bugün

nefesini bırakmadan iizleyeceğiniz aksiyon filmidir.
--spoiler--
en sonu bok gibi bitmiştir efenim. shelton arabasına binmiş giderken, rice ve ekibi daha bombayı incelemekteydi. ama sonra bi baktık ki rice ışınlanmış hapishaneye. sonra bomba aktif hale geldikten sonra ( ki patlamasına 30 sn var) bi baktık rice hapishanenin dışına ışınlanmış. onu bunu geçtim o kadar zeki bir adam, bu hataları yapar mı allah aşkına?

en sonundaki sahnenin shelton'ın planının işlemiş olması ve sistemin göçmesi * olmalıydı. ama biz ne izledik? sevimsiz bir kızın iğrenç ötesi sevimsiz siktiriboktan resitalini... siktir ya.

sonu dışında çok güzel film ama. *
--spoiler--
süper bir film, şiddetle izlemenizi tavsiye ederim. çok eleştirilen final sahnesi birçok vasat film için süperdi , harikaydı şeklinde yorumlanabilir ancak bu muazzam film için hafiften yavan kalmış, yinede bu güzelliğe gölge düşüremez.
cidden adamın götünde patlayan filmdir. mükemmel ve mükemmeldi.
çok kötü bir film. Ama son 10 dakikası muhteşem. Film baştan insanı sıkıyor ama o finali yok mu... Finali için bile defalarca izlenebilir.

(bkz: gıcıklık)
"yemeğimi tam 1'de getir" sahnesi ile akıllara kazınan film.
"MÜDÜRÜN SAATi HARiÇ TÜM SAATLERDE GEÇ KALDINIZ" SÖZÜ AKILLARA KAZINMIŞTIR. FiNALi DAHA KARiZMATiK OLMASINI BEKLERDiM YiNE ÇOK GÜZEL BiR FiLM.
Sonu yüzünden piç edilen film!
ismi türkçeye 'adalet peşinde' olarak çevrilmiş,güzel bir konusu olan ,başarılı oyunculuklarıyla izlenilesi bir film.
mükemmel film. izleyeni ilk başta cylde a* hak verir bir hale sokarken, ilerleyen zamanlarda adalet yanlısı, nick* taraftarı yapan filmdir. oldukça da güzeldir. deşarj eder seyredeni.
müthiş filmdir efendim, lakin sonunu bağlayamamışlar ama neyse. mükemmel zekasıyla herkesin anasını belleyen clyde amcamız öyle ölmemeliydi.

sonunu saymazsak harika bir film.

dur lan izleyesim geldi yine. tutma beni sözlük.
sonunu sayarsak da harika bir film.
gerard butler ın oyunculuğunu konuşturduğu, sağlam bi kurgu için izlenmesi gereken filmdir.
sürükleyici, senaryo olarak mükemmel, sonu tatmin edici olmasa da izlenmesi gereken bir film.
"karşınızda haksızlığa uğramış bir insandan daha tehlikeli bir şey yoktur.."
adalet sistemini adaletsizlerin başına yıkmaya yemin etmiş müthiş zeki, karşı koyulmaz bir beyin..

muhteşem bir senaryoda son olarak bu beyin öldürülmemeliydi.

son zamanlarda izlenebilecek en iyi filmlerden biri. kaçırılmamalı.
sonu için severlerden 7.0 alan filmdir. fantastik ya da ne biliyim, seyirciyi ters köşeye yatıran bi son olsaydı, bu film rahatça unutulmayacaklar listesine girebilirdi.
görsel
görsel

jamie foxx ve gerard butler ın özelliklede gerard ın performansını çok beğendiğim gerilim aksiyon filmi. romantik komedilerden aşina olduğum gerard butler ın yüzünü seri bir katil olarak tekrar görmek hem şaşırttı hemde filmi baştan sona ilgi ile izlememi sağladı.
filmin sonu hakkında hayal kırıklığına uğrayanlardanım ama öte yandan olması gereken oldu diye de düşünmüyor değilim. yani zaten film adaletsizlik üstüne kurulmuş. dolayısıyla bütün bu olanların savcının kızı ve karısına ulaşmaması anlaşılabilir.

enemy of the state'e göre bir hayli sönük kalsa da izlenebilir. tek bir zekanın koca şehri nasıl darmadağın ettiğini göreceksiniz.

"biraz adalet hiç olmamasından iyidir."
son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden. imdb puanı filmin güzelliğini yansıtamıyor kanımca. 7.8 gibi bişeydi sanırım. oysa bence ilk 250ye girmesi gereken bi film...
finalinde oldumu şimdi bu dedirten ama yinede son zamanların en iyilerinden sayabilceğimiz film..gerard konuşturmuş yine oyunculuğunu..
çok beğenerek izlediğim, 2009 yapılımı filmdir.clyde shelton'un ara ara kızının ona hediye ettiği bilekliğe bakması beni duygulandırmıştır. sorgu odasındaki rahat tavırları ve mahkeme salonundaki hakimi dumur edişi pek bi hayranlık uyandırıcı idi. yine de böyle güzel geliş-gelişme yapan filmin sonuç kısmının vasat bitmesi kötü oldu.
--spoiler--
gözü önünde eşi ve çocuğu öldürülen clyde, davasında bilgi karşılığı katille anlaşma yapan avukatına aradan geçen 10 yıl sonra muhteşem bir planla adaleti öğretecektir.
--spoiler--
gerilim, heyecan, mantıksızlık herşey var bu filmde. çok iyi giden bir konuyu sonlara doğru iyice berbat etmişler. hele de tünel tam bir rezalet. final kısmı da bir çuval inciri berbat etmiş. o savcı denen orospu çocuğuna aynı evlat acısını çektirmemesi mantıksızlığın önde gideni. son 15 dakika hariç çok iyi bir film. gerard butler'i de çok beğedim.
kesinlikle çok sıkı bir gerard buttler filmidir.
bu adam hukukçu mu diye soruyor dedektif.
meğerse bir yıl pusuda yatıp her olanağı hesaplamış.
vay canına bee
çok beğenmiştim.
kız arkadaşınızla izlememeniz gerken film. ay buadam çok tatlı ay bu adam çok yakışıklı deyipte sinirinizi zıplatması mümkün