bugün

emmanuel ginobili'nin nba daki adi. (bkz: manu ginobili)
çok kaliteli ürünleri olan kırtasiye firması.
(bkz: manu chao)
manchester united'ın ingiltere'deki lakaplarından biri.
Manu, Sanskrit dilinde "düşünmek"; anlamına gelen "man" sözcüğünden türetilmiş olup, sözcük anlamıyla "insan" anlamına gelen ve farklı tradisyonlarda farklı anlamlarda kullanılan bir terimdir.

Manu'dan Hint tradisyonlarında hem yasa koyucu olarak, hem insan türünü imal eden veya onun atası olarak, hem manvantara yöneticileri olarak, kimi tradisyonlarda ise yaşamış bir bilge olarak söz edilir.

Manu teriminin anlamları esas olarak dört grupta toplanır:

*Hint tradisyonlarına göre, insan türünü meydana getiren, majik bilimlere vakıf Manu'lar.

*Hint tradisyonlarına göre, insan soyunun ataları, prototipleri olan, meydana getirilmiş Manu'lar.

*Hint tradisyonlarına göre, her biri bir manvantara (-Dünya gezegeninin ve üstündeki varlıkların tekamül sürecinin periyodik bir özellik gösteren aşamalarından her birine verilen ad-) boyunca Dünya'yı yöneten Manu'lar.

*Ezoterik kaynaklara ve Rudolf Steiner'e göre, Manu, aynı zamanda, Atlantis kıtasının mevcut olduğu bir devre'de yaşamış ve inisiyelerini Orta-Asya'da örgütlemiş bir bilgenin adıdır.

kaynak:vikipedi
sanskritçe'de ilk insan anlamına gelen, hinduizm'deki kast sistemini ve laws of righteous conduct'ı yazmış kişidir. kast sistemi hiyerarşisinin en üst tabakasını brahmanlar olusturur, ikinci olarak kshastriyalar, üçüncü olarak vaisyalarve son olarak sudralardır.
hint mitolojisine göre ilk insan.
(bkz: mu)
manchester united futbol takımının kısaltması.
(bkz: manu bennett)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.