bugün

masonluk, tapınak şovalyeleri, siyonizm, kalvinizm gibi konularda aşmış derecede bilgili olan insan.
tüm bildiklerini anlatması durumunda ölüm tehlikesi yaşayacağı aşikar olan , zekası ve komplo teorileriyle kendine hayran bırakan araştırmacı. Büyük ihtimalle ajanlarla, gizli örgütlerle ve çok özel arşivlerle yakın bağı vardır.
"Benedikt'in* Ayasofya'da dua etmesine izin verilirse ben de oraya Cuma namazında 25 bin kişiyi sokarım." gibi gayet fantastik-cüretkar laflar edebilen, sıklıkla derin devletin adamı olmakla suçlanan vatikan uzmanı.

severi, sayarız.
bozulmuş olan incil ve vatikan ile ilgili uluslararası bir davaya mahkeme tarafından bütün dünyadan davet edilen 25* vatikan uzmanından birisi.

kitapları herhangi bir dikkat yoğunluğu azalmasına müsaade etmez. her sayfayı tam dikkatle okumazsanız ipin ucu kaçar, baştan almak zorunda kalırsınız.
üç isa kitabının yazarı.yine kanal1 de ki bir programında turgut özal ın malta şovalyesi olduğunu açıkça söylemiştir.
ankaradaki kalitesiz bir yayınevinden *sürekli genişletilmiş basım kitap çıkaran,o değerli kitaplarını ve yazılarını o iğrenç yayınevinde harcamak istemeyen,cok tatlı,babacan tavırlı insan.
bir çok hususta bilgisi olan yazar. efendi biri gibi görünüyor.
ötelerde adında bir de şiir kitabı vardır...
türkiye'nin önde gelen aydınlarından birisi.

kendisi genelde kadir çelik tarafından objektif programına ciddi bir programmış izlenimi vermek için konuk edilir. diğer konukların saçmalama dozu arttığında dengeyi sağlamak için kendisine söz verilir. ancak konuşması, üç-beş giriş cümlesinin ardından tam konunun özünü anlatmaya başladığı an, ekranın köşesindeki reyting göstergesinin düştüğünü farkeden kadir çelik tarafından piç edilir.
en beğendiğim araştırmacı gazetecilerdendir. hristiyan dünyası ve geçmişi hakkında hiç kimsenin bile bilmediği argümanları gecenin bir vakti tartışma programlarında ondan dinlemek büyük keyif. bir diğeri için

(bkz: suat parlar)
gül ve haç kardeşliği kitabında; "masonluğun burada yazılabilecek sırlarını anlatacağım" diyen yazar.
elinde bulunan kalemin hakkını sonuna kadar verebilen yazar. aslında vermek istediğiyle alakalı bu mesele. elinden gelebildiğinin fazlasını feda eden ancak elinden gelemeyen sebeplerle insanlara aktaramayan zat ı muhterem. yaşadığımız dünyanın luna park olmadığını anlatmaya çalışan, ferasetine hayran kaldığım kişi.
komplo teorileri üretmekten başka bir halt bilmeyen araştırmacı. istanbul'u vatikan yapacaklar diye diye rum patrikhanesini sayısız kez hedef göstermiştir bu zat sanki ortodoks teolojisini çok iyi biliyormuş gibi. ne alıp veremediği var bilmiyorum ama sayıları 2.000 bile olmayan bir cemaatten bu kadar tırsan başka bir insan tanımıyorum. başka bir eğlence bulmalı kendine.
ülkemizdeki bazı ermeni topluluklarının haz etmediği bir adamdır. hoşlarına gitmez vesselam. çünkü yemeye çalıştıklrı haltlardan haberi olur, onlar yemeden kursaklarında bırakır. ayrıca dinlerini hristiyanlardan daha iyi bilmektedir, özellikle işine gelmeyenlere nazaran.
yemeye çalıştığım tüm haltları bilen süper ötesi araştırmacı yazar. yo pardon, ben rumlar demiştim, adamın ağzından bir kere ermeni lafını duyduğumu hatırlamam. hatlar karıştı.

dinimi benden iyi biliyormuş, "iznik konsilinde papazlar incil yazdı" diyen adam mı iyi biliyor hristiyanlık tarihini? ben buna gülerim.
"iznik konsilinde papazlar incil yazdı" demeyen, bunu kanıtlarla önümüze seren adam.
ermenilerin ipi rumların elinde olduğundan yalnızca ermenileri değil kürtleri, gizli tariktları bunlar doğrultusunda çalışan islam örtülü sapkınları da kursak kanserine yakalatan şahıs.
istanbul'un eski çerkez ailelerinden geldiği için hem kimseye eyvallahı yoktur hem de gözünü budaktan esirgemeden yazar.
kanıtları olamayacak yazar. m.s. 120 yılında ve 175 ile 225 yılları arasında yazılmış incil el yazmaları var elimizde, iznik konsoli 4. yüzyılda toplandı. ne iş?
an itibariyle tuncay güney'i kastederek "deşifre edilmemiş ajanı bu oğlan nerden biliyor?" diyen yazar. sayın demediği için çok üzmüştür. *
"benim adım aytunç değil aytun. yargılandığım duruşmalardan birinde hakim; ne biçim ismin var, böyle isim mi olur? ermeni misin sen? dedi. bende hayır değilim, ispatı da burada deyip pantolonumun fermuarını indirdim. hakim bey mahkemeye hakaretten iki buçuk sene daha verdi. sonra kendime hakikaten aytun'u anlamıyorlar. aytun'u aytunç yapayım dedim. ama şu var: yurt dışındaki kitaplarımın çoğu da aytun altındal imzalıdır."
ruhat mengi ile her açıdan programında kürt sorunu ile ilgili mükemmmel acıklamalar yapmıştır, nedir kürt sorunu kardesim bu insanlar iş bulabiliyor hakim savcı asker komutan doktor başbakan cumhurbaskanı olabiyor ne sorunu her insanın sorunları var bir tek kürtlerinmi sorunu var diyerek noktayı koymuştur ellerinden öpüyorum.
Bulend Ulusu'nun gazabına uğramış kişidir. Yayınevi Ulusu'nun başbakanlığı döneminde kapatılmıştır.
"Türbanı erkekler takar" sözü pek bir garipsenmişse de arap erkeklerinin kafalarına taktıkları asalet simgesi olan örtünün aslında türban olduğunu herkese öğretmiş yazardır.
laiklik isimli kitabı mutlaka okunması gereken yazar.