bugün

an itibariyle 2007 kpss ilk oturumuna 78 saat 55 dakika kalmıştır, hayırlı uğurlu olsun, oturtup saat tutturanlara saygılarım ve sövgülerimle.
yusuf lambalarını yakan sınavdır..*
gireceğim lanet ettiğim sınavdır...
2 gün kalan, uyku kaçıran girecek olduğum sınavdır. *
(bkz: yine sınav yine sınav !)
85 ve üstü puanların bir şeyler yapabileceği, onun dışında ise ne yazık ki yeni mezun olan gençleri işsizliğin pençesine atacak olan poktan sınav. hayatımız hep bir kaç saatlik sınavlara bağlıdır, şaşmamamız gerekir...
(bkz: sınava gireceklere başarılar)
eryamanda oturan bir bünyeyi ayrancıya yollayarak ilk aşamasının sınav yerine ulaşmak olduğunu düşündürten sınavımsı. sınav yerine sağ salim gidebilirsek belki sorulara el atabiliriz. "eryamandaki okullara kıran mı girdi sayın ösym" diye bağırtan sınav.
artık bir an önce olup bitmesi gereken sınavdır. "sınav bu sene secmece degil kesmece olacakmış" gibi bir film repligiyle işi şakalı bir hale getirmek istesek de seçile seçile helak oldugumuz için şakacı halimizin kalmadıgı sınavdır.
yaklaşık yedi buçuk saat kalmış sınavdır.

Tüm kpss ye girecek sözlük yazarları muhtemelen şu saatlerde uyuyorlardır. Malum sabah dinç kalkmaları gerekli.

Ayrıca sınava girecek herkese allah kolaylık versin. sınava girenler emeğinin karşılığını alır umarım...
30-31 haziran 2007 de 4 oturum halinde yapılacak olan sınav.

bakıyorum an itibariyle 4 buçuk saat kalmış, yine uykusuz uykusuz sınava gireceğiz a.q
yaklaşık 20 dk önce genel yetenek ve genel kültür alanlarından müteşekkil olan oturum bitti. geyik olsun diye demiyorum ama sorular kolaydı. "fransa nın yeni cumhurbaşkanı kim" sorusu vardı mesela. saat 14 30 da ikinci oturumu(eğitim bilimleri) başlayacak. hadi hayırlısı.

keşke editi: stevemcqueen olsaydi da verdiğimiz cevaplari kontrol etseydik. *
4 yıl önce girip 95 puan almama rağmen yerleştirilemediğim sınav... ankara'da dayınız abiniz vs yoksa sittin sene atanamayacağınız o sebeplede boşu boşuna zaman kaybedilmemesi umut bağlanmayası bir sınav türü...
sarkozy ve lale devri şairi nedim'i sormuşlar...
gene tbmm nin tatiline, demir yollarının uzunluğuna genişliğine, siyasi parti gelirlerine takmışlardı... 1982 anayasası fixti lakin değişiklik sorulmamıştı * * osmanlı tarihi haricinde basitti denebilir...
genel kültür genel yetenek sınavının çok boktan sorulardan oluştuğu sınav. kolay ama gidip de coğrafi keşifler mi sorulur kardeşim ne alaka ya hu. emisyon ticareti ne demek bir kere? emisyon fabrikaların bacalarına filtre takılması gibi bi şey değil mi bunun ticareti mi olur? çok cahil hissettim kendimi. lan nasıl içim yandı o soruya. vatandaşlık genel itibariyle kolaydı ama.
alakalı ve alakasız soruların harmanlandığı tipik yurdum sınavı.umarım herkesin güzel geçmiştir...
özellikle kimi vatandaşlık sorularıyla bünyeyi küfre zorlayan sınavdı. tarih soruları yoruma fazlasıyla açıktı, türkçe zorluğundan öte gıcıktı, matematil ise beklenenden kolay...
eğitim bilimlerinde ösym bu sene "aman farklı soru türü çıkarayım, milleti apıştırayım" zihniyetindeydi sanırım. sabah 2 saat az gelirken öğleden sonraki oturumda son yarım saate çoğu kişinin kalmaması da bir mesajdır sanırım. değiştirin artık şu sınav sürelerini.
an itibariyle genel kültür- genel yetenek ve eğitim bilimleri yapılmış sınavdır. türkçe bölümünün kolay olduğu gözden kaçmamaktadır. eğitim bilimleri için aynı şeyi söylemek imkansız tabi.*
girenlerin tümünün üzerinden büyük bir yükü kaldırmış,bir oh çektirmiş sınavdır. türkçesinin ve matematiğinin oldukça kolay olduğu gözlerden kaçmamakla birlikte yetkililer eğitim bilimlerinde zorluk sınırlarını zorlamışlardır!tarihi her zamanki gibi ayırıcı olmuş , coğrafyası genel kültürü kurtarmış, anayasasını ise çalışan yapmıştır.giren herkese buradan geçmiş olsun dilediğim sınavdır ayrıca!
birinci bölümü olmuş bitmiş sınavdır. pek de fena degildir sorular. "osmanlı devlet yonetimindeki radikal değişiklik" ile ne kastedilmektedir bu pek bir subjektif olsa da gecen seneye göre yine de sevilen sınavdır. yarın da nur topu gibi alan bilgisi kısmı vardır. ayrıca ingilizce için süre kesinlikle yetersizdir zira koca koca paragrafları okumak en az 15 dakika alır.
ikinci bölümü de şükürler olsun sona ermiş sınavdır. "gecekondu kelimesi literaturumuze hangi yıl girdi" gibi absurd soruları vardır, illa ki olacaktır.
bağkur kaç yılında kuruldu ? marx klasik miydi? yoksa klasik bir komünist miydi? gibisinden bilgilere sahip olmanız gereken hem kaliteli hem absürd sınav.
eğer devlete bu sınavla memur alıyorlarsa, gözümünüz arkada kalmaması gerektiğini öğrendiğim sınav. zira, çok sağlam elemanlar devlet memuru olacaktır. devlet emin ellerde.
ben bu sınavın 2006 versiyonunu kazanmıştım ancak bi işe yaramamıştı. ta ki ankaradan bi dayı bulup telefon ettirene kadar. tavsiyem sizde bi dayı bulun etık olmasada düzen içersinde işleyen çarklar bunu gerktiriyor.
bu haftasonu açıklanması beklenen sınavdır kendileri..geçen yıllara göre daha kolay bir sınav olduğu kanısı yaygındır..

sınavdan ne alırsanız alın işsiz haliniz devam edeceği için çok da umut bağlanmaması gerekiyor bu sınava..hayat böyle işte bi dolu sınava giriyorsun, sınavda birinci olsan da kaybediyorsun sınavda sıçsan da kaybediyorsun...gidiş yolu değişiyor ama sonuç aynı işte..