bugün

sadece türkiye de değil dünyada da kendisini gösteren korsan eğilimini engellemek için yapılmaya calısılan kampanya.
Kaçak cd, kitap, yazılım satışına ve alımına karşı çıkma sloganıdır.Korsan kitapların ilk sayfasına,korsan filmlerin başına koyulan slogandır ayrıca.
kolay kolay önüne geçilemeyeceği belli olan birşey için başka çözümler aramak yerine neden hala bu tip yaklaşımda bulunurlarki..
(bkz: kufure hayır)
(bkz: korsana evet)
(bkz: rtuk) (bkz: yayindan kaldirilmasi gereken tv programlari)
(bkz: muyap) (#348055)
(bkz: korsana hayır diyene hayır)
(bkz: ares)
(bkz: emule)
(bkz: mahmutpasa dan vcd ye)
(bkz: korsana hayır orjinale şer demek)
Yabancı grupların ve sanatçıların korsan satışının varlığı nedeniyle ülkemizde konser verme, izlenme şansını ve Türk kültürünün dışarı açılma çabasını ortadan kaldıran tamamen muzık pıyasasını cökerten bir eylem olmakla bırlıkte bu ısı yapanda yaptıran kadar sucludur cd ve dvd ve turevlerının pahalılıgı nedenıyle basvurulan bır yol olsada haksız kazanctır. *
(bkz: haksız kazanca hayır!!!)
aysu baceoğlu'nun albümünün korsanlarının alınıp orjinallerinin alınmaması sebebiyle en çok zarara uğrayanlardan biri olduğunu ve tarkan ve serdar ortaç'ın da kendisi gibi bu konudan dolayı mağdur olduğunu belirterek korsan cdleri yere atıp ayağıyla parçalayarak destek olduğu kampanyadır. bu kadın sonunda korsanın kökünü kuratacak ve çook şey başaracaktır.*
işsizliğin had safhada olduğu memleketimizde, korsan kitap, korsan cd, korsan dvd, korsan yazılım satarak ailesini geçindiren binlerce insanın işsiz kalmasını istemek olur korsana hayır demek. tamam korsan, hırsızlık olabilir fakat buna hırsızlık demek için bazı şeylerinde düzgün olması gerekir. işsiz olanların hangi yollara başvurduğu gün gibi ortadadır.
(bkz: hırsızlık)
(bkz: gasp)
aç adam herşeyi yapar ve elle tutulur bir bahanesi bile vardır. mecbur kaldım yaptımdır bu da..
kısacası, korsana hayır tamam ama korsan satmaya mecbur edenlere duble hayır..
en başlarda kesinlikle desteklemediğim bana ne lan elin gavurunu ne zengin edecem diye dışardan aldığım cdlerin büyük bir yüzdesinin pkk ya gelir sağladığını öğrenince dumura uğradığım ve de destek vermeye başladığım kampanyadır. *
"hangi korsana hayir?" dedirten slogan.

sarkici diye piyasaya cikanlarin; piyasayi kasip kavuran (!) sarkilari bilgisayarla yapildikca, moda dergilerini susleyen harika (!) resimleri photoshopla cizildikce, gundemde kalmak icin de onunla bununla danisikli olarak laf dalasina girdikleri surece daha cok korsanci amcalarimiz zengin olur.

esas korsan, milletin gozunu boyayan o sarkici bozuntularidir. esasen, onlara "hayir"dir
http://www.korsanahayir.org
demir demirkan' ın uğruna kaset ve cd yapmayacağını açıkladığı mücadelenin sloganıdır.
hatırlıyorum; bundan 6-7 yıl önce bir şarkıcının kaseti 5milyonken, cd'lerini 12-13milyona satın alabiliyordunuz. bugünse kaset ve cd fiyatlar, kaset fiyatında sabitlendiler; ikisi de 7-8milyon fiyatla satılıyor.

o zaman efendiler cd fiyatlarının pahalı olmasını vergi, masraf, cart curtla açıklıyorlardı. şimdi bir bakıyoruz, yine vergi, masraf, cart curttan şikayetçiler; ancak gördük ki fiyatlar inebiliyormuş.

"korsana hayır" söyleminin yürürlüğe girebilmesi için biraz daha indirmeleri lazım o "indirilemez" fiyatları...

ben istemez miyim adam gibi cd'den dinlemeyi; limewire marifetiyle yaptığım türlü maymunluklardan azade olmayı...
fiyatlarda indirim yapilmasi durumunda su anda korsana kaptirdiklari miktari kazanabileceklerinin farkinda olmayan, olsa bile kaziktan wazgecmemekte direnen kisilerin urettigi, kendi olustugu sartlar ve ortamla uyumsuz slogan.
yürekten desteklediğim kampanyadır.. yağmacı lan hepsi.

(bkz: karayip korsanları)
hala bu sözlükte mp3 sitelerinin reklamı yapılmaktadır ve bu durum kendimize olan saygımızı ortadan kaldırmaktadır. dürüstlük edebiyatı yapılırken artık iki defa düşünümesi gerekmektedir.
deniz kızına evet şeklinde perçinlenesi eylem.
kulağında mp3 player kulaklığıyla söylenmesi durumunda çevredeki kişilerde şaşkınlık yaratacak slogan.

(bkz: bu ne yaman çelişki)
kesinlikle katıldığım slogan,kampanya.
diyanet işleri başkanlığının korsan hakkındaki görüşü:
---
islâm emeğe büyük önem vermiştir. Yüce Allah: "insan için ancak çalıştığı vardır" (Necm, 53/39) buyurarak buna işaret etmiş, Hz. Peygamber de emeğin hakkının verilmesini değişik hadisleriyle ifade etmişlerdir. Ayrıca, kul hakkı ihlalinin, mağdur tarafından affedilmedikçe Allah tarafından da affedilmeyeceği belirtilmiştir. Bu nedenle orijinal bir kitap, kaset, film, CD vb.nin korsan olarak basılıp piyasaya sürülmesi, emeğe saygısızlık olduğu kadar bir kul hakkı ihlalidir de. Diğer yandan bu tür davranışlar, ilim adamları ve müelliflerin hem ekonomik yönden sıkıntıya düşmelerine, hem de onların eser üretmeleri konusundaki azimlerinin kırılmasına neden olabileceğinden, dolaylı yönden ilme darbe vurma niteliği de taşımaktadır.

Yukarıda kısaca izah ettiğimiz gerekçelerden dolayı kitap, kaset film, CD, vb.nin korsan olarak basımı, piyasaya arzı ve bunların, bile bile satın alınması caiz görülmemektedir. Ancak müellifleri izin verirlerse o takdirde caiz olur.
---
klasik şarkıcı söylemi.

emeğin karşılığını istiyorlar. birincisi bu emeğin karşılığı kişi başı 15 ytl olamaz, ikincisi bu paraları hayırlı yerlere mi harcadılar. gidip kendilerini geliştirmek için eğitim mi aldılar ya da insanlara yardımlarda mı bulundular.

(bkz: korsana evet)!!

bir şarkıcının tüm albümlerini 2 ytl karşılığı almak varken, ya da download programları sayesinde indirmek varken, neden sadece tek albüme en az 15 ytl vereyim.

neymiş efendim daha üretken olamıyor, maddi sıkıntılar çekiyorlarmış. sizin para kazandığınız dönemleri de gördük. ya kumara yatırdınız, ya gününüzü gün ettiniz. sonra da bize yardım edin deyip duygu sömürüsü yaptınız. paraları cukka yaparken neden dünya starı olamadınız ! neden daha iyisini veremediniz ! hep yerinizde sayıklayıp saçma sapan işler yaptınız.

teknoloji bana bu fırsatı veriyorsa neden kullanmayayım. inanmıyoruz size! korsana sonuna kadar evet!
gelişmekte olan ülkelerin çok önemli bir sorunu. fiyatların kişi başı gelire göre biraz yüksek olduğu doğrudur; ama bu bahane olamaz. sonuçta bahsettiğimiz şey film,müzik;eğlence için. ilaç değil,ekmek değil.
bir de sanatçıların kazandıkları parayı istediği gibi harcama hakkı vardır. sen aldığın maaşı nereye harcıyorsun diye sana hesap soran var mı?