bugün

medeniyet yuları derlerdi ya, kim koymuşsa bu ismi bravo.

tıpkı gömlek yakası gibi hiçbir işe yaramayıp, sadece daraltı ve sıkıntı veren bir şey. bunu kullandığı için dünya çıldırmış olmalı. mantık açısından bakarsak hiçbir açıklaması yok. moda denen züppeliğin eseri ve dayatması.
https://www.hermes.com/us...and-pocket-squares/?s=tie#|
boyun bağı.
görsel
görsel
özel gün aksesuarıdır.
eskiden kamu ve özel sektörde kravat zorunluydu. hatta belki bugün ile bazı özel kuruluşlarda zorunludur.

zorunlu olması oldukça anlamsızdır, bir aksesuar olan kravatın.

mesela saatsiz olmaz, illa ki kolye olacak demek ne kadar anlamsızsa kravatın da zorunlu olması ok kadar anlamsızdır.

anladınız siz onu.
Medenilik.
Her daim tercihimdir kendimi iyi ve ciddi hissetmeme sebep olur öteki türlü yakaları son derece yana açık pavyon işletmecisi tarzı takılanlardan hoşlanmıyorum eminim sizde hoşlanmıyorsunuzdur.
hafta içi her gün takmaktan çıldırtan yular.
erkeğin tek vurucu aksesuarıdır. ancak artık gözden düşmüş olduğu için çok yakında bağlamasını bilen erkek kalmayacağı için internette "kravat nasıl bağlanır" kursları açılabilir.
görsel
19 yüzyılın ortalarında resmi kişilerin gömlek ceket ve pantolon kombinasyonunda gömleğin yakalarına dolayarak bağladıkları bir tür aksesuar.
ortaokulda takma mecbruyetinden dolayı bağlamasını öğrendiğim aksesuar. Keşke yine mecbur olup taksam diyorum.
(bkz: medeniyet tasması)
şık bir takım elbisenin olmazsa olmaz tamamlayıcı aksesuarı.
Bu kadar nefret edilmesine rağmen küçüklüğümden beri sevdiğim ve takmaya özendiğim​ kumaş parçası.
Bordo kravat eğer sadece ışık altında rengini belli ediyorsa yani koyu renk ise bordo kravat da normal siyah da kullanılabilir.
Lakin ben olsam cingene kırmızısı tercih ederdim.

Hayırlı forumlar.
Yakışanı var yakışmayanı da .
En sevmediğim aksesuar. Ulan ne gereksiz bir şey bu. Evet.
--spoiler--
Sıkı bağlanan kravatlar erkeklerde baş ağrısına, konsantrasyon eksikliğine, beyin ve boyun problemlerine neden olur.
--spoiler--
Kravat Matematikçilere göre 177.147 adet farklı kravat bağlama şekli vardır.
Babalar Günü'nün en popüler hediyesidir.
bağlaması durmadan unutulan boyun bağı.
gavat'ı hatırlatan kelimedir kardeşim.
nerede olduğu merak edilen nesne.
haça benzettikleri için dindar kesimin takmaya yanaşmadığı aksesuar.