bir figur. asil ununu the manhattan projectteki emeklerine borcludur. o kadarki, kurulan israil devletinin ilk cumhurbaskanligi bile teklif edilmistir kendisine..

  kuantum fizige sonuna kadar direnen insandir. bagnaz, kapali goruslu bir insandir. maddenin isik hizindan daha hizli gidemeyecegini iddia etmis, isigin hizinin sinirli oldugunu savunnmustur, ki bunlarin hepsi newtoncu fizigin temelden hatali oldugunu kabul edemedigi icindir. kuantum mekanikciler iyi dumur etmislerdir bunu. dunyanin uc boyutlu oldugunu iddia etmekteydi mesela albert, halbuki ta onun zamaninda bes boyut bulunmustu. simdiye kadarsa onbire cikti bunlar.* neyse iste, mekanik kafali bir insan olarak aristo fiziginin buyuk oranda etkisinde kalmis newton fiziginin yanlisligi ispatlandigi halde kabul etmemis bir yobazdir yani kendileri. ha onun disinda iyi adamdir.. bi de bu hirosima nagazaki olaylarindaki emegi var, o kadar.. aslinda sadece o degil, abd ikinci dunya savasindan sonra super guc olduysa, albert'in bunda tek bir insan oldugu goz onune alinirsa oldukca buyuk bir katkisi vardir. kapitalizmin usagi ve yobaz diyerek lanetlenmeye pek musait ozellikleri haizdir yani.*
  10 -29 ... child
 7. 7.
  Bir Musevi ana - babadan 1879'da Bavyera'nın Ulm kentinde dünyaya gelen Einstein, Münih ve Zürih'te öğrenim gördükten sonra 1905'te "özel relativite kuramı" nı yayınladı. 1916'da ise, bu Özel kuramın geliştirilmesi ile ortaya çıkan "genel relativite kuramı"nı bilim dünyasına sundu.
  Einstein doğanın davranışına yeni bakış açıları kazandırmakla kalmamış aynı zamanda kuramlarını matematiksel terimlere indirgeyerek mekanik ile bu kesin sistem arasındaki bağları yeniden saptamıştır. Einstein'ın kuramları başlangıçta çok yeni ve garip olarak karşılandı, fakat bilim adamları doğruluğunu kanıtladılar. Fikirleri, evrenin sırrına tam bir yanıt olmasa da modern fiziğin gelişmesine kuşkusuz anlamlı bir katkıda bulunmuştur.
  9 ... kemalettin şentürk
 8. 8.
  albert, içine kapanıktı, çocukların arasına katılmaktan oyun oynamaktan hoşlanmıyordu. çocukluğunun ilk yıllarındaki gelişmeler endişe vericiydi, özellikle konuşmadaki gecikmesi.. sekiz yaşında bir çocukken sorduğu sorularla babasını bıktırmıştı. okula gitmekten nefret eder ve okulu bir hapishane olarak görürdü; ezbere dayanan eğitim disiplinine katlanamıyordu. mühendis olan amcası özel ilgisiyle yeğenine cebir ve geometriyi sevdirdi.
  üniversiteyi bitirdiğinde iş bulamadı. üniversitede asistanlık bir yana okul öğretmenliği bile bulamadı. sonunda bir okul arkadaşının yardımıyla bern patent ofisinde sıradan bir işe girer, ama asıl dünyası olan bilimden kopmaz; çok geçmeden büyüsü bugün de süren devrimsel atılımlarıyla yaratıcı dehasını kanıtlar.
  5 ... rsbrnch
 9. 9.
  soyadinin dogru telaffuzu enisten'dir efenim, turkcemizi ingilizceye benzetmeye calisanlarin komplosu digerleri.
  5 -5 ... child
 10. 10.
  lise öğretmenleri tarafından salak görüldüğü için üniversiteye önerilmeyen bilim adami
  6 ... serji
 11. albert einstein Başlığındaki Önemli Entry'ler