bugün

entry'ler (260)

damian lewis

fazlasıyla metin serezli'ye benzettiğim başarılı ingiliz aktör.

muhteşem yüzyıl

bünyesinde yeniçeri ağası ali ağa gibi bir karizmatik oyuncuyu barındıran dizidir. sabahtan beri yana yakıla gerçek adını araştırıyorum ama yok. kimse mi merak etmez kim bu adam diye. hele ki birkaç bölümdür etkili bir role can verirken. ama sağolsunlar dizi jeneriğinde bile adı geçmiyor!

muhteşem yüzyıl yeniçeri ağası

yana yakıla gerçek ismini aradığım ama hiçbir yerde bulamadığım karizmatik yeniçeri ağası "ali ağa" rolündeki aktördür. 110. bölüm itibariyle ilgili bölümün kilit sahnesi bu abimizin idam edildiği sahne olacak gibi. buna rağmen nasıl olur da bu adamın adı jenerikte geçmez aklım almıyor!

ilkokulda resim dersinden akılda kalanlar

başkaları da benzer bir uyarı almış mıdır öğretmenlerinden bilmem ama ben bunu çok duyardım: "figürlerin etrafına siyah kontur çekilmez!"
he bir de (bkz: natürmort)

yüzü çirkin vücudu güzel kadınlar

(bkz: masters of horror) (bkz: jenifer)

uludağ üniversitesi şenlik 2013

pinhani ve sinan akçıl'ı karşılaştırmak gibi bir gaflete düşen insanların yorum yaptığı şenliktir.

vladimirkomarov

sözlüğe hoşgelmiş bölümdaş yazardır.

barış özdal

ilgilenenlere; "avrupa birliği siyasi bir cüce, askeri bir solucan mı?" isimli kitabı dora yayınlarından çıkmıştır.

yer gök aşk

dizideki bade karakterinin alzheimer'lı annesinin geçen sezon en iyi haliyle hastalığın orta safhasında olduğunu farzedersek şu an izlediğim aynı karakter, aynı hastalığın ilk safhasında bile görünmüyor. kadın gayet normal yürüyor, konuşuyor, gözleri etrafını gayet bilinçli inceliyor hatta yorum yapıyor. yapmayın gözünüzü seveyim! dedesini alzheimer hastalığından kaybetmiş bir insan olarak, senaryodaki duygu yükünü artırmak için böyle bir karakter yaratıp sonra o karakteri ve hastalığını bu kadar basite indirgemeyi tüm alzheimer hastalarına saygısızlık olarak kabul ediyorum ben.

dile dolanan şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=K10Ei42nFiE
playlistime bu sevimli şarkıyı kattığı için sevgili yeğenime sonsuz şükran.

fringe

5.sezon 7. bölüm 1. part'ın 2:43 anındaki sucuk satan kara kaş kara göz bir delikanlı mı var ne? önce anil şimdi de bu. gerçi tamamen benim algıda seçiciliğimden kaynaklı bir durum da olabilir bu ama.*

ayrıca bir şey daha farkettim. bölüm sonunda david bowie'den the man who sold the world çaldı ki david bowie'nin gerçek adı david robert jones'tur. işin ilginci aynı zamanda dizide tanrı rolüne soyunmuş david robert jones adında bir kötü adamımız da vardı.

başak burcu kadını

şu ara bir çok işi ters giden burcun kadınıdır.

fringe

dikkat eden var mı bilmem ama 5.sezon 1. bölümde "elias öldü" diyen abiye "anıl" diye seslendi etta. supernatural'a konuk olmuş halil özsan'dan sonra ikinci bir türk konuk oyuncu dizinin türk fanlarına güzel bir jest olmuş doğrusu diyeceğim ama söz konusu kişinin gerçek adı ve memleketi hakkında bir bilgiye ulaşamadım henüz.
genel olaraksa temposu kıyasla düşük bir bölümdü; ama giderek yükselip umudumuzu boşa çıkarmayacağını umuyorum.

edit: anıl karakterinin gerçek adı shaun smyth imiş. http://fringepedia.net/wi..._Thought_Unifier_Model-11 tahmin yanlış ama pekala bizden birini canlandırıyor olabilir ama değil mi? "anıl" yahu! *

öyle bir geçer zaman ki

izlenilebilirliği ne ölçüde zarar gördü bilmem ama osman rolü için gün koper'in mükemmel bir tercih olduğu görüşündeyim. fiziksel özellikleriyle, en önemlisi gözlerindeki çocuksu ama bir o kadar da olgun ifadeyle osman gibi eq'su yüksek bir karakter için benim de tercih edeceğim aktör o olurdu kesinlikle. osman rolü için kıpır kıpır bir yakışıklı oğlan görmek isteyenler oyuncu seçimleri sizin göz zevkinize göre yapılmıyor, bilginize.

burnu sızlatan kokular

gardırop içindeki antikalaşmış battaniye,yastık ve bilumum türevlerinin kokusudur.

lays fırından

tadı düpedüz baharatlı crax olan cips.

ai se eu te pego

klibinde michel telo'nun t-shirt'ünün lady gaga baskılı olduğunu yeni farkettiğim neşeli şarkıdır. sübliminallik var mı acaba işin içinde? *

öyle bir geçer zaman ki

soner kül kedisine bağlayıp ayakkabısını düşürmüştür merdivenlere. şaşkınlıkla izliyoruz.*

ağzı kokan kız

ağız içi problemlerinden ziyade mide rahatsızlığı olması da ihtimaller dahilindeki kızdır.

başak burcu

ilkokul 1. sınıfta elleri batacak diye beslenmesini yemeyenleri vardır. kim mi? bir tanıdık. *