entry'ler (116)

çaka bey

Türk tarih kitaplarında hiç bir zaman gereken değer verilmemiş ilk Türk deniz donanmasını kuran kumandan. Damadı Bizanslıların yalanlarına kanmasa belkide o şartlarda Konstantinopolis'i beraber fethetmiş olacaklardı ve tarih dediğimiz şey bambaşka gelişecekti Türkler adına.

rafael van der vaart

fenerbahçe'nin belki 3 yada 4 sene sonra ancak alabileceği futbolcu. gelmez ağalar bu adam türkiye'ye bunda bi hatun var öyle türkiye'de yaşayacak bir tip yok karıda hiç ümitlenmeyin.

ozan ipek

o zor pozisyonlardaki ortaları kalçasını 180 derece döndürerek nasıl açabiliyor anlayamıyorum. yok hani ufak tefek bişey olsa anlıcamda izbandut gibi herif. sanki birazcıkta olsa gareth bale esintileri var bu çocukta.

spora rekor destek olimpiyata rekor katılım

'' peki olimpiyatlar bittiğinde bu çocuklar londra'dan başarısızlık sayılabilecek bir madalya yüzdesiyle dönerlerse bu başarısızlığıda sahiplenebilecekmisiniz ? hiç sanmıyorum.''

vakti zamanında demiştik efendim.

dürümcü bekir usta

çok lezzetli dürümleri olduğunu iddia eden arkadaşların midelerinin iç kısmı kalayla falanmı kaplı diye çok merak ettiğim ve bu merakıma sebep olan dürümcüdür efendim.

dürümleri lezzetli falan değildir. çok iş yap, çok para kazan mantığıyla çalışıp müşteri memnuniyeti umurunda olmayan bir kuruluş oldukları için, herşeyi alel acele yaptıkları için dükkanın içinde düşen garsonlar görebilirsiniz, dürüm ve ezme içinden çıkan yabancı maddelerde cabası tabi.

iftar çadırındaki mini etekli göğüs dekolteli kız

yazarın ''kızın kolunda kemal atatürk dövmesi vardı.. '' diye yazması sonucu küçücük beyniyle kime laf sokuşturmaya çalıştığını anlayabileceğiniz hadise. ulan sanane nasıl giyindiyse giyindi ne yediyse yedi sanane. çok müslümansan bakmasaydın bir kez baktıktan sonra çevirseydin kafanı salak herif. yada çok zoruna gittiyse o halde o ortamda bulunması tutsaydın kolundan çıkarsaydın dışarı hem sevap hanene bir artı daha eklemiş olurdun.

bırakın bu işleri allah aşkına ya. o türde bir kızın işi gücü yoktu girecek iftar çadırında yemek yiyecek bi siktir ordan ya. sonunada kinayeli kinayeli atatürk dövmesi vardı diye ekleme yapmış amcık ağızlı. beyninizi yediniz lan şu adamı bitiremediniz diye şu ülkede. büstünün gölgesinden korkar hale geldiniz şerefsiz herifler.

jason collins

Veteran minimum kontratı ile Boston Celtics ile 1 yıllık sözleşme imzalayan center.

spora rekor destek olimpiyata rekor katılım

Değerli iktidarımızın herhangi bir pozitif veriyi her zamanki gibi sahiplendiği gibi bugünde olimpiyatlara giden 181 sporcumuzuda kendileri yetiştirmişler gibi sahiplendiklerini gördük. Ama yanlış yapıyorlar bu sefer pek haberleri yok sanırım.

Almanya : 82 milyon nüfusla , 391 sporcu gönderiyor
Avustralya : 24 milyon nüfusla , 410 sporcu gönderiyor
Fransa : 64 milyon nüfusla , 333 sporcu gönderiyor
italya : 60 milyon nüfusla , 284 sporcu gönderiyor
ispanya : 47 milyon nüfusla , 282 sporcu gönderiyor

iktidarımızın çoğu açıklamasında ekonomik ve sosyal açıdan denk olduğumuzu belirttiği (inananı sikeyim o ayrı mevzu) bu ve bunun gibi ülkelerin verileri ışığında 75 milyonluk bir ülke olarak 181 sporcu göndermek başarı sayılabilirmi? Hadi bizde koyunlarınız gibi yedik bu masalınızı diyelim ve bunu başarı sayalım. Peki Olimpiyatlar bittiğinde bu çocuklar Londra'dan başarısızlık sayılabilecek bir madalya yüzdesiyle dönerlerse bu başarısızlığıda sahiplenebilecekmisiniz ? Hiç sanmıyorum.

Bu arada fotoğrafta çok dikkatimi çekti ön taraftaki takım elbiseli beylerden ve başörtülü,başörtüsüz hanımlardan arkadaki sporcularımızı görebilmek ne mümkün. Emine ablamız zaten mükemmel yine her zamanki gibi en önde pozunuda vermiş çocuklara bu işi başarmalarındaki katkısı yadsınamayacağı için en önde kasılmasıda yadsınamaz doğal olarak !

http://www.ntvspor.net/ha...kte-bir-cikarma-yapiyoruz

mini etekli sevgilisi düşünülüp 31 çekilen erkek

senin gibi beyinsizler yüzünden bu ülke bu kadar geride kalmıştır dedirten aptalca yorum. geçmiştede vardı bu tip salaklar türkiyede ama gittikçe çoğalmaya başladılar azalacakları yerde. lan oğlum gavur dediğin adamlar teknolojinin sınırlarını zorluyor aklına hayaline gelmicek şeyler yapıyorlar o günlük hayatta kullandığın her şey senin türkiyende üretilemiyor sense bunları düşünüp bizde çağdaş seviyelere ulaşalım diye akıllıca bir iş çıkaracağına gidiyosun aklın fikrin nerelerde geziyosun. yazık günah beyin hücrelerine bu kadar eziyet etme.

ray allen

boston celtics'ten 3 yıllık 27 md istediği ve verilmeyince şehri terkettiği konuşulan fakat gidip miami heat'e 3 yıllık 9 md'a imza atan kafa karıştırıcı şutör. veteranlara bir haller oldu bu sezon önce nash sonra kidd ve şimdide allen. bu neyin kafası arkadaş git kaç yıldır oynadığın kulüpten şimdi üvey evlat muamelesi göreceğin kulüpteki alacağın paranın tam üç katını iste.

aslı çakır alptekin

diamond league'in paris ayağında 1500 metrede 2.olmuş atletimiz. gıptayla izliyoruz kendisini.

egemen korkmaz

bursaspor'u satıp trabzonspor'a giden , trabzonspor'u satıp beşiktaş'a giden, beşiktaş'ı satıp fenerbahçe'ye kaçan 30 yaşındaki satılık ve herkesin ücretini ödeyerek sahip olabileceği futbolcu. karakter namına hiç bir belirti taşımaz kendisi. bursasporluyum ve bu kadar gurur,onur ve aidiyat duygusu taşımayan futbolcu henüz göremedim. başarılar kendisine fenerbahçede.

açlık sınırı

4 temmuz 2012 tarihi itibariyle 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 40 lira 22 kuruş olarak belirlendi.

yoksulluk sınırı

4 temmuz 2012 tarihi itibariyle 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 2 bin 787 lira 95 kuruş olarak belirlendi.

abdullah gül

üçüncü yargı paketini de jet hızıyla onaylayan türkiye cumhuriyeti'nin kukla cumhurbaşkanı. yahu yapıyosunuz bişeyler kafanıza göre cart curt yasa değişiklikleri oluyor bişeyler dönüyor ama bari alenen göz göre göre yapmayın yahu ayıptır. bırakın beklesin sözde cumhurbaşkanının önünde şu yasa teklifleri 1 hafta- 10 gün falan. ondan sonra atsın imzasını yollasın geri. 2 günde onaylıyor beyefendi şu koca yasayı. ulan okuması,anlaması ve hakkında kendi başına yorum yapması en az 5-6 gün sürer. bu kadar beyinsiz görülmeye başlanan toplum olduk çıktık örümcek kafalılar yüzünden. sonumuz hayır olsun.

jason terry

Boston Celtics ile 3 yıllık 16 MD değerinde kontrat imzalayan veteran shooting guard.

ömer aşık

houston rockets'tan yıllık 8 md değerinde bir teklf aldığı konuşulan center.
çok deli para ömer için , sonuçta hücumu sıfır olan bir oyuncu ömer. nba'in uzun oyuncu sıkıntısını en bariz şekilde gösteren olay olur herhalde bu kontratı alması.

atatürk e saygı duymamak

geçmişini bilmeyen, bilsede inkara yeltenen herhangi bir kansızın ağzından duyabileceğiniz cümledir.
bunlar 1.dünya savaşında türkleri satıp yarı yolda bırakan hristiyan ingilizlerle işbirliğine gidip osmanlıyı içten gambazlayan arap tohumlarının devamlarıdır.

hadi o araplar zamanın şartlarında bir tarafı seçmek zorunda kalmışlar onlarıkide orospu çocukluğudur ama bu günümüzdeki arap devamı piç kuruları nasıl böyle düşünürler anlamak zor.
benim tahminim dedelerini ve babalarını sevmiyor bu insan müsfettleri büyük ihtimalle kendilerine ingiliz,fransız ve rum bir baba yakıştırıyolar onun hayalini kuruyorlar. onun içinde atatürk'e kızıyolar vatanı kurtardığı için. babaannelerini,ananelerini ve sülalelerindeki diğer yaşlı kadınları rumun,fransızın ve ingilizlerin sikmesinden kurtardığı için.
aslında sizin için durmak yok yola devam seçme şansınız şu andada var. yaşlılarınıza yapılacakları engelleyecek birileri çıkmış zamanında ama şimdi özgürsünüz karınızı,kardeşinizi ve kızınızı istediğin ingilize,fransıza ve ruma kolayca düdükletebilirsiniz. dediğim gibi sizin için durmak yok yola devam ...

boston celtics

2012 nba draftı'nda şahsi fikrimce houston rockets ile birlikte draft gecesinin en akıllı hamlelerini yapmış takımım. aslına bakarsanız danny ainge abimize pek güvenim yoktu ama beni yanılttı en sonunda.

artık sıra geldi off-season'da yapacağımız hamlelere. ray allen'ın ayrılacağını düşünürsek ve drafttan az buçuk uzun problemimizi giderdiğimizi düşünürsek (garnett'i ihtimaller arasına almıyorum mümkün değil dayanamam bu sezon bırakıp gitmesine) ilk önceliğimiz sg pozisyonu olmalı. şansımız varki bu off-season'da da en bol oyuncunun bulunduğu mevki bu mevki.

oj mayo'nun ismi geçiyordu bugün abd basınında umarım gerçekleşir. brandon bass karşılığında sign and trade yöntemiyle kadromuza katacağımız yazılıp çiziliyor. o olmazsa benim en istediğim oyuncu jamal crawford. herhalde ray ray den sonra ilk akla gelen dış şutördür şu an ligde. daha sonra belki roy hibbert yada chris kaman hamlesi bekleyebiliriz center pozisyonu için. hibbert gelirse tadından yenmez olur yeterli salary boşluğumuz olduğunu düşünürsek gerçekleşmeyecek bir şey değil tabiiki rondo faktörüde var onun akılalmaz pasörlüğü çoğu pivot için bulunmaz nimettir. rondo'yu yedekleyecek birinede ihtiyacımız olacak dooling ayrılacak büyük ihtimalle mayo'da pg oynayabiliyor ama benim hayalimde andre miller, chauncey billups yada delonte west üçlüsünden biri var. rondo'nun yerine oyuna girecek oyuncuda pas özelliğininde olması bizim oyunumuzu üst sınıfa taşıyacaktır.

jeff green'in de kalp rahatsızlığının tamamen geçtiği ve yeni sezonda yüzde yüz performansla oynayabileceği konuşuluyor. gerçi daha anlaşma sağlamadık kendisiyle ama geçtiğimiz sezon deplasman turnelerine bile takımla katılıp yine takımla beraber benchten maçı izleyip destek vermesi bizde oynamak için ne kadar hevesli olduğunu belli ediyor zaten. pierce ve green sf pozisyonunda sıkıntı yaratmayacaklardır green gerektiğinde pf'de oynayabilir. ama orayada sf/sg türünde oynayabilen marquis daniels ve michael pietrus'tan daha iyi bir role oyuncusu almalıyız.

uzun lafın kısası bu draftta seçtiğimiz oyunculardan sonra baya ümitliyim yeni sezondan ama önce off-seasonda yapacağımız free agent oyuncu hamlelerinede bakmak lazım.

tearsofcold

gördüğüm kadarıyla nba olayında aşmış yazardır. ama hangi takımı desteklediğini pek göremedim yazılarından yada bana denk gelmedi. yeni sezonda bol bol nba sohbetleri yapmamız dileğiyle sağlıcakla kalınız efendim.