bugün

entry'ler (248)

yanlislikla baska partiye oy vermek

olmaz böyle şey! bazı yanlışlıklar vardır ki asla yapılmaması gerekir, yapılamaz , deliliktir. bana her nedense korkunç bir film 4'ü hatırlattı... hani testere filmi ile dalga geçmişler ya. adam ayağını kesiyor ama prangalı olanı değil... bu da böyle bir yanlışlık işte ! olmamalı, yapılmamalıdır.

iğrenç espriler

adamın biri yolda kazan görmüş . ne demiş ?
-iyi oynayan kazansın ....
--öğğğğğ

kardan adami bozan cocuklar

yaramaz , emekten anlamayan , emeğe saygısı olmayan çocuklardır! bu çocukların gelecekleri için ise kaçınılmaz gerçekler söz konusu olacaktır . yazık!

kilo degil gaz

hep öyle derler yazasım geldi nedense bu başlığı görünce . evet evet hep öyle derler.

denizi olmayan sehirleri garipsemek

denize alışmış, denizin o güzel ve huzur verici kokusunu içine çekmiş, denizle bütünleşmiş insanların hissettikleri en doğal ve en haklı duygudur. denizin olmadığı her şehir onlara internet bağlantısı olmayan bir bilgisayar gibi gelir. denizin olmadığı yerlerde uzunca süre-eğer mecbur değillerse - kalamazlar. tat alamayan bir dil ,koku duymayan bir burun, göremeyen bir göz.... deniz olmayan bir şehir işte böyledir deniz olan bir şehirde yaşayan insanlar için...

otobuste muavine 100 ytl uzatmak

parayı gören bünyede ağır bir küfür yemiş gibi bir hal uyandıracak eylemdir. ya da muavin adama dayanılmaz , karşı konulmaz bir şekilde yumruk atmak isteyecektir!

türk usulü sevişme ve seks sanatı

sekste eksikliğini kabul etmeyip seksin kendisinin yaptığı gibi olduğunu kabul etmiş bünyelerin -kadın veya da erkek- gerçekleştirmeye çalıştıkları eylemdir.

tam yapışmamış posterin gecenin bir yarısı düşmesi

eğer uyku esnasında düşme gerçekleşmişse sizi pek enterese etmeyecek olan olaydır....

ilkokuldaki çalışkan kızların hep güzel olması

kendimden biliyorum ki yanlış bir önermedir!

korsan kitap alinirken cekilen vicdan azabi

eğer ortada bir vicdan azabı varsa kesinlikle o kitap geri bırakılmalı ve orjinali için bir an önce para biriktirmeye başlanmalı ya da varsa eğer paraya kıyılıp orijinali alınmalıdır .inanın bu sizi çok rahatlatır .vicdanen tabii ki. acayip rahatlarsınız hatta öyle bir rahatlarsınız ki evinizdeki vicdan azabı çekilerek alınmış bir sürü korsan kitap,kaset... ten kurtulursunuz biran önce.ve bu alışkanlık öyle yerlere varır ki taklit olan hiçbirşeyi de almamaya başlarsınız artık.ve inanın karlı çıkarsınız!kendimden biliyorum,o yüzden bu kadar eminim.tabi eski zamanlardan kalan bir alışkanlık olarak kendinizi korsan kitap tezgahlarında kitap incelerken bulmanız kuvvetle muhtemeldir.bu da ayrı bir mevzu.sanırım o vicdan azabı anını yaşamak ama hemen o anda da ondan kurtulmanın dayanılmaz hafifliğini tatmak istemenizden kaynaklanıyordur bu da!

bebek taklidi yapan kızlar

evet böyle kızlar da mevcut günümüzde. bunu neden yaparlar, neyi amaçlarlar ya da hangi baltaya sap olmak isterler bilinmez ama var böyle bir kesim. kimi şımarıklık der kimi ise aptallık. tamam belki yakışanı vardır ya da yapacağı zamanı biliyorsa o kadar da itici olmaz belki ama iğrenç diyorum ben . başka da birşey demiyorum.

gerici

anlam bakımından ne tarafa çekerseniz o tarafa gelebilen bir kelime diyeceğim ama değil sanırım (?) neden mi? nedeni açık gerici dediğimiz de tutucu anlarız biz genelde.. evet tutucu ,aklı yeniliklere basmayan hatta çalışmayan da denebilir ki bu hiç de yanlış olmaz .evet aklı yeniliklere,yeni olan hiçbirşeye çalışmayandır gerici,herzaman teknolojinin arkalarında olmayı tercih eden. muhafazakar diyemiyorum , muhafazakarlık gerici insanların tarzı belki ama her muhafazakar gerici değil en azından bilenler bilir bunun böyle olduğunu. o yüzden ben gericiyi böyle tanımlamayı uygun gördüm. ve diyorum ki toplum kesinlikle gerici insanlardan arındırılmalıdır.bakın asla muhafazakar insan ile aynı anlamda kullanmıyorum bunu.saygılar...

karalahana

sarmasını beyaz lahana vee tabii ki üzüm yaprağı ile kıyaslarsak tad sıralamasında arka sıralara düşmesi kaçınılmaz olan sebze. ama şunu da belirtmek gerekir ki kara lahana dolmasının tadı da kesinlikle yadsınamaz . sarmasının yanında bir de yemeğinin yapıldığını bildiğim genellikle karadeniz bölgesinde fazlaca tüketilen ve kimbilir dolma ve yemeğinin yanında neleri yapılabilen bir sebzedir karalahana ....

aldatan erkeklerin cinsel organlarinin kesilmesi

onlara verilebilecek cezaların en kötüsü ve en pişman ettiricisidir herhalde! olayı kökten çözmektir. *

sigara

içerisinde zararlı her türlü haltı barındıran ,özellikle yemeklerden sonra ,en mutlu ve en hüzünlü zamanlarda çok iyi giden anlamsız bir bağımlılıktır.başlamak ne kadar kolaysa bırakmak bir o kadar zordur.bırakmak için ilk önce beyinde olayı bitirmek gerekir ki bu beyinde bitirme olayı her an ertelenir durur ve bu bağımlılık da ciğerlerimizi .... her şeyimizi yiyip bitirmeye devam eder . herşeye rağmen içenlerin vazgeçilmezidir!

büyük insan

kimi zaman düşen bir insanı yerden kaldıran kimi zaman ise yaşlı bir insanı karşıdan karşıya geçiren... kimi zaman canını bir doğru uğruna vermeyi bin yanlış için yaşamaya tercih eden... kimi zaman namusu için canını feda eden ... kimi zaman bir aç doyuran ...kimi zaman bir akılsıza akıl öğretmeye çalışmak gibi bir yanlışa sürüklenen...kimi zaman gözlerdeki bir küçük pırıltı ,bir umut ışığı için çok güzel şeyleri elinin tersi ile iten insan değil midir büyük insan??

dünyanın en güzel kızlarının türk kızları olması

türk erkeklerinin ağızlarının tadını bilen ee dolayısı ile akıllı * erkekler olması ile aynı anlamı içeren bir başlıktır.

dördüncü nesil olmadıkları için övünen yazarlar

dördüncü nesil olduğumuz için gocunmamız gereken bir durum mu sözkonusu acaba diyebileceğim bir başlıktır.

kampüste kızlara laf atan çocuk

kız arayan bir çocuktur!
edit:ne arar başka birşey mi ?eksi veren arkadaş!

kpss 2007

girenlerin tümünün üzerinden büyük bir yükü kaldırmış,bir oh çektirmiş sınavdır. türkçesinin ve matematiğinin oldukça kolay olduğu gözlerden kaçmamakla birlikte yetkililer eğitim bilimlerinde zorluk sınırlarını zorlamışlardır!tarihi her zamanki gibi ayırıcı olmuş , coğrafyası genel kültürü kurtarmış, anayasasını ise çalışan yapmıştır.giren herkese buradan geçmiş olsun dilediğim sınavdır ayrıca!