1. 1.
  Büyük bir Bob Marley hayranı olan hatta Mr.Bobby isimli şarkısıyla bunu çok güzel dile getirmiş. Dünyanın en mükemmel ingilizce şivesine sahip olan fransız şarkıcı...
  (bkz: Bongo bong)
  (bkz: Cannabis)
  (bkz: Mr Bobby)
  2 ... narsil
 2. 2.
  marihuana'nın legalleşmesi için uğraştığı için yunus bülbül'den sonra en takdir ettiğim müzisyenlerin başında gelir.
  3 ... kirmizii
 3. 3.
  21.yüzyılın bob marley'i olarak gösterilen bask asıllı fransız şarkıcı. muhalif bir tavrı olan aynı zamanda küreselleşme karşıtı müzisyen. ikinci bir bob marley olmak asla kimseye nasip olmayacak bir sıfat olsa da yinede kaliteli müzik yapan, şanla şöhretle işi olmayan, ama bir şekilde bütün konserlerinde tribünleri hınca hınç dolduran, asla şapkasız çıkmayan gerçek müzisyen. ayrıca danimarka konserine galatasaray formasıyla çıkmıştır.
  ... africa
 4. 4.
  "rumba de barcelona" isimli şarkısı ntv'nin la liga reklamlarında kullanılan şarkıcı.
  4 ... gonulcelen
 5. 5.
  efsane grup noir desir ile çalmışlıgı vardır.hatta noir desir'in en bilinen şarkısı le vent nous portera'nın gitarları manu chao'ya aittir.
  1 ... crazy horse
 6. 6.
  amerika turnesinde sorunlar bombayla çözülemez diyerek protestosunu dile getirmiş sanatçı.
  ... krmyrdsn
 7. 7.
  asıl adı José-Manuel Thomas Arthur Chao'dır.ispanyol kökenli ve fakat fransa'da büyümüştür. doğduğun yer mi doyduğun yer mi? sorunsalını bir kez daha gündeme getiren abimiz 1963'te doğmuştur.
  ... pafküf
 8. 8.
  son derece zeki ve kanı fıkır fıkır kaynayan bir latin amerikalı. müthiş enerji ve duygu barındıran şarkılarının konserlerinde gösterisini doğaçlamalarla 4 saate kadar uzattığı bilinir. tropikal bir hızla üreten ve gerçekten önemsenmesi gereken çok ironik ve eğlenceli bir kafası vardır. uzun siyah saçlı tüm genç kızlara tavsiye ve bahis edilir. (bacaklarınızın arası ısınacak) ispanyolca öğrenme girişimime neden olmuş son derece sevdiğim bir müzisyendir. takkesi ve gülümsemesi müthiştir. dört ya da beş dilde konuşur ve şarkı yazar. ispanyolca, portekizce, italyanca ve fransızca kullandığı dillerden bildiklerim.

  http://www.youtube.com/watch?v=CZuGn7y4_FM+
  ... ditty
 9. 9.
  robbie williams'ın geçtiğimiz haftalarda çıkan albümünde, King of the Bongo Bong isimli şarkısını söylediği şarkıcı. *
  ... okuzcuk
 10. 10.
  uçüncü dünya ülkelerini temsil eden yegane takım olduğu için konserlerde Galatasaray forması giydim diyen muzisyen.

  (bkz: baska tanrinin cocuklari)
  4 -2 ... lazio