bugün

Seat serisinin cupra sonrası en daş arabasıdır.

Seat ise konu olan 2011 sr 1.4 tsi satılık. Gram boya yok. Kumandalı Salyangoz egsoz hediyemizdir. Detaylar için pm.
"Eğer bir kere adam öldürürsen, ömür boyu tek gözün açık uyursun.."
Çok abartıldığından dolayı kesin fos çıkar diye uzunca bir süre izlemeyi reddettiğim, izlediğimde ise ön yarılarımın amına koymuş bir film.

Bazen diyorum ki keşke değiştirilmeden senaryonun orijinali çekilmiş olsaydı. Bu haliyle bile etkileyiciyken bundan daha çarpıcı sahneler ve senaryolarla verdiği hisler nasıl olurdi acaba?
Uyku umrumda değil Leon, ben aşk istiyorum ya da ölüm..
He deals the cards as a meditation
And those he plays never suspect.
Jean Reno ve natalie portman bir yana gary oldman'ın şahane oynadığı filmdir. Psikopat mafya rolünün gerçekten hakkını vermiş. Natalie portman'ın restorandaki gülme sahnesini unutamıyorum. swh. Jean reno rutin yaşayan ve bir o kadar duygusal olan tetikçi rolünü gayet iyi oynuyor.

izlemediyseniz mutlaka izleyin. bana göre Oscar kazanamamasının nedeni 94 yılında çok dişli rakiplerle yarışa girmesidir. Kendi film listemde kesinlikle ilk 10'a koyarım.
film izleme hobisini yeni edinenlerin izlediği ilk filmlerdendir.
Can sıkıldıkça izlenebilecek filmlerdendir.
seat olanı güzel. film olanı apayrı güzel.
Sevginin gücü.
Hayatımda izlediğim en kötü film. Cumali ceber bundan 10 kat güzel.
çok güzel bir film... aynı zamanda talihsiz, oscar konusunda.
türkçeye sevginin gücü şeklinde çevrilen film.

seni çevireni sikeyim.
Ya ne kadar da duygusal yaklaşıyorsunuz. Apaçık pedofili bu?
şayet ölmeseydi mathilda'yla cinsel ilişkiye girecekti. bunu da çok iyi biliyorsunuz ama hala yok romantizm yok bilmem ne.

leon hayvan oğlu hayvanın tekidir. kabul edin.
pedofili?...film boyunca isteyen kız ve yapmayan da erkek. üstelik film boyunca leon kıza "kızı" gibi davranıyo.hani nerde pedofili ?

jean reno kim fransız? fransızlar ne? katolik !! katolikler öyle pedofil medofil olaylarına müslümanlardan daha acayip ayar olurlar.

kadınların en az 18 yaşında evlenmeleri geleneği dünyaya katoliklerden geçmiştir. müslümanlarda böyle bi veri aslen yoktur.

yani...saçmalamayın...leon gerçekten muhteşem bir filmdir !! jean reno´da çok büyük bir aktördür, amerikalı diil diye o filmden sonra, karakter oyuncusu olarak bisürü ünlü aktörü silip süpüreceğinden korkmuş olsalar gerek, adam ondan sonra ya ucuz polisiye filmlerde ya da aksiyon filmlerinde oynamak zorunda kaldı.

leon´dan sonra öyle gerçek güzel bir karakter oyuncusu rolü "gizli bir el" tarafından- bir daha hiçbir zaman- - kendisi böyle söyledi bir röportajda- önüne gelmedi !! bak leon´da oynayan kız nathalia portman, oscar aldı....ama jean almadı. halbuki nathalia´yı sahneye çıkaran jean reno dur...ama o amerikali, jean fransiz...

gizliden gizliye en büyük hayranlıkla izlediğim aktörlerdendir jean. ama gel gör ki, amerikan nasyonal- ulusal sinemasını bir fransızın domine etmesi ne demektir? adam tek bir kere adam gibi bir karakter rolünü oynadı ve tarihe geçti be !! onun gibi o seviyede ingilizce, fransızca - zaten fransız adam- konuşan birine ne roller yazılabilirdi. ama...

yazılmadı !!

bu vesileyle hem leon´u hem de baş oyuncusu jean reno´yu öve öve bitirmemezlik edelim. çünkü hem film, hem de başrol oyuncusu, en büyük iltifatları hakediyorlar.

ama gene de; bu dünya her zaman haksızlıklarla dolu bir dünya olmuştur.
görsel
Taxi driver la en overrated film listemdedir. Tek güzel yanı shape of my heart. Sting benim kısa filmlerime soundtrack versin oscar ı alırım zaten.
şu filmdeki saksı çiçeği kadar değer görsek yeter.

başarılı bir film.
ispanya da katedraliyle meshur bir sehir adi. cok da onemli bir yer diil.
türkiye'de en çok satılan seat modeli.
Sinemadan anlıyorum diyen dangalakların bile leon ve mathilda arasındaki ilişkiyi pedofili olarak değerlendirmesi çok saçmadır halbuki aralarındaki ilişkiyi anlamak için sinema kurdu olmaya gerek yok ki mathilda gibi 13 yaşında bir kızın kendisini koruyan sahiplenen bir adama duyduğu sevgiyi aşk olarak kendince nitelendirmesi de normal zaten her kızın ilk aşkı babası değil midir? Diğer bir yandan da leon kendince katı kuralları olan tetikçi olduğu için de her an tehlikede olan bir adam olduğu için normal yaşamayı unutmuş biri küçük bir kız onun hayatını yeşertiyor normal bir insan olabileceğini hatırlatıyor aralarındaki sevgiyi kalıplara sokmaya gerek bile yok salt bir sevgi bu başka şekillere sokmaya gerek yok.
Sıbyancı bir puştun hikayesinin anlatıldığı film. adam zaten seri katil ne beklersiniz ki...
Herkesin deli gibi sevdiği ölüp bittiği ama benim izleyince 2 dakika bile etkisinde kalmadığım film.
görsel