bugün

radiohead in ok computeralbümündeki güzel şarkılardan. genel olarak albümdeki tüm şarkılar çok güzel oldugu için aralarında ayrım yapmakta zor ama gerÇekten çok güzel bir şarkı...

transport, motorways and tramlines
starting and then stopping
taking off and landing
the emptiest of feelings
disappointed people clinging on to bottles
and when it comes it's so so disappointing

let down and hanging around
crushed like a bug in the ground

shell smashed, juices flowing
wings twitch, legs are going
don't get sentimental
it always ends up drivel

one day i'm going to grow wings
a chemical reaction
hysterical and useless
hysterical and ...

let down again
let down again
let down again

you know, you know where you are with
you know where you are with
floor collapsing
floating, bouncing back
and one day....
i am going to grow wings
a chemical reaction
hysterical and useless
hysterical and...

ing. birini hayal kirikligina ugratmak
öle bir an düşünün ki içinizde bir hüzün, bir burukluk, bir mutsuzluk. sürekli akıp giden bir melodi. hayatın ta kendisi aslında. ama birşeyler yanlış galiba. durmadan dönen bozuk bir plak gibi. yada umutla koşan birinin gözlerinden akan yaşlar gibi. yok yok bu olmadı. umutsuzluk içinde sokakta uyuyan bir çocuk misali. ona bakınca onun içindeki yaşama sevincini hissetmek. o çocuğun sırtından bir çift kanat çıktığını görüp sevinmek. "sonunda uçabilecek" demek ama sonra kanatların hastalıklı ve kullanışsız olduğunu anlamak.
hayal kırıklığına uğramak. sadece 5 dakika, korkmaya gerek yok.

"you know where you are with" bölümünü defalarca geriye alıp dinlemişliğim vardır 4 sene önce, aşık olduğum zamanlarda. iyi de bu aşk şarkısı değil.
a tabi hissettiklerim vardı bu şarkıda.

en iyi radiohead şarkısı dersinizi tüm albümleri dinledikten sonra. ama her radiohead şarkısında bu karar değişir.
çünkü hepsi süperdir.
şarkı başladığında kanatlanırsınız adeta ve sonuna doğru ise uçarsınız tıpkı şarkıda geçtiği gibi. radiohead' in en güzel şarkısı.
radiohead in en hüzünlü melodilerinin bulunduğu güzel ötesi şarkısı.
sadece tek bir mısrası için bile dinlenebilecek büyülü şarkı.

--spoiler--
one day i'm going to grow wings
--spoiler--

bu nasıl şarkı ağlamak istiyoruz sayın seyirciler.
rüzgarın teninizde, gözyaşınızın kalbinizde dalgalara yol açması gibidir. dinledikçe nefes alışınız değişir. melankolik saatlere dalış yaparsınız.
pyramid song ve arpeggi ile potiböri yapılabilecek şarkıdır.
Radiohead'in melankoli yüklü, her dinleyişte farklı duyguları* uyandıran mükemmel şarkısı. Let down again kısmı bitip you know kısmı her başladığında bir ürperme duymuşumdur. hep göze kaçan toz şarkı.
mükemmel şarkı başka daha ne denilebilir ki? radiohead'e bir zamanlar gıcık olduğum için kendimden utanıyorum.
girişini aşk içinde'ye benzetenlerin olduğu çok hoş radiohead şarkısı. ben benzediklerini sanmıyorum. ya da sanmak istemiyorum. çünkü mor ve ötesi'ni bi başka seviyorum.
easy star all stars kavırı inanılmaz eğlenceli olan parça, öyleki insan utanıyo bu şarkıda eğlenebildiği için.
uykusuz gecelerin fon müziği..
radiohead'e ait bir zihin karmaşasıdır.
bu şarkıyı dinlerken insan, çölden çıkıp cennete girdiğini, ama sevgilisini çölde unuttuğunu hisseder.
olağanüstüdür.
bir dead by sunrise şaheseri. hep hayal ettiğim şey gerçek olmuş chester tek başına döktürmüş. benden keyiflisi var mı!
mor ve ötesi solisti harun tekin'in, en iyi 5 kış şarkısı içerisinde gördüğü, muhteşem radiohead parçası. gerçekten bir dinginlik veriyor, sakinleştiriyor, alıp götürüyor efendim.
yasaklanması gereken radiohead parçası. dinlerken adamın beynini siken, alemden aleme koşturan, yerden yere vuran kısaca zirveyi de dibi de gösteren uyuşturucu gibi bir şey.
dünya üzerinde icra edilmiş en güzel şarkı. ötesi yok.
ben bu şarkıya aşığım. ilk zamanlar dinlediğimde hoşlanmasamda dinlemeye devam ediyordum, bırakamıyordum sanki. sonra yavaş yavaş alışkanlığa dönüştü. bir bakmışım hiç bir şarkı onun kadar güzel gelmez olmuş kulağıma. mutluyken bile vazgeçemediğim, mutsuzken dayanağım olan bu şarkının her notasına sırılsıklam aşığım. saçma geliyor biliyorum ama budur gerçek. ne zaman dinlesem çok hoşuma giden bir melankoliye dalıyorum. zaten aşık olduğum hiç birşey ne beni mutlu etti ne de salıverdi de başka yerlerde mutluluk arayayım. bu bir iç çekiştir, bilinsin ya da bilinmesin.
radiohead'in en güzel, en iyi şarkılardındır. acıtır, ama yumuşacık acıtır. şaheser bir şarkıdır.
Harika bir dead by sunrise parçası.
http://m.youtube.com/?#/watch?v=jjSNbZQZLIM
güzel bir radiohead şarkısı.
ingilizcede birini hayal kırıklığına uğratmak anlamına gelen phrasal verb'tür, evet.