bugün

ister,istemez bütün mahlukatın Allahın huzurunda boyun eyip,sesini çıkaramayacağı dehşetli mahkeme günü
(bkz: lay lay lom)
(bkz: tri lay lay li)
(bkz: honki ponki tonino)
Bense zaman mekan bağlantısının koptuğu an olarak düşünüyorum. Bilinç olarak varsınız ama zamana ve mekana bağlı değilsiniz.
(bkz: üzülme kanka dünyanın sonu değil ya)
Valla kopsada kurtulsak artık
Ohh ne borç kalır
Ne iş güç derdi
Ne kira
Ne veresiye...

Miss öbür tarafta ekmek elden su gölden..
Ayakları yerden kesilmiş, muhtemelen çarşaflı, suratı görünmeyen, elinde tuttuğu fülütü çalan birini görürseniz o zaman hepimiz zıçtık demektir. israfil gelmiş hepimizin toprağı bol olsun.
is coming...
bir ara buraya uzun uzadıya yazacağım
(bkz: pazar yasası)

yakın bir gelecekte tüm dünyada pazar günleri her yer kapanacak. sebep ister çevre, ister bir virüs ister sosyal veya ekonomik olsun.

lucifer kendi alternatif (bkz: şabat günü)'nü ilan edecek...
amerika çıkışlı papalığın isteği ile.

o günü görürseniz... bilin ki arkası son geriye sayış... ben diyeyim bir kaç hafta siz deyin bir kaç ay.

o gün geldiğinde... yıllar öncesinden yazılmış diye belki en azından bir iki kişi ciddiye alır.
şu an ki gidişatla 10 yılı bulmaz.
Takılmayın. He he deyin gitsin.
insanoğlu dünyayı o kadar hor kullanmıştır ki, birden değil aşama aşama gelecektir.
2020 den anlaşılacağı üzere yaklaştı. Şüphesiz kıyamet kopacaktır. Alametleri tek tek çıkıyor. Sadece büyük alametler kaldı neredeyse oda güneşin batıdan doğması gibi zaten güneş batıdan doğduğu an sınav bitecektir o saatten sonra iman edenlerin imanı kabul olmaz.
kıyamet kopsa da şu ak partililerle aynı dünyada yaşamaktan kurtulsam gider mis gibi cehennemde sıcak havuzda yüzerim.
(bkz: pazar yasası)
Kıyamet kelimesi Yunanca'da "örtüyü kaldırmak" anlamına geliyormuş.

Bazı inanışlarda kıyamet, bir son (kaos) olarak görülürken, bazı inançlarda ise tam tersi (değişim, yeniden doğuş) gibi anlamlara geliyor. Mayalar'ın 2012 kehaneti de bunlardan biri.
Kopsa da komple gitsek diyor insan bağzen.
“Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim.” (ibn-i Kesir, 12/6549)

“Benim ümmetimin ömrü 1.500 seneyi pek geçmeyecek.” [bk. el-Havi li'l-Fetavi, Suyuti, 2/248; Ruhul Beyan, Bursevi, (Arapça) 4/262, Ahmed bin Hanbel, ilel, s, 89]

(bkz: melhame-i kübra)
(bkz: yecüc mecüc)
(bkz: deccalin gelişi)
(bkz: hz isa nın gelişi)
Yaklaşmış olandır.
Görmek istediğim.

Neden saçma bir şey yüzünden öleyim?
Neden benden sonra hayat olağan devam etsin?
Neden dünyanın en fantastik olayını görmekten mahrum kalayım?
(bkz: pazar yasası) sonrası... zamanı gelince yazarım.
479 yıl kalmıştır.
gök gürültülü havalarda aklıma gelen korkunç şey. 10. sınıftaki peygamberimizin hayatı hocası cuma günü değil demişti ama yanlış söylemiş de olabilir.
insanoğlu olarak dünyayı o kadar hor kullandık ki, birden değil aşama aşama geleceğini düşünüyorum.
herkesin kendi g*tünü kurtarmak için sağa sola koşturacağı gündür. Ama kaçış yoktur!
o gün çocuğunu emziren bir anne, korkudan yavrusunu bir peluş oyuncak gibi duvara fırlatıp kaçacaktır.
denizler ve okyanuslar alev alev yanarak taşmaya başlayacak. dağlar yün pamukları gibi uçuşacak.
Ateistler bile o anın dehşetinden sokak ortasında namaz kılmaya başlayacak.
-Ancak insan, önündeki (sonsuz geleceği)ni de 'fücurla sürdürmek ister.
-"O kıyamet günü ne zaman?" diye sorar.

-Gözler kamaştığı, ay karanlığa gömüldüğü, güneş ve ay bir araya getirildiği zaman, o gün insan "kaçış nereye?" diyecektir.
(Kıyamet suresi 5-10)
görsel