bugün

bir özdemir asaf şiiri. Terkedilme duygusunu en güzel anlatan şiir
bir arkadaşımın bana dinlettiği bir şarkıdır. dinletmeden önce dinle ve sonra intihar et demişti. anlayamamıştım ama dinledikten sonra kısa süreliğinede olsa intihar ediyorum. hayata ara verdiren şarkıdır.
Kitap. Lavinia Özdemir Asaf'ın olağanüstü şiirinin dışında Roma imparatorluğu'Nun kurucusu olarak bilinen Truva sürgünü Aenas'ın karısıdır. Ama ondan ziyade kocasının zaferlerini anlatan Vergilius'un şiirlerinde ondan sadece bir eş olarak bahsedilir. Şiire geçirilerek ölümsüzleşmiştir ama bu pek de kimsenin önemsemediği küçük ve önemsiz bir hayattır. Ursula Le Guin buna dayanamayarak onu hayatını kurgulayarak Truvalı Helen'i bile gölgede bırakan bir kitap yazmış.
bir arkadaşımın bana dinlettiği bir şarkıdır. dinletmeden önce dinle ve sonra intihar et demişti. anlayamamıştım ama dinlediğimde kısa süreliğine de olsa intihar ediyorum. hayata ara verdiren şarkıdır.
...
sana gitme demeyeceğim
ama gitme lavinia
adını gizleyeceğim
sen de bilme lavinia.
(bkz: özdemir asaf)
(bkz: feridun düzagaç)
brezilya'nın sao paulo eyaletinde bir şehir. Aracatuba küçükbölgesindedir.

eyaletin tüm bölge ve yerleşim birimleri için:

(bkz: sao paulo/#8562534)

- Instituto Brasileiro de Geografia e Estatística
- http://openlibrary.org/bo...83o_territorial_do_Brasil
feridun düzağaç tarafından söylenen şarkı, özdemir asaf'ın da en değerli şiirlerinden biridir.
"sana gitme demeyeceğim,
ama gitme, lavinia."
ursula k le guin'in tarihi/feminist romanı. roma'nın kuruluşunun bir süre öncesi italya'sında geçen romanda, roma'nın kuruluşunu konu alan bir klasik efsanede esas oğlan aeneas'ın karısı olarak kısaca anılan lavinia ana karakter olmak üzere dönem ve söz konusu efsanede anılan olaylar bir de k.leguin'in bakış açısı ile anlatılıyor. romanın sonundaki açıklama bölümü, k. leguin'in dönemi ne kadar ilgi ile ve uğraşarak araştırdığını anlamayı sağlıyor ve edindiği bilgiyi ne düzeyde kullandığı ve ne kadar kurguya yer verdiğini algılamamızı sağlıyor. hem dönem romanı, hem bir macera olarak okunası ilginç bir romandır.
(bkz: arkadaşım şeytan)
(bkz: ali poyrazoğlu)
(bkz: deniz türkali)
oldukça güzel the veils şarkısı dinlenilmesi şiddetle tavsiye edilir.
yıllar önce cafede otururken bir arkadaşın, ölen kız arkadaşım için diyerek dinlettiği, her dinlediğimde o günü hatırlayıp hüzünlendiğim parça.
Scott y kardeşimin bana empoze etmiş olduğu özdemir asaf şiiri, feridun düzağaç şarkısı. öyle bir eserdir ki bu üzerinize fil oturduğunu hisseder, o sözlerin ağırlığı karşısında ezilirsiniz. sakın bu sevdaya bulaşmayın derim. ben bulaştım siz etmeyin. çok pişman olursunuz sonra. gece gece tütün&alkol aşkınız depreşir, kendinizi tutamaz, gece gece 'seviyorum ulaaağn' diye nara atarak tüm sokak ahalisini ayağa kaldırmayı göze alır duruma gelirsiniz.**
şiiri ayrı, şarkısı ayrı tecavüz eder adamın kalbine.
gecenin bu vaktinde ne dinlenmesi ne de okunması gereken özdemir asaf şiiri.
pardon şiir değil şaheseri.
gitmeye niyetli sevgilinin sizi sessizliğe boğduğu bir akşam dinlediğinizde komaya girmenize neden olabilecek bir feridun düzağaç parçası.

gerçi müzikten ziyade insanı komaya sokan özdemir asaf'ın melankolik sözleridir.
klasik feridun düzağaç şarkılarının hikayeci yanını ve insana şarkıyı dinlerken kafasında ufak bir klip canlandırmasına yardımcı olan yoğunluğunu gösteren ve bu düzene cuk diye oturmuş f.d. şarkısı ve özdemir asaf şiiridir.
yalanlar istiyorsan
yalanlar söyleyeyim
incinirsin...

diye benim de yüreğimi alıp çok uzaklara götüren mükemmel şiir. bir erkek bana bunları söylese oracıkta eririm. hareket edemem. gidemem lan.
(bkz: feridun düzağaç)'ın kendi söylemiyle ilk bestelediği (bkz: özdemir asaf) şiiri.bu şiiri bir kitapta okusaydım," (bkz: yüzeysel)" der, geçerdim.
Ama Feridun düzağaç öyle güzel bestelemiş, öyle şahane yorumlamış ki her gidene "lavinia" diyesim gelir.

"adını gizleyecegim
sen de bilme,
bilme lavinia."
genelde feridun düzağaç üzerinde durulmuş ama kanımca bu şiire en iyi besteyi yapan murat özyüksel dir. bir çiçek yılı sonra albümünün açılış parçasıdır bu şarkı ve mükemmel piyano geçişleri ile berrak bir sesten başka bir müzik aleti kullanılmadan oluşturulmuştur. ha feridun abimiz de çok güzel söylemiştir ama bende bu versiyonun yeri çok ayrıdır.
gecenin bir yarısı denk geldiğim ve replay tuşuna tecavüz etmeme sebep feridun düzağaç şarkısı.
bu akşam kendisine git dediğimdir. azad ettim kendisini.
asla bıkılmayan the veils şarkısı.
edebiyat dersi için ezberlediğim afedersinde bi boka benzemeyen şiir.