bugün

entry'ler (194)

ukelele

küçük, gitara benzeyen, telli bir çalgıdır.

uyku

yer yüzünde ki en iyi ilaçtır. baş ağrısından, aşk acısına kadar geniş spektrumludur.

diş ağrısı

alkol içeren herhangi bir şey basılmaz, canlı dokuyu öldürür başınıza iş açarsınız. en iyi çözüm etkili bir ağrı kesici alıp, günün en erken saatine koşar adım diş hekimine gitmektir.

yazarların sağ ve solundaki en yakın şey

sağ ele küllük, sol ele cep telefonu.

akıl hastası adamla evlenmem diyen kadın

akıllı kadındır.

kadın erkekten ne ister

sevgi, saygı, güven ve daha nicelerini ister.

yarın işe başlayacak olmak

heyecanlı olmaktır.

ben bu yazıyı anneme yazdım

keşke gitmeseydin, gittikten sonra her şey bok gibi oldu, mezarın hala bir yabancının mezarı gibi...

yazarların en son içtikleri içecek

bol sütlü, çözünebilir kahve.

türkçe öğretmenliği kazandım herkeze benden çay

sözlük yazarlarıyla dalga geçen şahıs girisi.

fakirler çocuk yapmasın

başlık her ne kadar rahatsız edici olsada, sağlıklı gelişip büyüyemeyeceği, hatta olumsuz koşullar yüzünden donarak öleceği ya da bakılamayacağı için çöp kutusuna atılacağı bir dünyaya gelmeyi hiç bir bebek hak etmez.

boyu uzun erkeklerin aynı oranda gerizekalı olması

yoktur öyle bir şey. Bir iki geri zekalı yüzünden, tüm erkekleri etiketlemek yanlış olur zannımca.

makyaj yapmayan kadınlar

yüzünde kat kat boya varken rahatsız hisseden, gözü kaşındığında kaşımak isteyen ( makyaj varken bu iş çok zor olur), ayyyy aktı mı? ayyyy bulaştı mı? tasası ile, elinde sürekli ayna taşımak istemeyen, kadın da olabilir.

mandala

insanın kafasını boşaltmasını, rahatlamasını sağlayan bir çeşit meditasyon yöntemidir, elinize kağıdı kalemi aldığınızda nasıl ilerlediğinize şaşıracaksınız.

evli adam başka kızı sever mi sorunu

evli bir adam ya da evli bir kadın fark etmez, bazı şeyler bittiyse, herkes bir başkasını sevebilir ama bunu, evli olduğu kişiyi hayatından çıkardığında yapmalıdır.

kanser tedavisinin kanserden daha çabuk öldürmesi

çabuk olduğu kısmına katılmasam da, tedavi sürecinin insanın kalan ömründen en az, en az 5 yılını aldığını düşünüyorum.

feridun düzağaç gibi sevmek

naif, yumuşak ve acıtmadan sevmektir.

bebeğin canını yakan eşyaya ıh sana ıh diye vurmak

böyle böyle çocuğa şiddet aşılamaktır, ileri ki zamanlarda; anneye babaya, diğer çocuklara, istediği şeyler olmadığında vurmaya başlar.

iki erkeğin öpüşmesi

aşık olan herkesin öpüşmesi gibi, aşık iki erkeğin de öpüşmesi gayet normal bir durumdur.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

fırat tanış - çakmak.