1. 1.
  yasaklanmasına rağmen,çeşitli kaçak yollarla orjinal cdlerin taklidini yapma olayıdır.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  herkesin aldıgı daha dogrusu ekonomik durumu iyi olamdıgı ve cd kiralama kültürü her yerde oluşmadıgında alınan ve aslında insanların sinemaya olan özlemini bu yolla gidermekten başka seçenegi olamdıgı(fakir ve orjinalini alamayacak olan vatandaşlar)insanaların kullandıgı keşke ekonomik durumumuz iyi olsaydı da böle şeyler olmasaydı dedigimiz türkiyedeki dönen sahtecilik ve hak yeme olayının büyük ancak kolay yolu...
  1 -1 ... pink floyd
 3. 3.
  (bkz: korsan cd saticisiyla diyaloglar)
  ... pulp fiction
 4. 4.
  ulke ekonomisine faydali, yurdunu seven sektor. vergi odemiyor olsa bile, nakit akisina katkida bulunmasi bile yeterli bu cd'lerin. ayrica, pek de guzel calisiyolar. sosyolojik, ekonomik olarak incelemek icin aldim, yoksa isim olmaz.
  1 ... child
 5. 5.
  korsan vcdlerin genel fiyatı 2 ytldir. orijinal vcd kiralamak ise yine 2 ytldir. bu karşılaştırmayı yaptıktan sonra ses, görüntü kalitesindeki dağlar kadar olan farkı da göz önünde bulundurup korsana hayır derim efendim ben. * * *
  1 -1 ... norma
 6. 6.
  (bkz: korsana evet)

  "sinema vcd den izlenir sloganı altında toplanalım ve hepimiz korsana destek çıkalım!"
  2 -2 ... halit ayarcı
 7. 7.
  " orjinal cd\dvd aldığımda kendime küfür edildiğini hissederim " duygusuyla yola çıkılarak talep-arz dengesi kurulan ve hızla büyüyen piyasa.

  ayrıca : (bkz: korsana evet)
  -2 ... zlya
 8. 8.
  vcd player üreten firmaların satışlarını % 500 artıran cd dir.
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 9. 9.
  "telif hakkıda neymiş lan", "bizim zamanımızda telif hakkı mı vardı?", "orjinali vardıda biz mi almadık" cümleciklerinden herhangi birisini söyleyebilen kişinin üretebileceği cd.
  1 ... zebani
 10. 10.
  satmanız halinde sizi 3 ay 10 gün hapise tıkabilecek cd dir. daha önce tıkılan olmamıştı ama artık var. yakında f tipinede atarlar satanları.
  ... istanbul icin efkar vakti