1. 1.
  türkiye'deki 4 askeri liseden en karizmatik olanıdır.çengelköy de bulunmaktadır.okuması çok zor olan bir lisedir.çok heybetli bir binası vardır.adından da anlaşıldığı gibi 2 tane kulesi bulunmaktadır
  8 -2 ... pellet
 2. 2.
  kara subayı yetiştiren yeri ve eğitimi ile Türkiyenin en iyi eğitim kurumlarından biridir.
  4 -1 ... n0k4
 3. 3.
  Marmara Universitesi'nde Almanca Isletme ya da Isletme Enformatigi okuyan ve Uskudar'dan soz konusu bolumlerin bulundugu yerleskeye otobusle gelen ogrencilerin yanindan gectigi askeri okul. Ayrica okullararasi satranc turnuvalarina yolladiklari takimlari da her zaman cok guclu olmustur. Binasi, eski olmasi ve boya gerektiriyor olmasina ragmen, Bogaz'in guzelliklerinden biridir. Ogrencilerini sokakta yururken tanirsiniz, cunku sivil giyinmezler. Saygi duyulmasi gereken bir okul.
  8 ... tata
 4. 4.
  ayrıca hava harp okulunada subay yetiştirmektedir.şöyle ki; ordan mezun olanlar sağlam bir sağlık kontrolu sonrası hava harp okuluna geçebilmektedirler.
  4 ... pellet
 5. 5.
  her sabah önünden geçtiğim, artık duvarlarındaki her lekeyi, her bir ayrıntıyı ezberlediğim okul.
  yanından geçerken aslında çok ta beyaz olmadığını anlarsınız;
  fakat bunu avrupa yakasından farketmek oldukça güçtür.
  hemen yan tarafında küçük bir yeşil alan bulunur ki kurtlar vadisi'ne bile ev sahipliği yapmıştır.
  5 ... trinfr
 6. 6.
  KK DENETLEME SINAVLARINDA GELENEKSEL OLARAK ISIKLAR ASKERI LISESI NE GECILEN OKUL
  (bkz: IKINCILIK ISTATISLIKLERE BIR KAYIPTIR TARIH BIRINCILERI YAZAR)
  3 -2 ... gladio78
 7. 7.
  2005 yılında mezun olduğum, ve mensubu olmakla her zaman gurur duyacağım, boğazın incisi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kabe'si olarak da bilinen, kulelerinin üzerinden istanbul'a bakmanın (bkz: yasaklar delinmek içindir) inanılmaz zevkli olduğu okuldur. Ayrıca eğer o sıralarda istanbul ingilizlerin işgalinde olmasaydı ulu önder Atatürk'ün de okumuş olacağı okuldur. Aziz Nesin, Ömer Seyfettin gibi sanatçılar ve düşünürlerin yanında Türk tarihine damga vuran nice askeri de yetiştiren şanlı yuva. Ku Ku Le Le Kule Kule KULELi KULELi şeklindeki temposu da ayrı bi güzeldir. Ayrıca askeri liseler arasındaki spor müsabakalarındaki en holigan taraftar grubu da Kuleli'de mevcuttur.
  9 -3 ... tayk
 8. 8.
  can bahadır yüce adlı genç şairin mezun olduğu okuldur.
  ... atlas
 9. 9.
  lise 2'de okulum adına *ingilizce scrabble turnuvasına katılmam sayesinde gezip görme olanağı bulduğum okul. girişinde falanca gündür bu okulda bir kaza olmamamıştır tarzında bir şey yazar. kuzey kule ve güney kule olarak iki kısımdan oluşur. bahçesinde yaklaşık 20-30 tane basket potası vardı sanırsam. gözlemlediğim kadarıyla öğrencilerinin güldüğüne pek rast gelmedim. evet komutanım, emret komutanım ciddiyetinde öğrencilerin bir o kadar da abaza oluşları tuvalet yazılarından belli oluyordu. * turnuva vs bilimum aktivitelere öğrenciler büyük bir özveri, disiplin ve ciddiyetle hazırlanıyorlardı takdir ettim. öğrencilerin sıkı ve katı bir eğitim aldıkları aşikar. gittiğim 4-5 haftalık süreçte türlü maceralar yaşadığım okuldur aynı zamanda.
  2 ... guilt and regret
 10. 10.
  turkiye'de arsasi en pahali okul. ayrica kulesine cikip asagi isemeyen ogrenci de kuleli'de okumus sayilmiyormus.
  1 -1 ... yozishanko