bugün

Aşırı şüpheciliğin hakim olduğu, kuşku, güvensizlik, kıskançlık, aşırı alınganlık ve gurur gibi karakter bozukluklarının yanı sıra yanlış yargı oluşturma, sistemli sabuklamalara yol açan yorumlamalarda bulunma gibi hareketlerle ortaya çıkan ve devamlılık gösteren bir psikoz, yani ruhî bir sakatlık ve bozukluk türü.
(bkz: damarlarimda paranoya geziyor diyen insan)
yunanca akıl dışı anlamındadır
-doktor bey sürekli paranoyak olduğumdan şüpheleniyorum.
CIA'in bu entryimi okuyo olması.
paranoya hastalığı sanrılı bozukluk olarakta bilinir ve psikolojide psikozlar alanında yer alır. Genelde hastaların gerçek olmayan düşünceleri vardır. Bunun dışında hastada neredeyse psikiyatrik bulgu yok denecek kadar azdır. Hastanın tüm yaşamı sanrısına göre ayarlanır. Bu sanrılar çok çeşitli olabilir. ve hastanın hayatına önemli derecede olumsuz etkiyebilir.
varolanları saklamak için
anlatmamak için
alıştırmamak için
umulmamak için
o için
bu için
her şey için
geçerli kılınan bir nedendir.

uygundur. bu nedeni geçerli kılar her şey. paranoyadır adı. bak şimdi;
tam da şimdi oldugu gibi, kılınan nedenler geçerli sayıldı.
conspiracy theory adlı filmde, mel gibson' un oynadığı karakterin sorunu.
herkesin zaman zaman içinde bulunduğu ruh hali.
buluttan nem kapma halidir. ...yoksa değil midir? *
"Hiç Özel Mesajınız Yok

Hayır hayır, özel mesajının olmamasının sebebi, bu sitenin çalışmasında bir sorun olduğu için değil. Büyük ihtimalle sende bir sorun olduğu için hiç özel mesajın yok. Demek ki sana özel mesaj atacak kadar yakın kimse yok. Vaktiyle insanlara yaptığın düşüncesizce hareketler sonucu çevrendeki insanları teker teker kaybettin. Şimdi üzülmekten başka yapacak bir şeyin var mı?

Kendine ve hareketlerine çeki düzen verip, insanlar arasına karışmaya ne dersin?"

sözlüğe yeni üye olmuşsunuzdur ve doğal olarak türk'lüğünüzün de etkisiyle sağı solu kurcalamak ulan nerde nesi varmış diye bakmak istersiniz ve kenarda sırıtan özel msjikonuna basarsınız ve karşınıza yukarıdaki yazı çıkar...

"hananı skim" efekti verilir ortama ve abi ben çaylağım valla bir şey yapmadım kimseye yemin yaa...

ulan ben ne yaptım bu kadar millete niye beni kimse sevmiyor neden beni kimse kaile almıyor ben sözlüğe girdikten sonra hulk mu oluyorum da yeri göğü devirdiğim için benim mesaj kutumda böyle bir ibare yer alıyor.

ancak birisi mesaj atınca daha büyük bir ayar gelme ihtimali de söz konusudur.
ulan mesaj geldi adam mı oldun hı? andaval senin bi' tane mesajın var milletin ortalama 100 tane akıllı ol düzenli entry gir yoksa senin mesajlarına kota getiririm bundan sonra aldığına verdiğine dikkat eder millete selam naber bile diyemez. şimdi akıllı ol millete bakma mesajlarını okuma git deliler gibi entry kas hadi şimdi. enseni görmek istiyorum traşlı mı değil mi...
not:ben kim miyim bunu mu düşünüyorsun hey sana diyorum naytro sana diyorum
"tanımadın mı ben kadir deli kadir dağılın lan"

işte bu düşüncelerin bütününe paranoya diyebiliriz.

(korkuyorum sözlük)
http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst5.asp
(bkz: paranoia)
"paranoyak olmak takip edilmediğin anlamına gelmez"
sivasın ilk rock grubudur paranoya.2003 yılında cumhuriyet üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuştur.
bu beş parmak çok fazla.
gecenin bir yarısı das leben der anderen izleyip, etkisinde kalınıp, akabinde uykunun kaçması ile bilgisayar başına geçilip, sözlüğün açılması ile das leben der anderen başlığının okunup, gözlerin yuvalarından uğraması gibi birşey galiba. (bkz: yoksa izleniyor muyum)
insana, herşeyin tuhaf gelmesine neden olan bir şeyler salıyor, saçıyor ağaçlar.. bahar da.
hepimizin bildiği bir sır var yalnız senin bilmediğin.. o yüzden, dudak uçları ile gülümserken yakalaman tanımadığın insanları zaman zaman.. sana..

"haklısın" demek anlamına da gelebilir bu tabii ki..
hande yener'in nasil delirdim adli albumunun rezil bir parcasi daha. bu albumu yapanin hande yener olduguna inanmak istemiyorum allah carpsin.
sony nin düzenlediği üniversiteler arası müzik yarışmasında türkiyede ki ilk 15 grup arasına girmeyi başarmış 2 sivas grubundan biridir, diğeri ise grup bütünlemedir...

http://www.muzigiseviyorum.com
sözlük formatına uydum mu acaba diye düşünmekten, girdiğim entry silinir mi diye kuşkulanmaktan dolayı, yazar olur olmaz yakalandığım psikolojik bozukluk.
kısaca hayatın "acaba" kelimesinin etrafına kurulmasıdır...

bir süre sonra sağlıklı düşünmenize engel olur...
ilk olarak "bilim adamı şüphelenmelidir." diye bir bilim adamı özelliği vardır. fakat bunun ileriye gitmesi paranoyaya götürür.

örneğin ünlü matematikçilerden john forbes nash'e paranoyak şizofreni teşhisi konmuştur. hatta şu an ismini hatırlayamadığım bir matematikçi de her şeyden şüphelenmesinden dolayı "acaba yemeğimde zehir varsa" diyerek hiçbir şey yememiş ve ölü bulunmuştur.sadece 29,5 kilo.

edit: ismini hatırlayamadığım matematikçi ve aynı zamanda filozof kurt gödel'dir efendim.
sürekli aklında binlerce soru işaretleriyle gezmektir. huzursuz eder, iç sıkar, can yakar.. duyulan şüpheler her gün daha daha eritir insanın içini.