bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    "yok abicim öyle şey olmaz ne yani her taşın altında da ABD-israil aranmazki" seklinde düşünen beyinlerin gerçekten dış siyaset ve dünya politikalarından bir haber olduğunu ispat eden insancıkların gerçekten çevremizde yaşanan bazı olaylara karşı zeki, düşünen, akıllı insanların olaylar ve olgular arasında kurmuş oldukları bağlantılara karşı kullandıkları söylem."komplo teorisi abicim bu keskeralaka" filan derler bu zavallılar. gerçi işler o kadar karmaşık ve abartılı bir hal aldı ki artık gerçekdışı ispatsız sallamalar için gerçekten bu söylemi kullanabiliriz. yani şunu demek istiyorum; kimi gerçek olaylar ve bağlantılar günyüzüne çıkarıldığında bu damgayı yememeli ve bu damgayı yemesi gereken kaynağı belli olmayan bağlantısız hedeler de hakediyolarsa bu damgayı yemelidir.
    5 -1 ... liberty
  2. 2.
    (bkz: kamu diplomasisi)
    2 ... yıllaryılı
  3. 3.
    amerika'nın somali yardımının gerçek amacının somali yeraltı zenginliklerini kontrol altına almak olduğu gibi şaşırtıcı gerçekleri değersizleştirilmek için kullanılan tabir.gerçeği anlatan bir bilgiye baştan komplo teorisi etiketini yapıştırmak o bilgiden elbetteki birşeyler götürür.nitekim son günlerdeki metal fırtınası gibi uyanık türk girişimci ürünü zırvalıklar sayesinde bu türden bilgiler ne yazık ki karikatür düzeyine indirgenmiştir.
    3 ... erich_from_istanbul
  4. 4.
    mel gibson ve julia roberts'in beraber oynadiklari bir film.
    1 ... armin
  5. 5.
    (bkz: teori)
    http://www.nethaber.com/?h=55578
    1 ... lalapunx
  6. 6.
    2006 erovizyon şarkı yarışmasında satanist gruba oy yağdırılması neticesinde yeryüzündeki iğrençlik, satanistlik akımının ne denli güçlü olduğunu ve insanların "bre pislik al sana 0 oy" diyemediğini görünce umutsuzluğa kapılıp "kıyamet günü yaklaşmış, haberimiz yok" şeklindeki düşüncenin de dahil olduğu teorilerdir.

ek: okan bayülgen in "dünyanın sonu gelmiş" benzetmesiyle katıldığı teori
    1 -1 ... delikanlımühendis
  7. 7.
    - lan sağ duyum
    - ne var lan
    - gel kulağına bişi dicem
    - de bakiim
    - olum yazarların hepsi bir olmuş bize cephe almışlar.
    - siktir lan. nerden duydun
    - sen söledin ya
    - manyak mısın olum sen ? paranoyak olma.
    2 -1 ... darwen
  8. 8.
    -eurovision da 10 puani kime verdik abi?
    + bilmem izlemedim
    +herhalde iyi olan bi sarkiya vermisizdir
    -ermenistan diyolar abi
    + yok artik; hayir sarki da gusel degil
    -dogru ama ?
    + fazla mi ceviz kabuguseyrediyon olum
    ... cassandra
  9. 9.
    -a.q geçen yolda yürürken muz kabuğuna basıp düştüm.
    -yankiler koymuştur abi.
    -olabilir mi lan ?
    -olur olur. ibne punlar neden yapmasınlar ki ?
    -doğru diyon lan.
    2 -1 ... darwen
  10. 10.
    bazı yazarlar farklı amaçlarda kullanmak üzere ek hesaplar açıyor. bu amaçlardan bazıları:
    - şu yazara gıcık oldum, 5 tane hesap yapıp beşinden de şükelalarına eksi yağdırsam içim soğur.
    - polemik amaçlı başlık açmak istiyorum, şimdi bu hesaptan açsam çaylak yapacaklar, en iyisimi sıfır bi hesap açayım, çoktan çok azdan az gidermiş.
    - yahu kimse bana artı oy vermiyor ama ben kendimi haftanın şükelası yapmayı bilirim.
    - ateistim, zaten küfür etmek istiyorum tüm inançlara, dur yeni bir hesap açayım da oradan küfredeyim. hem bu hesaptan girer o girdimi kötülersem hiç şüphe kalmaz milletin aklında.
    - bazı yazarlar çok sıkı fıkı.. dur yeni bir hesap açıp bunların arasına nifak sokayım.

ne de olsa tekrar bağlanınca ip değişiyor...
    1 -1 ... delikanlımühendis