bugün

entry'ler (1436)

türkiye nin en önemli sorunu

eğitimsizliğin yol açtığı cehalet ve tembellik ve bunların tekrar eğitimsizliği doğurması. döngü gibi.

ilkel türkler

kutlamasını havaya silah sıkarak yapan türklerdir. her ırkın ilkeli bir başka olur, bizimki de böyle bir vahşi. kimin kafasını delmiş, kimi uykusundan etmiş, hangi çocuğu korkutmuş, hangi kuşu uçurmuş; çoğu şeyi umursamadığı gibi silah sıkmanın taşıdığı riskleri de umursamaz, orman ayısı gibi hissetmekten hoşlanır.
varlığını başka türlü kanıtlayamaz, bu şekilde kanıtladığını sanar. şimdi çok uzun laflar etmeye de gerek yok, ilkellik egoyu beraberinde getirir ne de olsa.

italyan gazetesinin türkiye ye diktatörlük demesi

mesele kimin ne dediği de değil artık, mesele bizim ne yaşadığımızdır. bizim çektiğimiz sıkıntılar, bizim refahımız, bizim haklarımızdır mesele.

dış ülkelerin ortak derdi, iç savaşa sebebiyet vermektir zaten. ne görüşten olursak olalım diğer ülkelerin medyasına, basınına çok takılmamak lazım. hep gömerler. ha ama gelip de avrupa bizi kıskanıyor demek de... ne biliyim.

akp nin aylık öğrenci akbili 40 tl olsun teklifi

bu canlı yayınlar çok iyi oldu çok... her şey ortada. akp çocuk gibi davranıyor, biraz olgunluk bekliyoruz 17 yıllık iktidar partisinden.

21 nisan 2019 kılıçdaroğluna saldırı

ülkemizin cumhurbaşkanı her şeyden önce çıkarcı olduğu için (sakın beni bu dediklerimden dolayı yargılamayın, siyasi bir kişiliğe saldıran kişiyi haklı çıkaran adalet beni düşüncelerimden dolayı suçlayamaz) kılıçdaroğluna yapılan saldrıyı neredeyse kutlamak üzeredir. ülkede yaşanan bu olaydan sonra ki halkı birbirine düşüren kişi odur, insanlara ne tatlı sözle bunun yanlış olduğunu, ne de sözde geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. buradan çıkardığım sonuç, 10 kasımda anıtkabirde gördüğüm akplileri yumruklayabilirim; cumhurbaşkanımızın bunu meşru kıldığını anlıyorum çünkü. atatürkün şahsına ayyaş diyen bir parti sonuçta, chplilerin 10 kasım acısı yeterince büyükken, bir de siz gelip orada samimiyetsiz bir biçimde atamı rahatsız ediyorsunuz. sizi yumruklasam benim de elim öpülür mü?

metrobüs tacizcisinin chp li çıkması

demek ki ülkede herkes sapık... nasıl genelleme?

hiç kuantum mekaniği tartışan kadın olmaması

erkekler de zaten sabah kalkıyor heisenberg belirsizlik ilkesi, akşam yatıyor bozonlar fermiyonlar. hayat bize güzel valla.

22 nisan 2019 ekrem imamoğlu ibb meclis toplantısı

imamoğlunun yanında oturan iki genç hanımefendi kübra ve amina hanım keşke bir genç olarak o görevde bulunabildikleri için sayın cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğanı anmadan önce bir kadın olarak siyaset içinde yer alabildikleri için önderimiz mustafa kemal atatürkü ansalardı. dilinize yapışmayacak, tabi insanın içinden gelmeli bazı şeyler de...

21 nisan 2019 kılıçdaroğluna saldırı

akp ve bahçeli hariç herkes fetöcü, herkes terörist. halka bu deniyor buna inanıyorlar, cehalet...

ibb tesislerindeki mescitlerin kapatılması

asıl çoğu devlet okullarındaki mescitlerin kapatılması gerekmektedir.

buna ayrı başlık açmaya lüzum var mı bilemedim.

il/ilçe farketmez. yasal bir suç olduğu halde, hala bazı ortaöğretim ve ilköğretim okullarında maalesef malum hükümet gereken denetimi yapmamaktadır. ilk/ortaöğretim çağında kilise, mescit, cami, sinagog; yasaktır. kısacası reşit olmayan bireyin inanç özgürlüğünü etkileyemezsiniz.

üstteki yazarın kilosunu tahmin et

karma is my bitch, 60 kg.

gecenin şarkısı

tu viendras-zgniew preisner.

ilk kimin aklına geldi diye merak edilen şeyler

dil, sözcükler...

instagram kullanmayan insan

ben kullanmıyorum ve çevremdeki herkes saygı duyuyor ve bazılarıysa çok özeniyor. aslına bakarsanız çoğu insan instagramın onları gerçekten mutlu edip etmediğinin farkında değil. zamanlarını, enerjilerini o aptal içerikte geçirdiklerinin farkında olup üzülseler de çok azı hayatından çıkarmaya tenezzül ediyor. ben bunu başarıyorum ve zaten bir süre sonra çok saçma buluyorsunuz ve kullanasınız gelmiyor.

bir insan neden kitap okur

1'den fazla dünyada, 1'den fazla kişi olarak, 1'den fazla hayata sahip olabilmek için. bilmek için. bizzat yaşamadan yaşamak için. bizzat yapmadan, nasıl hissettirdiğini hissetmek için. yaşadım diyebilmek için. zamanda, mekanda, hayal gücünün sınırsızlıkları içinde yolculuk yapabilmek için. okumayanlarsa hayatlarını bu aptal sıradanlıkta harcamaya devam etsinler.

10 nisan 2019 ilk kara delik görüntüsü

bilim için çok önemli bir gündür. fotoğraftan tatmin alamadığınız için özür dileriz ama sadece bu fotoğraf kaç teoriyi doğruladı kimsenin haberi yok.

istanbul seçiminin tekrarlanması

elin kolun bağlı oturup haklarının ırzına geçilirken bir şey yapamamak... seçme hakkı hiçe sayıldı. herkesin düşündükleri hiçe sayıldı. sadece chp'ye oy verenlerin değil. akp'ye oy verenlerin de. istanbula akp gelirse de kimsenin oyuyla gelmeyecek. demokrasi hiçe sayıldı.

fizik kurallarını alt üst etmek

3 metreden klozete işeyerek hangi fizik kuralını alt üst ettiğini açıklasan da aydınlansak?

mazbata almadan başkan yazmak

kaybedip kazandık konuşması yapan da ekrem imamoğlu zaten.

aa ajansının sonucu vermekte nazlanması

reis hala uçakta mı? pardon, özel jet * ondan haber bekliyor olabilir.