bugün

fm 2010 da harikalar yaratan sakız parasına alıp sakız fabrikası fiyatına satabileceğiniz tarzda bir forvet arkası oyuncusudur... pescaralı arkadaşlarımın da kendini öve öve bitiremediği, fm balonu olmaktan öte bir oyuncu gibi görünmektedir...

(bkz: buradan aziz başkana sesleniyorum)
fm'de gaza gelip manchester united'a falan filan alırsanız işe yaramaz, baştan söyleyeyim. en iyisi alıp kardeş kulübe kiraya göndermek.

çok yetenekli adam, maşallahı var. kadlec'i de bunun önüne koydun mu, leblebi gibi yol yağsın.
iyi bir antrenman programıyla 3-4 yıl içerisinde yıldız olabilecek futbolcudur. fm'ciler atlayın.
çöp oyuncudur ikinci bir aaritalo vakasıdır.
fm 2011'de özellikleri ve potansiyel yeteneği çok üstün gibi olmasa da amc pozisyonunda harika işler çıkarmaktadır. en az paulo henrique ganso kadar etkilidir. uzaktan şutları maçın kilidini açabilir.
zdenek zeman ın as roma ya geçmesi ile birlikte önümüzdeki sezon onunda as roma'da ter dökeceğini söylemek fazla hayalcilik olmaz herhalde.
psg'ye transfer olmuştur.
FM 2010'un wonderkidi, Totti'nin veliahtı.
psgnin son maçında sadece orta sahada bi o yana bi bu yana koştururken gördüm kendisini, yaşı daha genç, umarım fmdeki gibi bi gelişim gösterir.
genç yaşına rağmen mükemmel bir oyun zekasına sahip olan başarılı futbolcu.
fm 2010'da seçtiğim napoli takımını 15 yıl boyunca beyin olarak yönetmiş kişidir. hırslıdır. ucuzdur. 18 19 yaşlarında wonderkid oluyor galiba. o zaman alın. 16 yaşındayken almayın.
saç stili olarak sabri'yi örnek almış kendisi.
kaliteli futbolcu ama kimse bu çocuğun italyan olduğunu ispat edemez bana resmen sulukuleli şopar .
Psg bu çocuğu çok iyi kapmış. 10 sene orta sahayı götürür. Psg nin xavi si , iniesta sı olur bu çocuk. Hatta yanına pogba yı da alsalar. 10 sene orta saha transfer etmeden götürürler.
carlo ancelotti'nin psg ye en büyük hediyesi. üstüne düşerlerse önümüzdeki yılların modern playmaker ı.
bir orta sahada olması gereken tüm özelliklere sahip. top çalıyor, pasları muazzam, oyun görüşü güzel, az da olsa liderlik özelliği var ve italyan. boyunun kısalığı* sıkıntı gibi gözükse de aslında avantaj onun için. rakipler boyu yüzünden onu küçümseyebilir fakat o bu eksikliği hiç hissettirmiyor boyuna göre çok güçlü, dengeli ve kıvrak. üstelik bir orta sahada olması şart olmayan müthiş bir tekniğe sahip. bir de uzaktan gol atmaya başlarsa mükemmelliğe ulaşacak. beğenerek izliyorum, gerrard'dan sonra ilk defa bir orta saha izlerken bu kadar zevk veriyor bana.
FM 2014'te ilk senemde beşiktaşa almayı başardığım futbolcudur ama oyunda ne zaman bir kariyer açsam ligdeki 4-5 sonrası takım kronik kaybetme hastalığına tutulduğu için pek faydasını görememiştim.Bu da bir başarıdır esasında oyundaki belki de en potansiyelli orta sahayı Beşiktaşa almak öyle küçümsenecek birşey olmasa gerek. Keşke gerçekte de gelse izlesek güzel olurdu.
Bugun ki macta su dakikaya kadar bir defansif ortasahanin yapmasi gereken herseyi yapmis uzerine kritik yerlerde freekickler almis futbolcu. Xabi alonso benzeri uzun paslarida oyunu ileri cikmadan acmasina yardimci oluyor, ama en onemlisi defansif zekasinin yanisira neredeyse bir 10 numara gibi ayaklarini cabuk kullanabilmesi. Eger real madrid e giderse efsane olur.
Şu anda en iyisi değildir ama pogba ile birlikte ileride en iyisi olması muhtemel orta saha oyuncusudur.
oyun stili ile kendine hayran bıraktırmış harika bir orta saha oyuncusudur.
ilk gördüğüm andan beri hastası olduğum orta saha. liverpool'da en çok görmek istediğim futbolcu ayrıca. fm 2014'de manchester united alınca ağlayarak sigara yakmıştım, anlayın işte.
Football Manager' in " gümbür gümbür geliyor " dediği, Paris Saint germain ile gerçek hayatta sergilediği değerli dinamo performansı ile ünlü menajerlik oyununu yanıltmamış italyan yetenek. Yaşı da çok ilerlemiş değil, bir Avrupa şampiyonası ya da dünya kupası sonrası iyi bir transfer daha yapması mümkün...
Jack wilshere ile aynı tarza sahip fakat onun gibi sakatlık sıkıntılarıyla boğusmuyor.
komple bir ortasaha oyuncusu.
"cavani'nin golünden sonra rahatlamıştık. barcelonalı oyuncular bile saha içinde bana bu işin bittiğini söylüyordu. 7 dakika içinde 3 gol yememiz hakkında bir şey söyleyemiyorum. bunun futbol dilinde bir açıklaması yok. bu maçı asla unutmayacağım. umarım bu sonuç hepimize ders olur. barcelona turu geçmeyi hak etti. onlara karşı oynamak ve pas yapmak çok zordu. ilk yarıda büyük bir baskı yedik. 2. yarıda daha iyiydik. artık bizi zorlu bir süreç bekliyor. başımızı yerden kaldıracak gücü bulmak zorundayız. hepimiz üzgünüz. sonuçtan hakem değil biz sorumluyuz." psg-barca eslemesindeki 6-1 lik rovans macindan sonra elenmeleri uzerine.

"bazıları bana 100 milyon euro değer biçiyor. kimse bu kadar etmez. biz sadece futbol oynuyoruz, bu rakamlar beni güldürüyor." kendisine sorulan transfer sorulari uzerine.

gercekten inanilmaz iyi bi oyuncu. modern orta saha anlayisina cuk diye oturan, savasci ve oldukca ust duzey teknik kapasiteye sahip italyan super bucur. ama onu ozel yapan sey yeteneklerinden ziyade ortaya koydugu karakter. keske galatasarayda da boyle karakterli oyuncular gorebilsek.