bugün

entry'ler (910)

katie ledecky

bu sezon da dünya rekoru kırmaya devam eden makina.

michael phelps

olimpiyatlarda izleyeceğimiz yüzücü. çıkacağı yarışların favorisi yine. 2001 dünya yüzme şampiyonası'nda altın madalya alan birisinin 15 yıl sonra olimpiyat altın madalya alması gerçekten inanılmaz olur.

gelmiş geçmiş en iyi sporcu.

nick galis

yunanistan'ı tek başına, 37 sayı ortalama tutturarak 1987 avrupa basketbol şampiyonluğuna hem de efsane sscb'yi yenerek taşıyan, aris'te 7 sezon üst üste euroleague sayı kralı olan, turnikeleri ve gücüyle akılda kalan efsanevi basketbolcu. spa , diamantidis ve theo'yu toplasan bir galis etmez. bodiroga'dan da iyiydi.

arvydas sabonis

yetenekle başarıyı, teoriyle pratiği karıştıran kafası güzeller tarafından abarttıkça abartılan; litvanya tarihinin en iyi 2. , avrupa tarihinin en iyi 6.- 7. basketbolcusu. '' sakatlanmasaydı şunları şunları yapardı '' demek '' halamın sakalları olsa amcam olurdu '' demek gibidir. nowitzki, petrovic, kukoc, gasol, marciulionis, galis gibi avrupalılardan daha iyi değildir.

gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcu

(#30286395)
(#30312398)

diego armando maradona

(#30513364)

barcelona'da geçirdiği her iki sezonda da kasaplar tarafından sakatlandığı için maçların yarısını kaçırmasına rağmen kendisini izlemiş gibi yapan bazı öküzler tarafından barcelona dönemi başarısız sayılan gelmiş geçmiş en yetenekli sporcu. tüm dünya maradona'yı kasaplardan en çok çekmiş( birisi italyan, birisi ispanyol kasabı ve gelmiş geçmiş en ünlü 2 kasap) futbolcu olarak kabul etmişken, maradona 82 italya maçında dakika başına en çok faul yapılma rekorunu kırmışken, ciddiye alınmak için maradona'yı izlemiş gibi yapan kompleksliler kasaplardan çekmediğini iddia ediyor.

ben de yetişemedim maradona'ya. yetiştiğim ilk yıldızlar baggio, van basten filandı. maradona'nın en iyi olduğunu söylemek için canlı izlemeye gerek yok. çok değil biraz futbol bilgisi ve ortalama üstü bir beyin en iyi olduğunu bilmeye yetiyor.

bükreş şampiyonlar ligini aldığında hagi'nin bükreş'de değilde Sportul Studențesc'de oynadığını bilmeyen cahil öküz maradona'yı küçümsüyor.

o zamanın futbolu ve başarılı takımlarıyla şimdininkileri aynı sanıp o dönemki şampiyonları küçümsüyor. brehme'li, matthaus'lu, Klinsmann'lı, gol kralı serena'lı inter'i ve Baresi'li, maldini'li, Gullit'li, Rijkaard'li, van basten'li 2 sezon üst üste avrupa şampiyonu olan milan'ı maradona yanında bu tip yıldızlar olmadan yıkmış. daha ne yapsın? mal, bunu bile küçümsüyor. o zamanın en güçlü ligi açık ara italya ligi'ydi.

müslüman ülkelerin gelişmemiş olmasının sebepleri

(bkz: güney amerika ülkelerinin gelişmemiş olmasının sebepleri)

(bkz: afrika ülkelerinin gelişmemiş olmasının sebepleri)

aziz sancar aldığın ödül haram zıkkım olsun

(bkz: mutlu olacaksanız bu genç asılsın)

aziz sancar aldığın ödül haram zıkkım olsun

(bkz: ifade özgürlüğü)

12 aralık 2015 gaziantep te 2 kadının öldürülmesi

(bkz: kolejtepe)

(bkz: mahalle adı olay uyumsuzluğu)

yaz babam yaz

tüm müslümanlar hakkında iğrenç genellemeler uyduran bir yazar. her müslümanın tüm müslümanları savunma gafletine düştüğünü sanıyor. ben bireyci bir insanım, sonra da müslümanım, tek tek müslümanları savunacak kadar da geri zekalı değilim artık. diğer müslümanların yaptığı saçmalıklar benim sorumluluğumda değil. insanın çok karmaşık olduğunu, insanları değilde kendisini ve hayatı çözmek için ömrü boyunca neredeyse kendinden başka hiçbir şeyle uğraşmaması gerektiğini düşünüyorum artık hatta. hayat ve benlik zor. ne olursa olsun bazı sorunlar üzerinden etrafla, sağ solla didişmek kolaya kaçmak gibi geliyor.

bu arkadaşın sürekli aynı konuları ve cümleleri tekrarlaması, derinliğinin olmaması, liseli ateistlerin ağzına sakız olan sığ sloganlar atarak entrylerini donatması kötü olan. müslümanım ama artık müslümanlığı da, herhangi bir kimseyi de savunmuyorum. 2- 6 yıl eski olan entrylerimi silecek zamanım da yok, hem nasıl değiştiğimi incelemek istediğimde önüme veri olarak bu entryler çıkar.

kendisine tatlı dille yazmam da dokunmuş. küfretseler küfrettiler, normal yazsalar tatlı dille konuşuyorlar diye ağlıyor. aslında mağdurum ayağına yatmak için ve dikkat çekebilmek için tatlı dille yazılmasını değilde küfredilmesini istiyor.

ben bu hayatta müslümandan da, milliyetçiden de, kemalistten de, muhafazakardan da, ateistten de çok çektim. bu yüzden müslümanlığın ve müslümanların sorunları da umrumda değil bir müslüman olarak. diğerleri gibi inanmıyorum, dalga geçmekten ve saygısızlıktan başka hiçbir şeyin olmadığı bu ortama da nasıl inandığımı meze edecek değilim. insanların kalıplar üstünden değilde tek tek değerlendirilmesini doğru buluyorum. bu arkadaş dikkat çekmek, ilgi toplamak için hep aynı şeyleri yazarak, başlıklarının hepsini kendisi doldurarak sadece müslümanları değil ateistleri bile bezdiriyorsa mutlaka bir sorunu olduğunu düşünüyorum.

sanırım benim misyonerlik yaptığımı, müslümanları cici olarak göstermeye çalıştığımı iddia etmiş. son dönemde ne zaman böyle yaptığımı kanıtlarsa sevinirim. insanın fikrini belirtmesi de mi misyonerlik oluyor? bir müslümanın yaptığı misyonerlikten on bin kat fazla kendisi müslüman karşıtı propaganda yapıyor.

müslümanları birçok sebeple aşağılıyor da kendisinden bu ülkedeki bir diğer kesimi ve idollerini de ( atatürk) sürekli aşağılamayı denemesini öneririm. islama saldırırken 4- 5 aydır sözlükten silinmemiş. görsün bakalım atayı eleştirirken bir gün içinde nasıl sözlükten silindiğini, görsün kimlerin müslümanlardan bin kat daha hazımsız ve eleştiriye kapalı olduğunu.

neyse iyi eğlenceler.

yaz babam yaz

bir kavramla ilgili olan cahilliği ortaya çıkınca sinirden dini konulara atlayıp yanlışını düzelten yazara saldırıp cahilliğini kapatmaya çalışan yazar. '' madem o benim yanlışımı buldu, o halde ben de ona saldırıp karalama yapmalıyım '' kafasında kendisi. haksız olduğu ortaya çıkınca konuyu saptırıp, başka alanlara taşıyıp bel altı vuruyor, laf kalabalığı yapıyor. taraf olduğunu söylediği eleştiriden, objektiflikten, bilimsellikten bir halt anlamadığı besbelli.

orta doğunun saldırgan yobaz müslümanlarının saldırgan yobaz ateist hali bu yazar, arada fark yok. kaporta ve motor aynı. boyayla, süsle, gereksiz ayrıntılarla kendisini farklı göstermeye çalışsa da kafası çalışanlar kaportanın, motorun dandik olduğunu çabucak anlıyor.

http://www.uludagsozluk.com/e/30352919/

http://www.uludagsozluk.com/e/30353416/

http://www.uludagsozluk.com/e/30353445/

dejan bodiroga

drazen petrovic, dirk nowitzki, arvydas sabonis, toni kukoc, dirk nowitzki, pau gasol gibileri kendisinden daha iyi olduğu için avrupa tarihinin en iyisi olması imkansızdır. 2015 avrupa şampiyonası'nda 35 yaşındaki gasol'ün tek başına diğer takımları teker teker yıkışını izledik. gasol, nowitzki gibileri 19- 21 yaşında nba'e gitmeselerdi bodiroga'ya, jasikevicius'a, spanoulis'e kimse hayran olmazdı eurolaegue'de.

bodiroga avrupa tarihinde ilk beşe giremese de 50- 55 yıllık avrupa basketbol ligleri tarihinin drazen petrovic'ten sonraki en iyi 2. oyuncusudur. nowitzki, gasol çok gençken nba'e giderken kukoc, sabonis gibileri de zirvelerini nba'de yaptılar. petrovic 37 sayı ortalama tutturarak takımını euroleague( o zamanki adı avrupa şampiyon kulüpler kupası) şampiyonu yapmıştır, niçin bodiroga'dan iyi olduğu rahatlıkla anlaşılabilir.

larry bird

magic , jordan ve kareem'den sonra nba tarıhının gördüğü en iyi dördüncü basketolcudur . nba tarıhının oyun kurucu olmayan en ıyı pasörüdür . magıc ıle fınallerde üç kez karsılasıp birisini kazanmıs, ıkısını kaybetmıstır . 60 sayı atarak karıyer rekoru kırdıgı maçta rakıp takım oyuncuları tarafından alkıslanmıs, rakıp takım oyuncularının alkısladıkları ıcın takım yönetımı tarafından ceza almasına neden olmustur . 86 fınallerınde paylasılamayan top sonucu hakeem ıle hava atısına cıkıp çelmisligi vardır .

kuzey vargın

yesılçamın sımarık , zengin, fırlama, yakısıklı kötüsüdür. basroldekı kadını elde etmeye çalısıp genelde basarılı olamaz . oynadıgı rollerde çok çok basarılıdır . ekol olmus, nuri alço' ya kapı açmıstır .

yalçın gülhan

yesılçam jönlerı arasında en iyi kötü , psikopat rollerını kendısı oynar . bunu en basta yüzüne borçludur . iyi jönlerın neredeyse hepsınden daha karızmatıktır, yabancı olsa hollywood' da ciddi ıs yaparmıs . orada sapık, psikopat rollerıyle fenomen olabılırmıs .

rasheed wallace

304 ıle nba tarıhınde en çok teknık faul alma rekorunu elınde bulunduran psikopat .

alvin robertson

4 kez 10 top çalma barajını geçmıs olup bu rekordur, kendısını 2 ıle clyde drexler takıp eder .

stojan vrankovıc

8 subat 2001' de yaptıgı 10 blok ıle euroleague blok rekorunu elınde bulunduran 2.18 lık hırvat pivot . o dönem paf bologna' da oynuyordu .

niyazi gökdere

yesılcamın kadrolu kötülerınden olan sıması tanıdık emektar . ya mafya uyesıdır, ya aga adamıdır, ya hırsızdır, ya katildir, ya tecavüzcülerın adamıdır, ya korumadır . ama ne olursa olsun kötülerdendır . 99 yılında 61 yasında ıken ölmustur .

(bkz: uyanık gazeteci), (bkz: sosyete şaban), (bkz: ortadirek şaban), (bkz: lodos zühtü), (bkz: şark bülbülü) gıbı fılmlerden kolaylıkla hatırlanabılır .