bugün

kışı anlamlı kılan tek güzel şey.
yediğinde bende büyük çoğunluğu su olduğundan hiç bir şey yememiş hissi uyandıran meyve.
Samimiyetsiz meyve.

Şekerli falan oralet çakması bişey bide öğk.
ruslarca yılbaşının resmi meyvesi.
Bir mandalina da bana verir misin?
Soyup da ver ama senin elinden olsun.
Kilosu an itibariyle 99 kuruş olup alabildiğimiz tek meyvedir.
Bu da çürüyormuş meğer. Yazık.
Olmamışını tuzlayıp yemenin ayrı bir keyif olduğu güzelim meyve.
(img:#941978)
ne zaman elime alsam, yarisini yanimdakine vermeden bogazimdan gecmeyen meyve.
bugune kadar tum bir mandalina yemisligim yok su dunyada.
cok da severim halbuki.

dunyanin en sevimli meyvesiymisse demek.
ister istemez paylasasi geliyor insanin.
arkadaşın hataydan bahçeden getirdikleriyle bizim burda markette yediklerimiz arasındaki farka inanamadığım meyve.
bu nasıl tatlı bi şeydir böyle.
bal gibi maşallah.
portakal ve limonun yaptığı akraba evliliği olarak nitelendirilir.
En sevdiğim meyveler listesinin üçüncü üyesi.
en iyisinin iyisi meyvedir. çok güzel lan..

hayır yani frambuaz seveceğinize mandalina sevin.
yavaş yavaş mevsimi genel harika meyve. evet.
kışı sevdiren meyvedir. ancak kılcal damar gibi saran beyaz şeyleri (adı var mı bilmiyorum) soymak zevkli olsa da çoğunlukla hemen yeme isteğime yenik düşüp löp löp gömüyorum.
kabuğu henüz yeşil olanları yerken dikkatli olunması gereken meyve. suyu genize kaçtığında yakıyor. yine de severiz kendisini. özellikle kış günlerinde.
En sevdiğim kış meyvesi.
şerefsiz zehir tacirlerinin neslini tükettiği bir meyve türü.
yahu kardeşim genetiğiyle oynarsın falan da bunun da bir vicdan sınırı olması gerekir, sizler nasıl orospu çocuklarısınız ki bir tane gerçekten mandalina tadı alınan mandalina kalmamış olsun?
allah belanızı versin sizin ya.
mandalina tadı yerine erimiş plastik tadı vermeyi nasıl becerdiniz acaba bu güzelim meyveye?
hepinizin soyunu sopunu kurtlar siksin.

"son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak."

-bir kızılderili atasözü
kokusu bile insanı mutlu edebilen bir meyve, içini oy ipi kalsın az zeytinyağı dök yak odayı aydınlatsın tütsü gibi koku salsın misk.
Kutsal kış meyvesi.

Geçen hafta dersteyim önümde de bir eleman oturuyor. Dersin ortasında bir yerlerden mandalina çıkarıp soymaya başladı ben de izliyorum aaa diyorum mandalina keşke bana da verse. Vermedi tabii gömdü bir güzel. Aradan iki dakika geçti geçmedi baktım bir tane daha çıkardı yine soyuyor ama nasıl soyuyor böyle mandalinanın üstündeki beyazlıkları falan alıyor özenerek, kabukları soydukça kabuktan sıçrayan sular güneş ışığında dans ediyor, sanat filmi tadında mandalina yiyor pezevenk. O mandalinaları yerken hmm hmm diye sesler çıkarıp sırıttığına yemin edebilirim. Ulan mendebur diyorum ben de içimden kokuttun ya hep, dön de bana da teklif et işte. Neyse ikinciyi de teklifsiz gömdükten sonra daha artık neresinden çıkaracak mandalinayı diye düşünürken ben poşet çıkardı şerefsiz bir anda, baktım poşetin içinde üç tane daha mandalina. Adam gözlerimin önünde o üç mandalinayı da aynı zevkle soyup aynı zevkle yedi ya. Bir yandan içim gidiyor bir yandan şaşırıyorum böyle bir hayvanlık olabilir mi diye.

Bak köpek çocuk. Bak insafsız. Bu mandalinayı senin için yiyorum. inşallah buralarda bir yerlerdesindir de görürsün bu entrymi. Alacağım var senden daha. Bulucam olm seni.
görsel
bir meyvedir, turuncu.
O kadar çok yenir ki nimetle şaka yaptırır

görsel
Aşerenler için bazı marketler var tüm türkiyeye kargolama da yapıyorlar sonbaharı beklemeden de ulaşabilirsin..
çıkmış kokusunu sevdiğim. bir de kabuğundan vazgeçebilseydi yeme şerefine nail olacaktım.