bugün

çayın içine bir parça limon konularak hazırlanan içecek.
limonun ekşiliğinin ve çayın burukluğunun harmanlanması ve nefis bir çay deneyimi.
sıcakken içildiğinde lezzetli,soğukken içildiğinde tüm büyüsünü kaybeden içecek.
diş kamaştıran kokteyl.sohbete sıkılan limon gibidir.çayı bozar.
bir de sinir bozan sogugu var bunun. ice tea diyorlar.
evde ice tea - limon kadar lezzetli hazirlanmasi mümkün olmayan, ancak sicak olarak servisinin buyuk miktarlarda fanı olan icecek
genellikle annelerin, anneannelerin yaptığı günlerde içilen; şeffaf cam çay bardağı tabağında servis edilen ince ince hilal şeklinde kesilmilş limonlardan atılmak suretiyle hazırlanan çay.
(bkz: buzlu çay)
limon suyu veya limonun kendisinin "çay" dediğimiz içeceğe eklenmesi ile limonlu çay deyimini hak eden içecektir.
birkaç saattir elimden düşürmediğim içecektir.
sebebi, soluğunu ensemde hissettiğim grip olmalıdır.
Parça limon, çayın içindeki çeşitli zararlı maddeleri emiyor.
Çaya attığınızda baloncuklar oluşuyor, galiba onlar bittiğinde emme kapasitesi dolmuş oluyor.
Bu işlem tamamlandıktan sonra limon parçacığını, çaydan çıakrmalıyız aksi halde kabuğu ile çayın tadını kaçırabilir.

işlemden önce ve sonra çayın rengine bakarak elde edilen fayda gözle de görülebilir...
özellikle akşamdan kalma bünyelerde sabah olmazsa olmazdır. alka seltzer alındıktan sonra açık limonlu çay ile mide kendine gelir. şiddetle tavsiyedir. çay demleme, limon orjinal olacak yanlız.
limonla çay partnerliği. o limon varya o limon çayla sigaranın eşsiz birlikteliğine gölge düşürüyor.
sıcak limonata vari zevksiz bir çay içme türüdür.
eşeğin a sına su kaçırmak gibi bir durumdur. Çsys değilde ıhlamur deseniz anlarım çay kolikler çaya şeker bile atmıyor aslında da bizler biraz ingiliziz ya süt, limon, nane, vs... türlü denemeler yapıp atomu icad edilmesine karşın bir kaç deneme daha yapıyoruz malesef.
çayın bütün iyi özelliklerini ve tadını silip götüren alışkanlıktır zannımca.
bazen çok güzel gelen, bazen tabiri caizse(ki caiz olmadığını hissediyorum) çayın amına koyan bir kombinasyondur.
son aylardaki favori içkim, Bayıldığım karışımdır. Gariptir 25 yaşındayım, bunun 24 senesi çayı böyle içmekten hoşlanmazdım. Daha doğrusu limondan iğrenirdim.
bal ile tatlandırıldığında solunum enfeksiyonlarına iyi gelir. jandır, jan.
kurban olduğum yaradanın bize verdiği en güzel nimetlerdendir.
vazgeçilmezim.
Ice tea'nin en içilmezimsi türü.
çay ağır içilir derdik lakin biraz zararını görünce bu limon denilen aletle içmeye başladık, pek memnun olduk.
ağzımız buruk buruk.
Cayin icindeki bazi mineraller vucuttaki demir oranini azaltir. Ancak limon ile tuketilmesi bunu engeller.
solunum yolu enfeksiyonu tedavisinde king olmuş karışım.
bi nebze de olsa gribi, boğaz agrisini onler, şun yapiyorum, ohh.
Çayın en güzel hali.
özellikle hastayken ilaç gibi gelen çay.