bugün

(bkz: sözlüğe nasıl girecem şimdi!!!)
eğer klavyenize zamanında dondurma döküldüyse ve hatta hala içerisinde çekirdek kabukları varsa çok da koymayacak hadise.
kahveyle aynı etkiyi yapacağından en iyi ihtimalle sol ok tuşunun çalışmamasına neden olacak olan ve bu tuşun ne kadar önemli olduğunu her kullanamadığınızda hatırlayacağınız ve kahrolacağınız durum.
(bkz: kendimden biliyorum)
evde yedek, basit bir klavye bulundurmanın yararlı olduğunu kanıtlayan davranış.
(bkz: klavyenin çaya doyduğu an)
eğer laptop klavyesiyse, derhal ordan uzaklaşın.
tecrübeme dahil olmayı beceren sakarlık.

hızlı yazam uğraşı içindeyken hem yazarım diğer elimle hem de çayımı içerim ne olmuş dememle beraber okunmuş mudur nedir olan çayın klavyeme bir güzel afiyet oldu..

e tabi sonra ne oldu.
iyi oldu,güzel oldu.
sakarlıktır.
klavyenin derhal ters çevrilip kurutulması gereken durumdur.
çay dökülen klavyenin bazı tuşlarının kullanılmadığını iddia eden insanlarla tanıştım bu dünyada.*
klavyenin üstüne su atmak suretiyle şekerli çayın yaratacağı yapışmayı önlemek gerekir. denemiş bir arkadaşımdan alıntı.
klavyeye yoğurt dökmekten daha iyidir. *
klavyenin içinde nesli tükenmekte olan canlıların boğulmasına sebep olacak eylem. *
Bundan önceki laptobumda yaptığım beyinsizlik. Ters çevirip kurutma makinesiyle kurutmustum, kuruyan şekerleri temizlemek 1 ayımı almıştı. Klavyeye çay dökmeyiniz efendim.
(bkz: bilinçlenelim)
klavyeye salep dökmekten daha muhtemel bir şey.
klavyenin ırzına geçmektir. şekerli olduğu düşünülürse meftadır.
anakartın sıvıyla temas etmesi halinde laptopun kullanılamayacak duruma gelmesi.*
tam bir cenabetlik örneğidir.
pişmanlıktır. hele ki laptopaysa..
klavyeye sıcak çay döken kullanıcının ice tea yi üfleyerek içmesine neden olacak sakarlığıdır. lakin * bazı parlak zeka sakarlar ise o ice tea yi bilenem klavyeye büyük bir ustalıkla dökebilmekteler. döktük, sonuç ne oldu? klavyemin sağ alt köşesindeki 4 tuştan herhangi birine bastığımda, ya basık kalıyor, ya da çatır çutur sesler çıkartıyor.
çay ne ki, ben ağda dökeni gördüm. rezalet.
şansın yoksa artık bozuk bir klavyeye sahipsindir ve o dakikadan itibaren daha fazla dökebilirsin.
Bir kazadır ama telefonu bira bardağının içine düşürmek kadar kötü değildir.
Kurtarmak icin fon makinasini son isiya getirip klavyenin dibine sokarsaniz tuslar eriyor. Benim kini hala sakliyorum.
tuşları söküp kurutmaya çalışmak yapılmaması gereken tek şeydir. geri takamazsınız çünkü.*