bugün

dünyanın en yetenekli forvetleri içerisinde futbolu en erken yaşta bırakmak zorunda kalan. 28 yaşında sahalara veda etmiştir.
leonardonun koltuğunun sallanması sebebiyle ; adı sıkça milanla anılan eski futbolcu , yeni teknik direktör...
şimdi futbola dönse ben forvetim diye ortada gezenleri cebinden çıkarabilecek yeteneğe hala sahiptir. futbolu ayaklarıyla değil beyniyle oynar. demetrio albertini'nin jübilesinde o yaşta attığı kafa golü bile bunu ispatlamak için yeterlidir. abanıp attığı goller çok azdır bu yüzden. rövaşataları bile köşeye bırakırdı bu adam.

bahsi geçen jübilede attığı gol

(bkz: (vid #12471))
''juventus'u bana versinler 3 günde şampiyon yaparım!'' demek üzere olan teknik direktör.

http://www.goal.com/tr/ne...1lmaz-vural%C4%B1n-izinde
bugünkü galatasaray-fenerbahçe derbisini izlemeye gelmiş efsanevi forvet.
über bir santrafordu lakin eski videolarını izleyip dertlenmenin alemi yok dostlar.
reenkarnasyonu için (bkz: zlatan ibrahimovic).
hala en iyisidir.
kafayla uçarak çok enteresan gollere imza atmış uçan hollandalı.
futbolun bug'ını bulmuş adamdır. öyle goller atmıştır ki fifa ya da pes serisinin bir oyununda atsanız karşınızdaki "böyle gol mü olur lan!" der.

italyan tipi kasap stoperler en parlak döneminde kariyerini bitirmiştir.
rövaşataları bile köşeye atan bir adamdı bu işte. santrfor demek van basten'demektir. gerisi fasa fiso.
sanıldığı kadar üst düzey olmayan bir topçuydu van basten. aktif olarak izleyen biri olarak rahatlıkla tanju çolak'tan daha aciz bir golcüydü diyebilirim van basten için. bugün batuhan'ın tekniğini geliştir -Adamın fizyonomisi, alan hakimiyeti ve en önemlisi de insani kişiliği birçoklarının mazhar olamadığı bir irtifada seyrediyor- al sana marco van basten'den daha büyük topçu.
(bkz: siktir git marco van basten)
yaşadığı sakatlıklar nedeni ile futbola genç yaşta veda hollandalı efsane forvet.klas gollerin adamıdır kendisi.
Gozumde gelmis gecmis en iyi pivot santrafor, hollandali eski futbolcu.
gelmiş gelmiş en spesifik, en iyi tek vuruşluk golleri atmış olan hollandalı futbolcu.brezilyalı ronaldo ile birlikte tarihteki en iyi iki forvetten birisidir. en iyi futbolcular arasında da 5 - 15 arası bir yerdedir. eğer 28 buçuk yaşında sakatlanmasaydı ilk beşe girmeyi de kesin zorlardı.hollandalılar arasında tarihte cruyff'dan sonra o gelir.
yeni sezonda teknik direktörlük için hollanda 1. ligi ekiplerinden az alkmaar ile anlaşan futbol adamı.
Cezasahası içinde en etkili forvetlerden biriydi.
Avrupa şampiyonası finalinde sovyetlere çaprazdan gelişine vurup yaptığı gol dünyadaki ilk 10 gole girer.
ulan şu adama yetişemeyenler, biz ne santraforlar seyrettik diyor ya ben ona yanıyorum *
1980'lerde ve 1990'ların sonunda Ajax ve Milan'nın yanında Hollanda millî takımında da oynayan emekli futbolcu ve teknik direktör.
1988 avrupa şampiyonasında o zamanki adıyla sscb' ye, şimdiki adıyla rusya' ya sıfırdan attığı vole golünü şu ana kadar atmayı 3 kişi bile başaramadı.