cok var bunlardan, kayniyor ortalik. 12 eylul fabrikasyonu, resmi ideloji bebeleri.
iyi bir yazar değil. lakin kendi kendisini ifade edebilecek kadar cümle kurabiliyor. bu adama halat gerekmez mesela. lakin hiçbir cümlesi şaşırtmıyor. ''oha lan bu cümleyi nasıl kurmuş, yuhhh ben hiç bu açıdan bakmamıştım'' dedirten birtek entrysi bile yok. en azından ben denk gelmedim.

ama yine de bu adam bu sözlükten giderse kahrolurum zira yazarlığın tek kriteri iyi yazmak değildir. şımartayım dedim ki şunu söyliyim, yıldızı yüksek...
general motors tadında, google havasında. takipteyiz.
takip ettiğim kadarıyla ilgi çekme çabası içerisinde olan ve geniş açıdan düşünmekte sorun yaşayan yazar.
nutella sevenlerden kat kat daha zeki olan yazardır. nutella sevenlar fındık beyinlidir kendisine göre.
online olduğunu en çabuk hissettiren yazardır.

kimsenin nickaltında çemkirmekten kormuyor. ''bunu yazarsam şöyle etiketlenirim'', ''onu yazarsam böyle etiketlenirim'' telaşesi yok. samimi geliyor yazdıklar, katılsam da katılmasam da...

edit: #4191362 şimdiye kadar yazdığı en iyi entry de bana göre budur. yazar burada kendini aşmıştır...
ana dilini merak ettiğim yazardır kendisi. tamam kürtçe bir dil değildir diyor. e ceket ilikliyorum gıkım çıkmıyor.

lakin bu adam tükçe de bilmiyor ki. okuduğum entrylerinde eğer bir cümle kuruyorsa ki genelde yaptığı bu üç yazım yanlışı, ha olurda es kaza dört beş cümle ardarda kurduysa sayamayacağım kadar yazım yanlışı, noktalama hatası var, formatı esnetmesi de cabası.

tamam seviyoruz, saygı duyuyoruz, gerekli buluyoruz, ama böyle de olmaz ki.

bak benden sana izin kendi ana dilinle yaz yeter ki minumum hata ile yaz. artık cikcikce midir? miyavca mıdır? vızvızca mıdır? her neyse ...
girdiği son entrylerle, türklükle ilgili sorunları olduğunu düşündüren yazar.
kendisi aslen norveçli ama zorla burada tutuyorlar herhalde.
(bkz: martin luther king)
besinci nesil caylak.
şutlanmış da haberimiz yokmuş troll'ü.

(bkz: beşinci nesil silik)
BBC kanalının 2010 disizidir. ingiliz yapımıdır. 6 bölüm olarak hazırlanmış ama dizi tutulmuş sanırım reytingleri iyiymiş 2. sezon gelme ihtimali varmış...
--spoiler--
John Luther, başarılı bir dedektif iken dürtülerine yenik düşmesi sonucu bir hata yaparak yaklaşık 7 ay kadar mesleğinden uzaklaştırılır ve döndüğünde ise hiçbir şey eskisi gibi değildir. Evliliğinde bazı problemler ortaya çıkmıştır ve yaptıklarından dolayı hissettikleri ile arka plana itmeye çalıştığı iç dünyası arasında bir savaş hakimdir. Mesleğine geri döndüğünü öğrendiği gün, karşısına çıkan davada tanıştığı sanık Alice Morgan ile arasında garip bir bağ oluşur. Sonuç olarak başarılı dedektifimiz meslek arkadaşları ile birlikte çeşitli davaları çözmeye çalışırken yer yer onun iç dünyasına ve özel hayatına dahil oluyoruz.
--spoiler--
idris elba ve Ruth Wilson'ın başrollerini paylaştığı ingiliz yapımı dizi. ilk sezon 6 bölümden oluşuyor. 4 bölüm planlanlanan 2. sezonun ise ilk bölümü 14 haziran'da yayınlandı. sezonları kısa ama çok kaliteli bir dizi. herkese tavsiye edilir.
bbc'nin harikalar yaratan polisiye dizisi.

yeni çekilen bir sürü dizi oldu. ki bazılarınıda çok beğendim. * şu kadarını diyebilirim ki en beğendiğim lutherdır . idris abimizin oyunculuğu ,kurgusu,işlenişi ve tabiki her bölüm sonunda adamı derinden vuran müzikleri.
az önce 6 bölümlük 1.sezonunu bitirdim , özet geçiyorum : ingilizler bu işi öğrenmiş. işin özü bu.muhteşem bir polisiye. adamı derinden etkiliyor.hala izlemeyen varsa tek diyeceğim şey asla ve asla kaçırmayın. her şeyiyle mükemmel bir dizi. 10/10...
2.sezonuda her ne kadar 1.sezonu kadar iyi olmasada mükemmel devam eden ingiliz dizisi.
mükemmel bir bölüm ile sezon finali yapmış dizidir. 1. sezon 6 bölüm, 2. sezon 4 bölüm olduğuna göre 3. sezon 2 bölüm izleyeceğiz* ve bir not daha 2. sezonda 1. sezon gibi now what diyerek bitti. bundan bir anlam çıkarmalı mıyız bilmiyorum.
1. sezon, 2. sezona göre daha iyi olsa da idris elba'nın konuşma tarzı, aksanı, her neyse işte, tek başına onun için bile izlenebilecek güzel dizi.
yeni sezonu için resmi açıklama gelmiştir efendim.3.sezonunda sadece ve sadece 4 bölüm olucak olmasıda ayrı bir amcıklıktır.

http://www.youtube.com/watch?v=rU1kQI3HuOA

klipteki şarkı : Emiliana Torrini - Gun
çok çok özel bir polisiye dizisidir efenim. the wire dizisinde tanıyıp sevdiğimiz abimiz idris elba'nın başrolünde oynadığı bbc yapımı şaheser. polisiye sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken mini dizi. 2 sezon çekilmiş; ilk sezonu 6 , ikinci sezonu 4 bölümden oluşmakta. 3. sezonu da çekilecekmiş ve daha da karanlık olacakmış. sabırsızlıkla beklemekteyiz.
not: alice morgan aşığım ulan sana! (bkz: ruth wilson)
3. sezonu başlamış dizidir.

dün 1. bölümü izledim evet yine aynı tadı devam ediyor, karakterimiz yine kendi özgü davranışları ve kişiliğiyle her an herşeyi yapmaya hazır duruyor. ama bemin gözlerim bölümün her dakikasında "hah şimdi gelecek" diye alice morgan'ı aradı. luther orjinal bir karakter ama bu yanı yanında alice varken ortaya çıkıyor, zira alice için de aynı şeyi söylüyorum, birinin değeri diğerinin yanına gelince ortaya çıkıyor bence. onların dialogları, artıfları mükemmel ve izlemesi accayip keyifli.

ikinci bölümde alice'i göreceğimizi diliyor ve bekliyorum efeemm
3. sezonun 3. bölümüyle adamın amına koyan diziler rütbesine erişmiştir, o neydi lan öyle Allahsız ibneler , acıttı lan...
3x4 alice morgan&john luther fan'larına doyumsuz haz'lar yaşatacaktır izlerken.

--spoiler--
alice morgan karakterinin 4x4'de yine odunu verdiği dizidir.
(bkz: femme fatale)
--spoiler--

bi gun yine useniyorum dürttü, 3x4 olacak, tee zaman geçmiş gitmiş üstünden, heyecandan öyle gelişine olmuş.
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
3. sezonda şöyle bir mekan kullanılmış;

görsel

görsel
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
bbc'nin yaptığı en iyi işlerden biri. güzel cinayetler, iyi müzikler ve bbc faktörü. idris elba ve alice morganı da unutmamak lazım.
muhteşem bbc dizisi. az bilinen müthiş dizilerdendir.