1. 1.
  Öcel nitelikli ışık demeti ya da ışınımlar yayan bir aygıt. aynı zamanda eğlence merkezlerinde şovu yapılan ve gökyüzünde ilginç görünümler oluşturan ışıklı gösteri..
  (bkz: lazer show)
  2 ... engineer
 2. 2.
  çok güçlü bir ışık kaynağı..
  1 ... piano-forte
 3. 3.
  göz boızukluklarında kullanılan ve lazer ameliyatına adına veren cihazın ışık kaynağı
  ... stone
 4. 4.
  Lazer benim çocukluğumda unutamadığım en önemli objelerden biridir.Lazer kırmızı renkte bir ışıktır ve başparmak büyüklüğünde bir kabzadan çıkar.Lazerler özellikle geceleri birini delirtmek için ideal bir neşe kaynağıdır.Bazı yerlerde ortalama 4 tane daha ayrı lazer görüntüsü çıkan başlıklarda verilir.Bunların en klişeside sigara yasak amblemidir.Bununla beraber lazer siğil ameliyatlarında siğili yakmak için kullanılmaktadır.
  ... indiana_jones
 5. 5.
  lazerlerin çalışması, zorunlulukla oluşan ışına dayanmaktadır ve invers ortamın özellikleri ile belirlenir. her bir ortam atomlardan, iyonlardan vemoleküllerden oluşmaktadır. bunların her birinin kendine has özellikleri vardır. mesela ortamda bulunan elektronlar,atomlar ve moleküller çeşitli hareketler yaparlar. bu yük taşıyıcıları dışarıdan bir etki ile harekete geçirilirse bir üst enerji seviyesine geçerler. bu geçişin sonucu olarak ya bir miktar enerji dışarı verilir veya bir mikta enerji alınır. geçiş olayında oluşan ışın, optik ışındır.
  lazerlerin aktif elemanı katı, sıvı veya gaz olabilir. lazerin aktif elemanı, kristal, cam, kuvars yakut veya çeşitli tuzlar olabilir. yarı iletken lazerlerin aktif elemanlar küp şeklinde tasarlanmış kristalden oluşmaktadır.
  ... ardahan
 6. 6.
  günümüzde en çok kullanılan yazıcı türüdür. laser yazıcılarda kartuş yerine toner kullanılır.
  ... tabuttamenemenyapanimam
 7. 7.
  kedi oynatgacı.
  1 ... aksak tirtil
 8. 8.
  "light amplification by stimulated emission of radiation" kelimelerinin bas harflerinden uretilmis olan bir akronim kelimedir.

  tekrar tekrar soylemek istiyorum, altini ustunu falan cizerekten:

  --spoiler--

  lazer diye birsey yoktur, tamamen yanli$ bir kelimedir. dogrusu laser dir. nerede gorurseniz duzeltiniz.

  --spoiler--
  1 -1 ... splinter
 9. 9.
  iilk olarak 1960 yılında theodora maiman tarafından sergilenmiş olan ışıktır.
  ... leper
 10. 10.
  laz birinin askerde er olması durumunda alıcağı isim "lazer".
  -2 ... denizci86