1. 1.
  Yönetmenliğini Kevin Costner ın yaptığı,

  12 dalda Oscar adayı olan ve 7 dalda Oscar film.

  Oyuncular
  Kevin Costner

  Mary McDonnell

  Graham Greene

  Rodney A. Grant
  1 ... kısmetsiz
 2. 2.
  kevin costner a en iyi yönetmen ve en iyi film dahil olmak üzere 7 oscar kazandıran 1990 yapımı film...bir askerin kızılderililerle kurduğu dostluk anlatılmış...görüntüler süper...
  ... i dont need that shit
 3. 3.
  bodyguard filminden sonra costneri efsanelestiren film.
  ... karpuzkabugu
 4. 4.
  1990 yapımı kevin kostner ın yönettiği film. gerçekçi bir western dramadır. daha önce filmlerde anlatılan vahşi ve barbar kızılderili anlayışına karşın kızılderililerin doğa ile uyum içinde yaşayan çok duyarlı bir toplum oldugunu anlatmıştır. kevin kostner ı kevin kostner yapan filmdir diyebiliriz. sonraki projelerinden sadece bodyguard iş yapmıştır.
  konusu: iç savaş kahramanı teğmen dunbar sioux kabilesinin yaşadığı topraklarda terkedilmiş bir üssse yollanır. sonradan gelecek birlik için orayı araştırmak üzere gittiği bu yerde vahşi bir kurtla yavaş yavaş yakınlaşır. kendisini merakla gözetleyen sioux lara karşı ilk başlarda çekingen ve korkak tavır sergiler. sonraları bu halk ile yakınlaşır ve onların arasında yaşamaya başlar; onlardan biri olur. sioux lar ona kurtlarla danseden adını takar. sonunda burayı işgal edecek birlik geldiğinde dunbar seçimini yapar. o da artık bir sioux dur. filmin sonu maalesef mutlu sonla bitmez. bütün kabile ya öldürülür ya sürülür. o da kendisi gibi sioux larla yaşayıp onlardan biri olan beyaz bir kadınla beraber dağlara yol alır. bu sahnede kamera yukarıya doğru yükseldikçe, aşağıya doğru gözünüzden damlalar süzülür.
  1 ... balsikeste baysungur
 5. 5.
  "bekleyen yumruk", "tekmeleyen kuş", "saçında rüzgar esen", "on ayı", "kara atkı" ve "kurtlarla dans eden" isimlerinde karakterlere sahip olan film.
  ... habis
 6. 6.
  (bkz: dances with wolves)
  ... paradigma
 7. 7.
  10 üzerinden 10 alabilecek kapasiteye sahip film..
  ... nehlyudov
 8. 8.
  k.costner'in mhp'ye girmeden çevirdiği film..
  ... reymen
 9. 9.
  vhs videoda defalarca seyrettiğim güzel bir film.

  onca kızılderili filminin arasından sıyrılarak çıkar.
  ... organon
 10. 10.
  (bkz: imamla dans)
  ... drygt