bugün

--spoiler--
desmond: see you in another life, brother.
--spoiler--
desmond'un bu sözüyle zaten hepsinin ölü olduğu ya da ölmüş olacağı belliydi.
herkese inat bir bölüm bile izlemediğim dizi.
hala finalini izlemediğim dizidir. birçok izleyeceğin yapmış olduğu yorumlar, beni dizinin finalini izlememeye itti. 6 yıl izleyip, soruları cevap alamayıp, bu kadar zamanımın boşa gideceğine üzüleceğime, diziyi izlemem, meraklarım kendime kalır daha iyi.
götleri yerse sinema filmi gelicek arkadaş bunu bilir bunu söylerim. bu ne lan. bu ne laaaaağn!!

bi eksiklik war hacut bu iş böyle olmaz. buradan demon lindeloff a seslenmiş olayım aklını başına al olüm.
hitlerin final için yorumu gayet isyankar olmuş. ama katılıyorum dediklerine.

http://www.nessima.com/lo...izleyen-hitlerin-tepkisi/
--spoiler--
--
göz açıp kapayıncaya kadar geçti
--
--spoiler--
ya lan ben varya neyse bişey demiyorum. sinirden şaka yaptırtmayın lan adama. ülen içimde kaldı çözülmüyo lan.
bı grup ınsanın bı adaya dusmesıyle baslayan hıkaye... robınson crusoenın yenı ve modern halı olarak gorebılırız.. amerıkada çokcana seyredılen ancak turkıye de onemlı bı fan grubu bulanan egzotık dızı.. ayrıca sawyer karekterının one cıktıgı dızı.
abuk sabuk finalini izleyip kendimce ders çıkardığım dizidir.

efenim oturup sayfalarca cevaplanmayan sorulara girmeye gerek yok; bu dizi bana şunu öğretmiştir:

a)bir sürü insanı sürü yerine koyup kandırmak kolaydır.
b)kandırma iyi para kazandırır.
c)korkuların üzerine gitmek gerekir.
d)hiçbiri (eğlenmek soruların yanıtlarını bulmaktan evladır)

c seçeneği için açıklama yapayım, dizinin başından beri biz ve öteki kavramı gözümüze sokuldu. biz hiçbirşey bilmeyen saf kesim iken ötekiler herşeyi bilen, efendime söyleyeyim ses çıkarmadan adam-çocuk kaçıran, adanın sırrına vakıf tiplerdi. zaman içinde yeni insanlar tanıdıkça cevapları hep onların vereceğini umduk. halbuki öyle olmadı. her gelen daha cahil çıktı. tabii cahil çıkmadan önce güzel mimikler ve tuhaf hareketlerle herşeye vakıf oldukları izlenimi verdiler ve kaleci gibi atladık biz de. sonrası gazoz çıktı. bunun en güzel örneği olarak jacob efendiyi verebilirim. hatta onun üvey anası bile dünyadan bihaberdi. böylece korkuların üzerine git, nasıl olsa üzerine gidince yokoluyor bunlar diye bir sonuç çıkarttım kendimce. others hikaye arkadaşlar. saygılarımla arz ederim.
bir devrin sonudur lostun bitişi.iyisiyle kötüsüyle,verilen ve verilmeyen cevaplarıyla 6 yıldır keyifle izlediğimiz ender dizilerdendi.çok da güzeldi.ekşisözlükteki 15.000 civarı entry bile yeter ne olduğunu anlamaya.
--spoiler--
--spoiler--
bu arada 1.sezon 1.bölümden tekrar başlayınca bazı şeyler daha net görülebiliyor.bilginize.
son bölümüyle kilise propagandası yapılmış, saçmalanmış, izleyiciye hakaret eder gibi bitirilmiş dizidir.
altı sezondur daha ilk sezondan tahmin ettiğimiz bir son için izlemiş olamam di mi, diye kendi kendimize sordurtan dizi. bu kadar karıştırıp konunun içine konu sokmayı başaran senaristler herkesin tahmin edebileceği bir finalle nasıl bitirdiler bu diziyi hayret ediyorum. kendilerine burdan selam eder sawyer'ı en şahane dileklerimle öperim * .
efsane dizi.
bitmiştir.
bu kadar tantana ve hayal kırıklığı onun efsaneliğine leke süremez.

hadi biraz da ben bi şeyler diyeyim:

yıllardır deli gibi izledim.
hiçbir bölümü iki kere izlemedim.
kendimi adayacak kadar lost manyağı olmadım ama tüylerim diken diken hatta ağlayarak izlediğim çok bölüm oldu.
hep toptan izledim. haftada bir izlemenin keyfinin olmadığını anladım.
uykusuz kaldım, gözlerim kanlandı. ama hiç pişman olmadım.
favori karakterlerim jack ve sun idi.
sezon beğeni sıralamam: 1-5-4-2-3-6
kesinlikle fantastik bir diziydi. hiçbir zaman mantıksal cevaplar beklemedim.
hatta çoğu zaman cevap beklemedim. izlediğim dizi lost'tu çünkü.
bu sebeple final bölümünde yeteri kadar tatmin oldum.
hatta final bölümüne bayıldım. ağlamaktan kurudu gözlerim öyle diyeyim ben size.
john locke'u her bölüm öldürmeyi düşündüm.

ve de bitti işte. tantana da biter yakında.

yok tıpa, yok jacob, yok mısır uygarlığı vs. çok umurumda değil açıkçası.

beni en çok etkileyen bu dizideki, o arkadaşlık hikayesi. çok ama çok tuhaftı. her an birbirini öldürebilecek insanlar arasındaki o acayip dostluk bağı beni derinden etkiledi. birçok filmde görmediğimiz-göremediğimiz diyalog ve sahneler vardı.
özellikle de final bölümündeki karşılaşma sahneleri cidden içimi acıttı.
velhasıl-ı kelam, bu hikayede burada bitti.

varsa şayet, kalan sağlar bizim olsun.
final sahnsesi beğenilmemesinden dolayı "altenatif finali" çekilen usa yapımı insanları ekran başına kitleyen dizi.
6 sezon boyunca arkadaşlarımın bana 'olm sen ne anlarsın bu diziden' dedikleri, beni küçük, hor gördükleri dizidir. halbûki final bölümü ile o arkadaşlarımın bile g.t olduğu 'lan mal gibi izlemişiz' dedirten dizi. * * *
wow'da Sholozar Basin bölgesinde Bittertide gölü yakınlarında bulunan bir adada bir hatch vardır. üzerinde 5 9 16 17 24 43 yazmaktadır.

http://2.bp.blogspot.com/.../s1600-h/WoW-LOST-Ref.gif
her bölümün sonunda way anasını dediğim ender dizilerden bitanesi...finali çok havada kaldı ama son sezonlara doğru işin böyle olacağı belliydi çok uçurdular diziyi falan ama karakterler gayet sağlamdı yine olsa yine izlerim ...
tam olarak olayın her şeyini açıklayan video için;

http://www.youtube.com/wa...YfJQbA7g&feature=fvhr
yapımcıların önünde iki seçenek vardır,
birincisi geride kalan o kadar sorular varken 3 degil bir 6 sezon daha diziyi uzatabilirlerdi.
ikincisi ise artık kazandıkları milyonlarca doları yemeye başlayacaklardı.
ve ikiyi seçmişlerdir zaten senaryo okadar çok komplike hala gelmiştir ki nasıl biterse bitsin tatmin etmiyecektir. zaten bu karmaşık hali milyonları çekmiştir.

ilk sezonu hatırladım 3 günde izlemiştim hepsini.
yeşil vadisi olan dizi.

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=118372764870768&ref=mf

dur lan. bu, her şeyi daha çok açıklıyor sanırım.*
6 sezon sonunda o kadar karmaşık şey oldu. tek verdikleri cevap 1.sezondaki mağarada buldukları bir kadın bir erkek cesedinin kime ait olduğu.

yazıklar olsun size lost yapımcıları senarist ve yönetmenleri. hepinize yazıklar olsun. asra damgasını vuran dizi böyle mi biter?
(bkz: adaya düşen masum köylü)
(bkz: richard)
(bkz: 6 sezon)
(bkz: neden saçların beyazlamış arkadaş)
beklenilenden çok daha duygusal bir finali yapılmış olan dizidir. 6 sezon boyunca bir sürü soru sordurup, en önemlilerine (neredeyse hiçbirine) cevap vermeden diziyi bitirmişlerdi(r. herhalde çok kimse, çoğu lost fanatiği bu sebeple hayal kırıklığına uğramıştır.
hangi sorulara cevap vermediklerini söylememe gerek yok herhalde. daha önceden yazılmıştır çoğu. finalinde sadece kate'in kimin kucağına gideceği sorunsalı bir çözüme kavuştu. onun dışında pek bir şey yoktu. herşeye rağmen, çok boktan bir finale rağmen yapımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etmek lazım 6 sezonluk efsane için. herhalde bu saatten sonra ezelden başka dizi bulamayacağız aynı sürükleyicilikte.
http://idaretenn.wordpres.../05/lost-yuzyilin-kazigi/
sonu nasıl kötü bittiyse, diğer bölümlerinde ( bazıları hariç ) o kadar iyi olduğu tüm zamanların en büyük tv fenomeni dizi...

kült yapım olarak tarihteki yerini alacaktır. uzun süre bu kadar etkili bir birinci ve ikinci sezon çekilemyecektir... özletecektir...